Technics SL-1200Mk2 i co dalej ?

Zaczęty przez muda44, Grudzień 01, 2018, 11:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: McGyver w Grudzień 04, 2018, 14:35To może i do mnie wpadniesz?


Nie wiem, czy wyrobie się z czasem by zapuścić się w inne rejony niż Wielkopolska i Lubuskie, jak wróci moja Pani z pracy wieczorem to z nią podyskutuję. Czy w razie czego alternatywny termin, w przedziale 27-29.12.2018 też by Ci pasował?


muda44

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 03, 2018, 22:35
Gratulacje Marcin, będzie się działo  :np:

Kupiłeś już ta płytę, czy dopiero zamierzasz? W UK jest 40zł taniej i jak byś się wstrzymał to podrzuciłbym Ci ją w pierwszym tygodniu Stycznia, bo będę w PL ;)

Dziękuje ale wiesz że u mnie wszytko idzie szybko ;)

Jest szczotka do płyt . Ładnie wykonana , ma podstawkę .


Co do czyszczenia igły ?
Na sucho - mokro ?

GregWatson

Jeśli jest to tylko możliwe to raczej na sucho, ja już od dłuższego czasu jak zacząłem używać myjkę nie mam takiej potrzeby czyścić na mokro. Tylko na sucho. A jeśli już to Audio-Technica AT607

https://allegro.pl/audio-technica-at607-i7342078539.html
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Widzę Marcin, że wpadłeś po uszy.  :) "Będzie Pan zadowolony"  - trzymam kciuki. :np:
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomekkk1

Cytat: muda44 w Grudzień 04, 2018, 16:07Co do czyszczenia igły ?
Na sucho - mokro ?

Ja stosowałem to: https://www.ebay.co.uk/itm/New-Onzow-Labo-Zero-Dust-Stylus-Tip-needle-Cleaner...:6:pf:0

W użyciu proste i łatwe - umiemy posadzić igłę na płycie, to umiemy użyć tego ;)
Na wyposażeniu jest również lupa, a umycie tego gadżetu to po prostu opłukanie pod bieżącą wodą :)

muda44

Jak szaleć to szaleć ;)

Panowie - headschell
Chcę kupić drugi . Wczoraj kupiłem oryginalny dodatkowy ciężarek do ramienia ( póki kosztuje grosze i jest dostępny ) i zastanawiam się który kupić .


Standardowy jak ten który mam
https://www.impelshop.com/?item=23307

Czy z możliwością dociążenia ?
https://www.impelshop.com/?item=23025

A może inny w podobnej cenie ?

muda44

Kupiłem standardowy ...

Jakieś pomysły na kabelki w rozsądnej cenie  do headshella ?

tomekkk1

Adam, poszło PW do Ciebie - aby nie zaśmiecać Marcinowi wątku ;)

muda44

Cytat: muda44 w Grudzień 04, 2018, 21:20
Kupiłem standardowy ...

Jakieś pomysły na kabelki w rozsądnej cenie  do headshella ?

Nikt , nic ?

Kolejne pytanie - jakie koszulki na płyty ?

paul_67

Cytat: muda44 w Grudzień 05, 2018, 21:31jakie koszulki na płyty ?
Dobre i niedrogie to Analogis, lepsze Nagaoka.Choc nie wiem czy warte swojej ceny.Najczęściej używam tych pierwszych.

muda44

Cytat: paul_67 w Grudzień 05, 2018, 21:33
Cytat: muda44 w Grudzień 05, 2018, 21:31jakie koszulki na płyty ?
Dobre i niedrogie to Analogis, lepsze Nagaoka.Choc nie wiem czy warte swojej ceny.Najczęściej używam tych pierwszych.

Dziękuję pięknie :)

Został mi zakup właśnie koszulek , jakiejś pralki i stojaka na LP .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 05, 2018, 22:16


P-J? Cardas? http://winyle.pl/


No właśnie , które ?
I czy warto ?

Właśnie przyjechał org headschell Technicsa z kabelkami , wyglądają na zwykłe . Tylko nie wiem co ta zwykłość jest warta :)

frywolny trucht

Sorry, dawno nie zaglądałem na winyle.pl, a tam zniknęło sporo asortymentu i pojawiły się za to jakieś całkiem drogaśne Jelco.
Aspekty zabawy tymi kabelkami są dwa. Po pierwsze mechaniczne- sztywność przewodu, sprężystość wtyków, no i jakiś tam wpływ na dźwięk.

Zostaw jak masz na dziś. Jeśli poczujesz krew i będziesz chciał żonglować wkładkami, eksperymentować z dźwiękiem- zawsze zdążysz. Na pewno srebrne kabelki zagrają troszkę inaczej, a jak kupić porządne wtyki, to po zdjęciu z grubych pinów jednej wkładki, "wrócą" i pewnie obejmą piny o mniejszej średnicy innej wkładki. Osobiście uwielbiam wtyki Cardasa, są genialne w kształcie, który ułatwia zakładanie i wiecznie sprężyste.

Tylko jest jedno ale w tej całej zabawie. Dla jakości dźwięku unika się połączeń wtykowych. Lepszy efekt osiągnąłbyś prowadząc przewód wprost do wkładki ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#140
Komplet wtyków stówka. Gotowy kabel dwieście. Wtyki są w wersji posrebrzanej, złoconej i rodowanej ( z tego co pamiętam, znowu piszę z pamięci, bo nie sprawdzałem aktualnej oferty Cardasa, mogli coś wycofać, coś dołożyć ).


https://allegro.pl/cardas-pcc-e-g-i7462328406.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprz%C4%99t+audio+dla+domu&gclid=Cj0KCQiArqPgBRCRARIsAPwlHoUG1S7HzF-KuNFK-GA2Xrqc8geQRyQQIDCkZJp7BDM9IIXXbVW8tVIaAgGZEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

https://www.ebay.pl/itm/Cardas-HSL-PCCE-Headshell-Leads/392174353754?hash=item5b4f69bd5a:g:cOkAAOSwQXlb7qEk:rk:16:pf:0

Tutaj widać geniusz kształtu. Wtyk rozszerza się jak usteczka sióstr Godlewskich, gdy robią selfie. Dzięki temu łatwiej wtyk naciągnąć na pin wkładki:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Dzięki ;)

Od lat w modyfikacjach czy DIY dążę do maksymalnego skrócenia ścieżki sygnałowej w tym styków i połączeń .
Temat na przyszłość a póki co trzeba się postarać o jakąś kolekcję płyt :)

muda44

Może komuś się przyda . Tak wygląda oryginalny headshell Ttechnicsa

muda44

Zamontowałem nową wkładkę i całość skalibrowałem .

Bardzo przydatna okazała się taka poziomiczka za grosze.

Ile wygrzewa czy tam dociera się nowa wkładka ?



frywolny trucht

Do 50 godzin, a po 150 obniża loty ( ale tylko Nagaoka ;)  )
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Poproszę o link do takiej poziomiczki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Cytat: Piterski w Grudzień 08, 2018, 16:01Poproszę o link do takiej poziomiczki.
Modyfikuj wiadomość

Taką kupiłem w Castoramie za 7 zł jak pamiętam. Mam i polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Ja używam do headshella okrągłej libelli.
Wydaj mi się praktyczniejsza bo załatwia wszystkie płaszczyzny.


tomasz_pianista

A po co taka poziomica, jak później i tak azymut i ustawienie SRA powoduje, że będzie pewnie niesymetrycznie.

Taka moja opinia...
Grupa ratowania poziomu.

paul_67

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 08, 2018, 16:54A po co taka poziomica, jak później i tak azymut i ustawienie SRA powoduje
Też tego nie rozumiem.Jaka by ona mini nie była to i tak zawsze będzie za ciężka i po jej zdjęciu wszystko ulegnie zmianie.