Oppo 103eu

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 27, 2016, 13:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

No właśnie, jak myslicie? Czy sprawdził by się on jako transport do mojego lampowego DAC'a? Chodzi przede wszystkim o możliwość podpięcia dysku USB i odtwarzanie z niego plików flac, wave itp. W przyszłości może postawię NASa. Do tego odtwarzanie CD, BD, SACD itp. Czyli całkiem nieźle.
Więcej info tu:
https://oppodigital.pl/produkty/oppo-bdp-103eu.html


Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Do plików się nada ale moim zdaniem płyty CD zagrają gorzej niż z Arcama w roli transportu (napęd BD).
Jako transport do samych plików i radia internetowego możesz tanio z drugiej ręki kupić CA NP30 na przykład.
Ile masz w DACu wejść cyfrowych i jakich?

gratefullde

Cytat: masza w Sierpień 27, 2016, 13:56Ile masz w DACu wejść cyfrowych i jakich?

Trzy coax'y only.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

No to dobrze. Nie musisz mieć jednego, uniwersalnego urządzenia tak jak w moim przypadku (jedno wejście w DACu).

gratefullde

Właśnie, a szukam w sumie czegoś do plików. Jest jeszcze, z tych tańszych, Pionner N-30 tyle że on chyba dużych dysków nie obsługuje, tylko Fat16 i 32, brak NTFS. Nie wiem jakie ma jeszcze ograniczenia, z wyglądu jest ok.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Nie wiem, może triode poleci jaką godną sajgonkę za rozsądną kwotę...

MAC



Na Audiomarkt za 300 Euro


O2M

To najmniejszy odtwarzacz Olive. Pomyślany został jako tzw. ,,klient", czyli zewnętrzne urządzenie, współpracujące z jakimś ,,centrum" – w tym przypadku z odtwarzaczami O4HD lub O6HD. Stąd też jego klasyfikacja w materiałach firmowych – firma pisze o nim ,,multi-room player". A to dlatego, że można stosować aż do 15 takich urządzeń równolegle, w różnych pokojach. Sygnał do nich może pochodzić także z pamięci typu NAS lub z komputerów, o ile są włączone w domową sieć. Sygnał może być przesłany za pomocą kabla ethernetowego CAT5 lub bezprzewodowo WiFi (Gigabit Ethernet, 802.11g WEP, WPA, WPA2, 64- i 128-bit) – z tyłu jest pojedyncza antenka. Dzielenie materiałów musi przebiegać przy użyciu programów UPnP.
Z zewnątrz O2M wygląda bardzo ciekawie. To niewielka bryła, z mocno pochyloną ścianką górną, która pełni tu rolę panelu przedniego. Wykonano go z aluminiowego, grubego płatu wygiętego tak, że pełni rolę przedniej ścianki i tylnej. To sztywna i ładnie wszystko trzymająca w ryzach obudowa.
Pośrodku umieszczono kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3" (480 x 272 pixeli), na którym zobaczymy okładkę płyty i informacje o statusie odtwarzacza. I oczywiście setup. Co ważne, wyświetlacz jest dotykowy! Firma oferuje także bezpłatną aplikację na urządzenia Apple'a (iPod itp.), którymi możemy sterować O2M.
Przycisków jest niewiele, są podstawowe przyciski do sterowania odtwarzaniem, jak w klasycznym odtwarzaczu CD, wyłącznik standby, a po prawej stronie guziki służące do nawigacji po menu. Front jest czysty i ładny, co podkreśla specjalne wykończenie powierzchni – nie jest to drapane aluminium, a aluminium z naniesionymi napisami, stapiającymi się z tłem. Napisy te to nazwy gatunków muzycznych: jazz, alternative, rock itd.
Z tyłu nie ma wiele połączeń – stereofoniczne wyjście analogowe RCA, cyfrowe wyjścia TOSLINK i RCA oraz gniazdo dla anteny WiFi. To ostatnie jest ładne, złocone, dobrze wygląda, podczas kiedy pozostałe to badziewie gniazdeczka, niezłocone, z blaszki po konserwach. Gniazda RCA są bardzo blisko siebie, więc grube wtyki nam nie wejdą. Obok siebie znalazły się gniazda związane z przesyłem plików kablem – gniazdo Ethernet CAT-5 i gniazdo USB. Dodajmy jeszcze, że z boku jest gniazdo dla zewnętrznego, ściennego zasilacza 6 V (3 A). Myślę, że jego wymiana (to taniutki zasilacz impulsowy) wpłynie na poprawę dźwięku.

