Technics SL-1200Mk2 i co dalej ?

Zaczęty przez muda44, Grudzień 01, 2018, 11:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

A jeśli do rocka to bierz frywolnego Filipa - u mnie ma dożywocie.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

elem

Cytat: muda44 w Grudzień 03, 2018, 17:47Rozważam zakup płyty HiFi News , ale 180zł - trochę sporo

Nie ma oszczędzania w analogu, jeżeli myślisz o tej drodze poważnie. Pre słabe, waga do pierścionków, zmiotka zamiast pralki, no to nie dziwota, że za chwilę pójdzie na alle, bo cyfra wymiata  ;D  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: marekw 76 w Grudzień 03, 2018, 18:37At 440 jest fajna ale ja wolę Denona 110.
Jakie są różnice brzmieniowe pomiędzy tymi wkładkami i dlaczego wybrałeś Denona?

muda44

Cytat: marekw 76 w Grudzień 03, 2018, 18:41
A jeśli do rocka to bierz frywolnego Filipa - u mnie ma dożywocie.

Mógłbyś rozwinąć temat ?

paul_67

Cytat: muda44 w Grudzień 03, 2018, 19:00Mógłbyś rozwinąć temat ?
Jest wątek Frywolnego na temat wkładek Philipsa.

muda44

Cytat: elem w Grudzień 03, 2018, 18:57
Cytat: muda44 w Grudzień 03, 2018, 17:47Rozważam zakup płyty HiFi News , ale 180zł - trochę sporo

Nie ma oszczędzania w analogu, jeżeli myślisz o tej drodze poważnie. Pre słabe, waga do pierścionków, zmiotka zamiast pralki, no to nie dziwota, że za chwilę pójdzie na alle, bo cyfra wymiata  ;D  ;)


Też tak myślałem mając jeszcze niedawno sprzęt w cenie nowego , fajnego samochodu klasy C.
Dzisiaj mam sprzęt za ułamek tej ceny , gra lepiej a za resztę mam nowe wypasione auto klasy B :)

Nie chodzi o to żeby niepotrzebnie kasę wywalać , po to ten wątek i pytania do Was bo analog to nie moja mocna strona w świecie AUDIO ;)

Waga do pierścionków wystarczy - dokładność sprawdzę sobie z ciężarkiem wzorcowym .
Szczotka jest , na pralkę przyjdzie czas .
Pre jest DOBRE .

Płyta kupiona .

marekw 76

#106
Do AT zabieralem się jak pies do jeża aż strasznie podrożały... Wtedy kupiłem właśnie Shure 97.
AT bardziej taka techniczna mi się wydała i troszkę bardziej spodobał mi się Denon może dlatego, że nie słucham klasyki?
Później znowu słuchałem AT i uważam, że jogurt lepiej rocka gra zdecydowanie.
Dodatkowo Denon był w super cenie wtedy...
Ale mam też AT MC i tej juz nie oddam ;-)

Jeśli chodzi o Philipsa to rewelacyjne przełożenie cena / granie. Nawet igły z Wamatu za 5 dych dają radę.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Tutaj jest test wkładek: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.0 po wstępie, przygotowaniach następują odsłuchy. Można pobrać próbki i ocenić jakość dźwięku. AT 440 też występujue. Nie odnotowałem problemów z basem.

Sądzę, że nie doceniasz wpływu pre, a to można sobie wypożyczyć i porównać łatwo. W przeciwieństwie do wkładek.

Waga, którą kupiłeś najpewniej jest z materiałów magnetycznych i próba zmierzenia nacisku wkładki MC LO może skończyć się złamaniem igły. A na pewno pięknie się przyklei do szalki wagi. Do wkładek MM może być. To jest właśnie to ryzyku gdy kupujesz rzecz przeznaczono do czegoś innego.

Antyskatingu nie ustawia się na "pustej" płycie, bo siła antyskatingu zależy także od oporu igły w rowku.

Marek wspominał o wkładkach Philips GP serii 4** ( np. GP 416) To wkładki z końca lat 70-tych i można do nich kupić współczesne zamienniki za grosze. Dają skrajami. I cykają i dudnią :) Rock, disco- super.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 03, 2018, 19:54Philips GP 412 Mk2
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 03, 2018, 19:54
Tutaj jest test wkładek: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=387.0 po wstępie, przygotowaniach następują odsłuchy. Można pobrać próbki i ocenić jakość dźwięku. AT 440 też występujue. Nie odnotowałem problemów z basem.

Sądzę, że nie doceniasz wpływu pre, a to można sobie wypożyczyć i porównać łatwo. W przeciwieństwie do wkładek.

