Kind Of Blue - ponad czasem

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 09, 2015, 15:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Oba wydania z epoki, czyli Label Fonatny w mono i stereo mam z Holandii. Chyba mam też z UK, ale nie wiem gdzie... ???

MAC

Ciekawe czy jest jakaś słyszalna różnica między UK a NL?
Musze przekonać żonę aby dała mi jeden pokój na płyty  ;D


wojtek41

Tu oryginał z 1959  :)
https://www.discogs.com/Miles-Davis-Kind-Of-Blue/release/4529077
Też możesz u mnie posłuchać  :D

MAC


Michał

Cytat: masza w Luty 02, 2018, 15:24
Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 15:14
Maciek naprawdę różnica jest spora.
Pewnie tak ale czy ten master będzie prawdziwy czy napompowany jak Stockfisch?
MOFI wali prosto, praktycznie 1:1 z master tape ( tak jak powyższe tłoczenie z Fontany).

No bez jaj.Classic jest podobno najwiernieszy z najwierniejszych kopii.

wojtek41

Żadne współczesne wydanie nie zastąpi oryginału.
To tylko moje zdanie  ;)

Michał

Cytat: wojtek41 w Luty 02, 2018, 17:02
Żadne współczesne wydanie nie zastąpi oryginału.
To tylko moje zdanie  ;)
Też tak myślę,dlatego pisząc o Classic records,piszę że to najwierniejsza KOPIA :)

MAC

Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 16:56Classic jest podobno najwiernieszy z najwierniejszych kopii.
Poczekaj bo nie nadążam  ;D To ile wersji jest master tape? I jeśli wiele to która jest ta najbardziej master tape?  Master nad masterami?  ;) ;D
Serio, ja nie muszę być mistrzem świata i nie muszę mieć wszystkiego najbardziejszego. Przyjmuje, że wydania mofi nie sa najlepsze na świecie a górny szlaczek na każdej ich płycie to wierutne kłamstwo. A taka miałem nadzieję :(
;D

Michał

Stary,co Cię dziś ugryzło?

MAC

Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 17:05pisząc o Classic records,piszę że to najwierniejsza KOPIA :)

Nie wszyscy podzielają Twoje zdanie  ;)
https://forum.audiogon.com/discussions/mfsl-vs-classic-records

Podkreślam, że ja zdania nie mam bo nie słuchałem wydania CR.

MAC

Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 17:22
Stary,co Cię dziś ugryzło?


Michaś, słowo, że nic.
Jeśli coś parszywie napisałem to słowo honoru, że nie umyślnie  :-[  :np:

MAC

A swoją droga to dotknął się ciekawy temat z tymi masterami...
Ile ich jest i kto przede wszystkim je ma?
Czy wytwórnie, drogie wytwórnie robią nas w konia?

elem

Master jest jeden. Każda firma korzysta z kopii produkcyjnej. Żródłem dla tłoczni w 1959 też były kopie. Dżwięk końcowy to efekt masteringu, nacięcia i tłoczenia.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Luty 02, 2018, 17:36
Master jest jeden. Każda firma korzysta z kopii produkcyjnej. Żródłem dla tłoczni w 1959 też były kopie. Dżwięk końcowy to efekt masteringu, nacięcia i tłoczenia.


OK. Musze coś wyhaczyć z CR i na własne ucho przekonać się co to za rarytas.
W sumie ci z audiogonu nie piszą nic o masteringu tylko o jakości samego winylu i tłoczenia. Japońska bezszelestna perfekcja  :o
Sądząc też po zwykłych japońskich wydaniach z epoki, to faktycznie mają lepszy ten granulat. Ich płyty o wiele więcej wytrzymują niz europejskie i amerykańskie tłoczenia. Mówię o wytrzymałości mechanicznej.

elem

Maciek, podeślę Ci KoB CR z następną paczką, to sobie porównasz. Nie mam MoFi.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

O!
A jak mi się spodoba i nie oddam?  ;D

Odeślę Ci CR z MOFI abyś i Ty miał rozeznanie.

Michał

Maciek wszystko ,jak zawsze gra,ja sobie nawet wino otworzyłem,taki miałem chujowy tydzień. :np: :smok:

MAC

Cytat: Michał w Luty 02, 2018, 17:43
Maciek wszystko ,jak zawsze gra,ja sobie nawet wino otworzyłem,taki miałem chujowy tydzień. :np: :smok:
Ha! Mądrego to zawsze dobrze posłuchać!
Pędzę po butelkę  8) :)

Michał


elem

U mnie dziś wyjazdówka lokalna  :pij: Oj, źle się będę czuł jutro...  dobrze , że sobota  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Ale naprawdę to K2HD daje radę.

:np:

Michał

#172
Cytat: masza w Luty 02, 2018, 17:51
Ale naprawdę to K2HD daje radę.

:np:
Myślę,że na Twoim EC jest jazda,świetny jak na cyfrę jest ten master.

gratefullde

Cytat: masza w Luty 02, 2018, 17:51
Ale naprawdę to K2HD daje radę.

:np:

To biere, dzięks ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC