Przedwzmacniacz lampowy Lite Audio LS 26

Zaczęty przez wiki, Czerwiec 07, 2019, 11:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 07, 2019, 17:22Czy tam są zalewane JFETy do MC?
Noooo  :D
Moja ulubiona topologia ale dali po 4szt na kanał jak w pearl-u.


LampowY

Cytat: wiki w Czerwiec 07, 2019, 11:31Przedwzmacniacz lampowy Lite Audio LS 26
A czy da się go kupić w EU i ile kosztuje?
Szukam porządnego preampa lampowego bez niedoróbek.
Po pół roku walki mam kądo po kokardę. Nie to słyszałem jak się na niego decydowałem.

Ewentualnie jakby ktoś mógł polecić coś fajnie grającego za rozsądne pieniądze byłbym wdzięczny.
Żadne DIY nie wchodzi w rachubę.

wiki

Cytat: LampowY w Czerwiec 07, 2019, 22:13
Cytat: wiki w Czerwiec 07, 2019, 11:31Przedwzmacniacz lampowy Lite Audio LS 26
A czy da się go kupić w EU i ile kosztuje?
Szukam porządnego preampa lampowego bez niedoróbek.
Po pół roku walki mam kądo po kokardę. Nie to słyszałem jak się na niego decydowałem.
Na ebay można znaleźć.... Pierwszy lepszy znaleziony... Nawet cena chyba spadła....
https://www.ebay.pl/itm/New-LITE-Remote-Version-LS26-CAT-SL-1-line-tube-pre-finished-machine/322543092672?hash=item4b191103c0:g:9L8AAOSw3v5YsADo
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

Cytat: LampowY w Czerwiec 07, 2019, 22:13A czy da się go kupić w EU i ile kosztuje?
Szukam porządnego preampa lampowego bez niedoróbek.
Po pół roku walki mam kądo po kokardę. Nie to słyszałem jak się na niego decydowałem.

Ewentualnie jakby ktoś mógł polecić coś fajnie grającego za rozsądne pieniądze byłbym wdzięczny.
Żadne DIY nie wchodzi w rachubę.


cdt


Piterski

Ostatnio w KAiM był preamp MPW. Wzorniczo bardzo mi się podobał.
Pierwsze wrażenie soniczne nie było za dobre ale później konstruktor przyjechał do klubu i zrobił coś takiego, że kolega Twonk był zadowolony z brzmienia ale zdaje się, że grało to z GM-kami. Te zaś mają swój charakterystyczny sznyt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomekkk1


Bartolo

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 08, 2019, 00:17
Cytat: Bartolo w Czerwiec 08, 2019, 00:13
http://www.herronaudio.com/vtph2specs.html
Mocno chwalony... ;)
No widzisz.. Zachowałem się jak gówniarz.. ;) Sorry. Proszę o skasowanie.

Ale to Phono. A my tu o liniowym Pre :)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

To jak już tak się rozkręcacie to proszę o jakieś propozycje "metkowych" phono z drugiej ręki. Tak do kilku tyś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino


wiki

,,zapis historyczny"
Transformatory 2 szt. Już mam.
Kupiłem dwie płytki zasilacza Lite TP2 jak w clonie Kondo (budowanym tu na forum jako Keisho).
Kupiłem elementy zgodnie z przepisem w Keisho, najtańsze jakie się dało.
Chciałem te dwa zasilacze porównać do oryginalnego lampowego.
Jedyną zmianą jaką wprowadziłem (widząc zmagania na forum z dobieraniem rezystorów w żarzeniu, aby uzyskać odpowiednią wartość) to kupiłem potencjometry montażowe precyzyjne i zamontowałem w miejsce dwóch rezystorów połączonych równolegle (R7, R8).
Dzięki temu zabiegowi mogłem dokładnie wyregulować napięcia żarzenia, jedno na 6,3V; drugie na 12,6V.
Zmontowałem zasilacze i odpaliłem. Ruszyły ,,prawie" od ręki.
Trafił mi się jeden kondensator elektrolityczny na 400V (kupiony na Allegro), który robił zwarcie i palił diody prostownicze, po wymianie tegoż już wszystko było ok.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

,,zapis historyczny"
Przystąpiłem do testów odsłuchowych zasilaczy.
Czyli:
Tranzystorowe 2szt., jeden zasila anodowo kanał lewy i żarzenie 6,3V; drugi zasila anodowo kanał prawy i żarzenie 12,6V.
Kontra.
Oryginalny zasilacz: lampowe anodowe 1szt. rozchodzące się na lewy i prawy kanał i dwa żarzenia tranzystorowe (7806 i 7812) zasilające 6,3V i 12,6V.

