LP klasyka

Zaczęty przez kefas, Wrzesień 14, 2018, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas

Trzeba zrobić więcej miejsca na półce. Na sprzedaż. Cena 5zł /szt. plus koszty wysyłki ale nie wiem jakie bo nigdy jeszcze płyt nie wysyłałem.

Piterski

To ja poproszę za taka cenę zobaczę czy mi ta muzyka i te tłoczenia podpasują.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Ale wszystkie chcesz?

vasa

Cytat: kefas w Wrzesień 14, 2018, 13:53Trzeba zrobić więcej miejsca na półce.
Wiele tego miejsca nie zrobiłeś :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Dopiero zaczynam. Muszę posegregować podwójne i te które mi nie przypasowały. Mało słucham takiej muzyki i słabo się na niej znam więc objąłem strategię wydań Deutsche grammophon i DMM biorę wszystko w ciemno no i nie wszystko mi się podoba a może raczej nie wszystko rozumiem. Zalega to a ktoś może sobie posłuchać. 


kefas


kefas

Wygmerane

Piterski

Tak poproszę wszystkie, te nowe które wkleiłeś też, jedną z nich znam ale stan płyty był lichy i nie kupiłem.
Mogę się zobligować, że co mi nie podejdzie wystawię z powrotem na forum w tej samej cenie.

PS. Jak coś jeszcze masz więcej to mogę wziąć hurtem kilkanaście sztuk.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Kefas przepraszam Cię za zamieszanie  :-[ szybciej pisałem niż czytałem, teraz spojrzałem dokładniej i widzę, że pierwsze cztery pozycje to muzyka wokalna nie organowa jak mnie się coś ubzdurało.
Jak błędnie mniemałem koncert skrzypcowy Bruch i Bach jednak u mnie stoi na półce.

Tak więc jeśli się jeszcze nie zdenerwowałeś to przygarnął bym z tych płyt Koncert fortepianowy nr.1.
Jak masz coś z małych kameralnych składów to jest coś co bardziej mi podchodzi.

Jeszcze raz przepraszam Ciebie i kolegów. To przez nadmiar audiofilskiej ekscytacji.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Czyli Ivo pogorelic? To tak jak pisałem na priv

Piterski

Tak Ivo wezmę i czekam co jeszcze pokażesz.
Będę już spokojniej podejmował decyzję nie tak na wariata.
Dobierzemy kilka i zrobię Ci przelew.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Ja wezmę te pierwsze cztery i Ojstrachów. Jeżeli jeszcze nie sprzedane.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Wrzesień 15, 2018, 22:39
Ja wezmę te pierwsze cztery i Ojstrachów. Jeżeli jeszcze nie sprzedane.
Jak się zorientowałem jaka to muzyka to tak pomyślałem że Ci się spodoba,

Jestem ciekaw co powiesz o Ojstrachach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Wstyd się przyznać ale nie mam niemieckiego requiem Brahmsa. Sto razy miałem kupić :(
A koncert skrzypcowy Brucha jest wspaniały, Igor i David też, to musi zagrać :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Wrzesień 15, 2018, 23:00A koncert skrzypcowy Brucha jest wspaniały, Igor i David też, to musi zagrać :)

Kiedyś go usłyszałem ale nośnik był w kiepskim stanie, ale podobał mi się i z tego powodu zapomniałem, że go kupiłem i mam tylko dawno niestety nie słuchałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Ok, czyli Vasa 5 szt. - priv.
Piterski 1szt. ale czekamy aż coś więcej Ci się spodoba. Może dzisiaj po południu wstawię coś jak zdążę przed pracą.

gratefullde

Wezmę też z 10 w ciemno :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kefas

CytatWezmę też z 10 w ciemno :)
Poważnie mówisz, mam wybrać 10 przypadkowo wybranych płyt?

gratefullde

Cytat: kefas w Wrzesień 16, 2018, 11:27Poważnie mówisz, mam wybrać 10 przypadkowo wybranych płyt?

O ile bedą w dobrym stanie, tak.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kefas

Ok. Staram się wybierać w jak najlepszym stanie te w gorszym odkładam na bok

kefas

#21
Kolejne na sprzedaż. Pierwszy 2 płytowy box w bardzo ładnie zachowanym pudełku, niestety w środku już tak pięknie nie jest. Na pierwszej płycie kilka pyknięć na początku a dalej słyszalne trzaski mniej lub bardziej delikatne na obu stronach, drugi album jest już lepiej ale bez szału. Może to kwestia umycia płyt. Ja mam tylko Knosti. Za to drugi Box brzmi bardzo fajnie a ewentualne delikatne trzaski mogą byś sporadycznie słyszane w cichych fragmentach. Daniel Barenboim z racji tego, że jest tam  sporo cichych fragmentów też słychać trzaski ale słychać też, że płyta ładnie gra i znowu albo kwestia umycia albo już zjechana. Za to ostatnie płyta jest na wysokim poziomie jakości i według mnie realizacji. Box 3zł pierwszy drugi 5 i płyty 3zł pierwsza 5zł druga.

vasa

Biorę Carla Orffa

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Ok. może uda mi się do końca tygodnia jeszcze coś pokazać  wtedy może Ci coś podpasuje i uzbiera się kilka płyt.

vasa

Jasne[emoji846]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.