Pomiar rezonansu ramienia i wkładki - inne podejście

Zaczęty przez christo, Grudzień 11, 2017, 15:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: christo w Grudzień 14, 2017, 11:49Wniosek - to działa
Wygląda na to że Christo opracował bardzo proste i skuteczne narzędzie do sprawdzania rezonansu.
Z drugiej strony można to zastosować do policzenia podatności wkładki na podstawie skalkulowanej samodzielnie masy ramienia i rezonansu.
Jak dla mnie bomba :) Jest już azymut, antyscating i rezonans. Zaraz się okaże że nacisk też można pomiarami widma określić ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo



Cytat: vasa w Grudzień 14, 2017, 13:41
Cytat: christo w Grudzień 14, 2017, 11:49Wniosek - to działa
Zaraz się okaże że nacisk też można pomiarami widma określić ;D

Nic z tego. Urlop mi się kończy.:)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo



Cytat: vasa w Grudzień 14, 2017, 13:41
Cytat: christo w Grudzień 14, 2017, 11:49Wniosek - to działa
Z drugiej strony można to zastosować do policzenia podatności wkładki na podstawie skalkulowanej samodzielnie masy ramienia i rezonansu.


Dokładnie. Taki był cel. Dzięki temu można będzie stworzyć tabelę z przybliżoną podatnością Japończykòw dla 10Hz. Już wiemy, że Denon DL103 to ok 13cu. Bardzo interesuje mnie teraz podatność wkładek AT.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

mnie przeraza to 'pukniecie' we wkladke, nie jestem specjalnie delikatny;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Grudzień 14, 2017, 13:51
mnie przeraza to 'pukniecie' we wkladke, nie jestem specjalnie delikatny;)
Mogę podesłać moją żonę. Ma doświadczenie - już mi kilka wkładek puknęła. ;) :) :(  :(

christo

Cytat: rudy-102 w Grudzień 14, 2017, 13:58Mogę podesłać moją żonę.
Chcesz Moon'owi podesłać żonę do puknięcia?? No proszę cię! :)
Ja użyłem do tego kawałka gumowej taśmy. Nie bezpośrednio.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Piterski

A nie jest bezpieczniej przepuścić sygnał testowy i nic nie pukać.

No, a już na pewno nie żony kolegów ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Weźcie wy się od mojej żony .... Ona miała wkładkę puknąć.
ŚWINIE! :)

christo

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2017, 14:27
A nie jest bezpieczniej przepuścić sygnał testowy i nic nie pukać.

No, a już na pewno nie żony kolegów ;D
Jasne, ale sposób z pukaniem jest dla tych co nie mają płyty testowej.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

moon

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2017, 14:27A nie jest bezpieczniej przepuścić sygnał testowy i nic nie pukać.

jak tam z czasem na puszczenie tego sygnalu u mnie?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Artur biję się w pierś na pokutę  ::)
Pamiętam, że mam do Ciebie przyjechać ale taki się splot okoliczności zrobił, że jak miałem czas to nie miałem auta, a potem pojechałem do Jacka po DD-40. ....  kurcze a dziś miałem pojechać do Darka i też zapomniałem  :-[

Po świętach się poprawię obiecuję.

Tego testu z rezonansem jeszcze nie ćwiczyłem, będę musiał to wypróbować. Na razie pucuje AdFontesa i będę robił porównania z Micro Seiki.
Na pewno jeden sprzedam, i pewnie Fonciaka bo Mikro Seiki pasuje mi do reszty i bardzo mi się podoba.
Jak mnie zresztą najdzie na wyższy model to łatwiejszy będzie w odsprzedaży bo bardziej unikatowy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2017, 17:21Na razie pucuje AdFontesa i będę robił porównania z Micro Seiki.
Na pewno jeden sprzedam
To zrób ten test (najlepiej nagraj tę ścieżkę 3-15Hz) na AdFontesie. Bardzo jestem ciekaw co ci wyjdzie. Wykres Rudego był dziwny...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Ciekaw jaki wykres dostałby Miniabyr na swojej wędce?
Może i mnie się uda taki pomiar zrobić.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: christo w Grudzień 14, 2017, 17:40Wykres Rudego był dziwny...
My robimy to na różnych płytach.
Dzisiaj dalej ten temat pomęczę bo rzeczywiście znalazłem niewielki luz w kardanie. Spróbuję go wyregulować i powtórzę test.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Grudzień 14, 2017, 20:12Dzisiaj dalej ten temat pomęczę bo rzeczywiście znalazłem niewielki luz w kardanie. Spróbuję go wyregulować i powtórzę test.
Lepiej tego nie rób. W tych kardanach jest taki minimalny luz jak to ściągniesz to go udusisz albo zniszczysz sobie wkładkę.
W pierwszym aluminiowym kardanie kombinowałem z tym luzem. W drugim mosiężnym nic nie dotykam bo tak ma być i już.
To nie są szafirowe łożyska.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Grudzień 14, 2017, 21:07
Cytat: rudy-102 w Grudzień 14, 2017, 20:12Dzisiaj dalej ten temat pomęczę bo rzeczywiście znalazłem niewielki luz w kardanie. Spróbuję go wyregulować i powtórzę test.
Lepiej tego nie rób. W tych kardanach jest taki minimalny luz jak to ściągniesz to go udusisz albo zniszczysz sobie wkładkę.
W pierwszym aluminiowym kardanie kombinowałem z tym luzem. W drugim mosiężnym nic nie dotykam bo tak ma być i już.
To nie są szafirowe łożyska.

Za późno. Już pomajstrowłem, ale minimalny jeszcze został. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Gdybym nie czytał tego wątku to pewnie nic bym nie zmieniał. Było przecież super.
Analizuje jeszcze wykresy bo dziwactwa mi wychodzą.

rudy-102

Muszę powiedzieć, że nie za bardzo wierzę w ten test. Nie mam w tej chwili i innej wkładki i nie mam możliwości porównania. Niech może to zrobi ktoś inny z Ad Fontes.
Tak jak pisałem z wykresu całości wychodziły mi jakieś bzdury.

W tej chwili niezależnie od tego jak dociążę ramię zawsze wychodzi podobnie, czyli mniej więcej tak.

rudy-102

Zacząłem więc rysować wykresy dla poszczególnych częstotliwości i wychodzi to tak:

6 Hz

rudy-102


rudy-102


rudy-102


rudy-102


rudy-102


rudy-102

Zawsze peak pokazuje na sczytywaną częstotliwość. Wykres z całości robi pewnie jakąś średnią. To już to puknięcie bardziej mi się podobało.

Piterski

Faktycznie wykres masz jak Chimalaje.
Ja się w to pewnie z ciekawości pobawię ale raczej z ciekawości.
Na razie nie mam do tego siły, założyłem IC Furutecha pomiędzy końcówką i preampem i słucham głównie CD.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.