Testy wskazały zwycięzcę: dwa zasilacze tranzystorowe.  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Kolega też sobie taki sam przedwzmacniacz kupił, jak posłuchał jak to świetnie gra.
Czyli mamy dwa. Oba przerobione, każdy trochę inaczej. Oba zasilacze tranzystorowe.
Jego stoi na półce górnej, mój schowany w komodzie. I dlatego często testujemy różne rzeczy na jego, bo jest łatwy dostęp.
Dziś pojechałem do niego z nowym nabytkiem, 2szt. 12AX7 Full music.
Na schemacie V2 i V3.
Obecnie mamy tam wstawione Psvane 12AX7 TII.
To sobie trochę poprzelaczalismy i posluchalismy różnic....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Wg opinii mojej i mojego kolegi.... Nie ma co kupować Psvane.... Owszem za dwie nowe można mieć tylko jedną Full music.... Czyli cena znaczna....
Ale różnica jest duża na korzyść tej droższej.
I nawet nie ma się co rozdrabniać w szczegóły bo całość idzie do przodu, najwięcej chyba bas, z buły robi się sprężysty, wybrzmiewajacy i rozdzielczy.
Gra muzyka na Full music, na Psvane, matowo, za mgłą, bez wyrazu...
I jeszcze zdjęcia w środku... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

,,zapis historyczny"
Jak już zasilacze tranzystorowe przeszły pomyślnie testy, to trzeba było je wstawić do środka.
Zdjęcia w załączeniu.
W zasilaczach jako kondensatory wyjściowe zasilania anodowego znalazły się już Mundorfy Mlytic HV 220uF.
W międzyczasie kupiłem 2szt. kondensatory 0,22uF Jupiter, które poszły w miejsce C1 i C7 (na razie wstawione ,,na pająka").
Po wymianie kondensatorów sygnałowych poprawa znaczna :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

rudy-102

Cytat: wiki w Czerwiec 11, 2019, 19:42Nie ma co kupować Psvane.... Owszem za dwie nowe można mieć tylko jedną Full music.
Miło, że nie jestem jedyny któremu podobają się te lampy :).

rudy-102

Cytat: wiki w Czerwiec 14, 2019, 14:00Mundorfy Mlytic
Na zdjęciach widać, że poprzednio miałeś inne kondensatory. Czy różnica po zamianie była zadowalająca?

konrado77

Nie wiem jakie odczucia z Mundorfami ma kolega Wiki, ale ja wczoraj wlutowałem mundorfy 470uf 450V w zasilaczu kondo w miejsce zwykłych nichiconów. Różnica od razu w paśmie średnicy i basu. Bardziej dociążony, większa przestrzeń, coś więcej napiszę po wygrzaniu.

rudy-102

W moim phono-pre od razu dawałem Mundorfy więc nie miałem możliwości porównania :).

konrado77

Ja jestem na początku drogi i próbuję różnych kondów. Teraz w xasilaczu mam mundorfy, mifleks, AN kasei i rubycona. Trochę pogra i będą dalsze zmiany [emoji3]

konrado77

Btw, największe zmany w jakości dźwięku przesyłanego z serwera do matantza na8005 usłyszałem po zbudowaniu poniższwgo ustrojstwa:

konrado77

W skrócie: serwer zasilany lt3042, aku do zasilaczy liniowych mediakonwerterów światłowodowych, zasilanie liniowe do switcha, dc blocker na wejściu do lt3042, zasilacz aku hybrydowy.