Urządzenie jest naprawdę łatwe w obsłudze. Na wyświetlaczu pokazywane są okładki i tytuły, a także informacje związane z siłą głosu, z czasem utworu itp. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o rodzaju pliku (WAV czy FLAC), ani o częstotliwości próbkowania czy długości słowa. Zapewne większości użytkowników nie będzie to przeszkadzało, ale mnie – tak. Na szczęście odpowiednia poprawka jest już gotowa i w czasie, kiedy to państwo będą czytać zapewne będzie już instalowana.
Odtwarzacz obsługuje pliki WAV, FLAC, MP3 (128 and 320 kbit/s), AAC (128 kbit/s); 16/20/24 bitów, z częstotliwością próbkowania od 10 do 96 kHz. Pliki 192 kHz więc odpadają z gry.
Odtwarzacz sterowany jest ładnym pilotem zdalnego sterowania. Choć jego bryła jest duża i wydaje się kanciasta, to naprawdę dobrze leży w dłoni. Ładnie są też miękkie, zielone guziki. Jest na nim więcej guzików niż na przedniej ściance, bo są tam również guziki siły głosu, mute, zmiany oceny utworu ,,Rating") i bezpośredni dostęp do ,,biblioteki" urządzenia.
Jedną z fajniejszych umiejętności Olive jest możliwość odtwarzania przezeń stacji radiowych w przesyłanych przez internet. Wygląda to bardzo ładnie i jedyne, czego mi zabrakło to gniazdo słuchawkowe.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Sprawdź czy jest aplikacja na tablet do sterowania bo z pilota to jest bez sensu. Nic z daleka nie zobaczysz na tym ekraniku.

MAC

Jest  :)


gratefullde

Czyli jest funkcjonalność. U nas nie do nabycia z tego co widzę, trzeba ciągnąć z poza.

Muszę poczytać jeszcze trochę, na szczęście nie jest to jakaś droga rzecz, w razie dźwiękowej wtopy ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Piszę przecie, że masz na audiomarkt używkę z Austrii w idealnym stanie za czysta ojro  :)

gratefullde

Cytat: masza w Sierpień 27, 2016, 15:37
Piszę przecie, że masz na audiomarkt używkę z Austrii w idealnym stanie za czysta ojro  :)

No fiem przecie widzę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Chyba jamówwię gra m.in. na większej olivce. Może się wypowie co łuna warta?

gratefullde

No zobaczymy czy jamówię cos nam tu skrobnie. Natomiast jeszcze się waham bo być może będzie decyzja o zmianie mojego kiepskiego odtwarzacza BD Sony, który niemiłosiernie hałasuje podczas odczytu płyt z filmami. I wtedy Oppo będzie bardziej trafioną opcją. No ale też sporo droższą.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


MAC

Na szczęście nie oglądam filmów i praktycznie telewizji. Nic mi nie hałasuje   8) 8) 8)

gratefullde

Cytat: masza w Sierpień 27, 2016, 16:00Na szczęście nie oglądam filmów i praktycznie telewizji

TV mam gdzieś ale filmy na BD oglądam i kupuję.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Mam Olive 4 (zwykłe,nie HD) juz od lat. Działa, jest wygodne. Jako transport do codziennego słuchania ok.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Chyba jednak potrzebujemy czegoś więcej, odtwarzacz BD lub DVD a także obsługa plików sieciowo.Jest to realizowane przez Oppo. Ciekawy jestem tylko jak brzmi jako transport do dac. Ale chyba nikt nie wie. Niemniej na tyle kusi, że myślę o nim na poważnie. Olive w wersji maszy jest oki, ale nie zapewnia tego o co mi chodzi. Olive w wersji elema jest drogie i nie wiem czy chcę płacić tyle za to czego nie widzę  :o
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ogólnie rzecz biorąc, Oppo to raczej elektronika, niż transporty.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Ty chcesz użyć Oppo jako transportu CD. Natomiast ja- na ile czytałem, wąchałem- Oppo raczej słynie z elektroniki, a nie napędów. Czyli podchodzisz do Oppo od dupy strony. Soreczka. Jeśli szukasz typowego transportu- raczej w innym miejscu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 27, 2016, 22:10oreczka. Jeśli szukasz typowego transportu- raczej w innym miejscu.

Potrzebuję czegoś co zastąpi mi i BD i wzbogaci o możliwości sieciowego odtwarzacza plików.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93