Winyle polskie wydania vs. Blue Note.

Zaczęty przez amati74, Grudzień 14, 2016, 13:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Dziś podczas mycia nowych płyt wydanych w Polsce i płyt wydanych przez Blue Note zauważyłem że nasze polskie płyty są lepiej zrobione,  są czysciutkie bez żadnych śladów bez miko rynek, a te BN maja jakieś skazy i dziwne plamy. Chociaż polskie placki są lepsze z czego się bardzo cieszę, ale zły jestem że kupiłem jak mi się wydawało "legendę" Blue Note Records. Stracona kasa. [emoji35]

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


elem

A co takiego felernego nabyłeś z Blue Note?  Plamy, nierównomierność nasycenia koloru to nie są wady. To jest np. typowe dla starych wydań amerykańskich, które brzmią znakomicie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Ale to nowki sztuki np. John Colorado Blue Train, Anthony Williams " spring" Może to rzeczywiście przypadek.

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

elem

Jeśli się nie mylę, to universalowskie wznowienia BN były tłoczone w czeskich GZ ale gadają porządnie.
Wznowienia Polish Jazz sa tłoczone w niemieckim Optimalu. Być może stąd różnice w barwie winyla.
Ale nie przejmowałbym sie tym zupełnie, to raczej norma.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ważne chyba jak gra, a nie czy ma plamy? I w tym zakresie z BN nie trafiłem popeliny. Sądzę, że Polish Jazz ma o wiele większy rozjazd między dobrymi i złymi realizacjami. Magiczne przestery, wyostrzenia to w zasadzie standard.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

A ja uważam,że współczesne Polisz Dżezy,są wytłoczone perfekto i takoż grają, nie trafiłem na lipę,poza Trzaskowskim,który jak potem zastanawialiśmy się z elemkiem,mógł smażyć z powodu mikstury Pro Jecta. Od tamtej pory używam RCMowskiej mieszanki i wszystko gra :)

Jakub

Cytat: elem w Grudzień 14, 2016, 14:03Jeśli się nie mylę, to universalowskie wznowienia BN były tłoczone w czeskich GZ ale gadają porządnie.
Wznowienia Polish Jazz sa tłoczone w niemieckim Optimalu. Być może stąd różnice w barwie winyla.
Ale nie przejmowałbym sie tym zupełnie, to raczej norma.

Część była z Optimala, a część z GZ. Blue Train pierwszy raz tłoczył Optimal, a dotłok już roibiło GZ. Łatwo je rozróżnić. Te z optimala mają większe koperty wewnętrzne, a płyty mają ostrą krawędź. Te z GZ są w bardzo ciasnych kopertach z grubego papieru kredowego (nie da się do nich włożyć folii), a płyty mają napis GZ Vinyl na dobiegówce i mają ścięte na prosto krawędzie.

GZ ma niestety dupną kontrolę jakości i właśnie na tych płytach się zdarzają farfocle poprodukcyjne, papierówki, i w ogóle zepsute płyty. Ja miałem kilka kapeluchów i wszystkie były z GZ. Płyty z Optimala są bez zarzutu.

elem

Cytat: Jakub w Grudzień 14, 2016, 16:15Część była z Optimala, a część z GZ. Blue Train pierwszy raz tłoczył Optimal, a dotłok już roibiło GZ

Zmiana nastąpiła prawdopodobnie wraz z przejęciem Blue Note od EMI przez Universal. EMI tłoczyło w Optimalu i w holenderskiej tłoczni, z której korzysta teraz Sony.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

A jakich wykonawców jazzowych tłoczy się dla Sony może coś ciekawego jest do kupienia?

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


elem

Cała jazzowa Columbia / Legacy to od dawna Sony Music, masz już chyba niejednego Milesa :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

No racja chyba z racji na pogodę mam pomrocznosc umysłową, Columbia jest świetnie wykonana i świetnie gra

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


Jakub

Cytat: elem w Grudzień 14, 2016, 16:19Zmiana nastąpiła prawdopodobnie wraz z przejęciem Blue Note od EMI przez Universal. EMI tłoczyło w Optimalu i w holenderskiej tłoczni, z której korzysta teraz Sony.

GZ tłoczył "środek serii", te na początku i końcu cyklu były z Optimala.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93