Waga, którą kupiłeś najpewniej jest z materiałów magnetycznych i próba zmierzenia nacisku wkładki MC LO może skończyć się złamaniem igły. A na pewno pięknie się przyklei do szalki wagi. Do wkładek MM może być. To jest właśnie to ryzyku gdy kupujesz rzecz przeznaczono do czegoś innego.

Antyskatingu nie ustawia się na "pustej" płycie, bo siła antyskatingu zależy także od oporu igły w rowku.

Marek wspominał o wkładkach Philips GP serii 4** ( np. GP 416) To wkładki z końca lat 70-tych i można do nich kupić współczesne zamienniki za grosze. Dają skrajami. I cykają i dudnią :) Rock, disco- super.

Poczytam , posłucham - dziękuję .

Doceniam wpływ porządnego PRE ale w moim przypadku nie ma to sensu .
Mój grajek ma dosyć dobrze zrobione pre phono i bdb wejścia cyfrowe . Wejścia analogowe są kiepsko zrealizowane więc nie ma sensu inwestycji w coś co na wstępie będzie popsute .


Piterski

Cytat: muda44 w Grudzień 03, 2018, 17:47Jakiś pomysł na płytę z czystą stroną do ustawienia anty skatingu ?
To się ustawia, nie na czystej płycie gdzie nie ma rowków, tylko na płycie testowej właśnie. Takiej jak wspomniana HiFi News.
Tak ustawiałem ostatnio taniutki gramofon Foniki z wkładką Ortofon VMS III MkII i dopiero dzięki tej płycie wkładka z nową igła zagrała czysto bez zbierania śmieci w jednym kanale.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 03, 2018, 19:54siła antyskatingu zależy także od oporu igły w rowku.
Wyłącznie.
Na czystej płycie skating nie występuje.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: vasa w Grudzień 03, 2018, 20:35Na czystej płycie skating nie występuje.

Przecież na czystej płycie też ściąga ramię do środka.

cdt

Cytat: Jakub w Grudzień 03, 2018, 20:39
Przecież na czystej płycie też ściąga ramię do środka.
celna uwaga ;D
AT 440 jest bardzo wrażliwa na kalibrację . Tak azymut jak i skating . Proponuje coś mniej wymagającego .

Piterski

Cytat: Jakub w Grudzień 03, 2018, 20:39Przecież na czystej płycie też ściąga ramię do środka.
Ściąga bo igła nacina na niej rowek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Ściąga, i to dużo  szybciej,  bo igła nie lubi drapać na darmo :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Cytat: Piterski w Grudzień 03, 2018, 20:44Ściąga bo igła nacina na niej rowek.
A nacina bo ściąga jak by nie ściągało to by nie nacinała :P

Jakub

Niby nacina, ale przy poprawnym antyskatingu (ustawionym płytą testową), ramię będzie stało w miejscu. Przynajmniej u mnie tak jest.

Ale mamy tu poważniejszy wniosek do naszej akademickiej dyskusji, czysta płyta jako byt idealny nie istnieje. Albowiem diament powinien naciąć rowek we wszystkim.  ;D

McGyver

Cytat: Piterski w Grudzień 03, 2018, 20:44
Cytat: Jakub w Grudzień 03, 2018, 20:39Przecież na czystej płycie też ściąga ramię do środka.
Ściąga bo igła nacina na niej rowek.
W szkle też nacina? Bo na szklanym talerzu (np. Rega) też ściąga.

vasa

Cytat: Jakub w Grudzień 03, 2018, 20:39
Cytat: vasa w Grudzień 03, 2018, 20:35Na czystej płycie skating nie występuje.

Przecież na czystej płycie też ściąga ramię do środka.
Są opory tarcia które ze względu na kształt igły i offset powodują ściąganie ramienia. Tyle że to nie AS.
AS można prawidłowo ustawić albo wierząc producentowi (w SME to dobrze działa). Albo na słuchawkach.
Tertium non datur.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Kupiłem na testy Nagaokę MP110 i tą płytę .




tomekkk1

Gratulacje Marcin, będzie się działo  :np:

Kupiłeś już ta płytę, czy dopiero zamierzasz? W UK jest 40zł taniej i jak byś się wstrzymał to podrzuciłbym Ci ją w pierwszym tygodniu Stycznia, bo będę w PL ;)

McGyver

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 03, 2018, 22:35
Gratulacje Marcin, będzie się działo  :np:

Kupiłeś już ta płytę, czy dopiero zamierzasz? W UK jest 40zł taniej i jak byś się wstrzymał to podrzuciłbym Ci ją w pierwszym tygodniu Stycznia, bo będę w PL ;)
To może i do mnie wpadniesz?