Jaką wkładkę MC wybrać

Zaczęty przez Marek20, Sierpień 07, 2017, 21:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

kazan

Czyli powyżej tych x20 to nie ma prawa grać / może coś popsuć ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

ahaja

Nie.
Popsuć nic się nie popsuje. Dalej to już kwestia spasowania z resztą toru i tego jak on jest zestrojony sam ze sobą czy z pomieszczeniem.

vasa

Cytat: kazan w Październik 15, 2017, 22:34Czyli powyżej tych x20 to nie ma prawa grać / może coś popsuć ?
Ma prawo grać, nic nie popsujesz ale jest sugestia żeby miodu zacząć szukać właśnie w tym przedziale :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

taki tekst znalazłem

"Permeable vs Non-Permeable cores
High output MC's and most low output MC's as well use permeable coil formers.

These have the advantage that they are more efficient - and therefore provide a higher voltage output... the downside is that they have a whole series of distortions that are in common with all magnetic cartridge designs other than MC's with non-permeable coil formers.

"Cartridges with non-permeable coil formers have low voltage output (sometimes VERY low voltage output)... examples of this rare breed of cartridges includes:
Denon DL304, DLS1, Fidelity Research FR-7, JVC L-1000, Benz-Micro Ruby, and most Lyra models.
NOTE: almost all step-up transformers suffer from the same type of distortions - this is one of the advantages of a solid state MC phono stage..."


Ktoś wie jakie to zniekształcenia i skąd się biorą?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


elem

OK,  ale jaki mają wpływ na dźwięk? Co złego robią? 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Listopad 02, 2017, 21:55Ktoś wie jakie to zniekształcenia i skąd się biorą?
Pojęcia nie mam jaka jest odpowiedź.
Ale pytanie fajne :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kazan

Czy ktoś z Was koledzy miał styczność z AT33Sa ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Hubertrs

Ja co prawda gram na at33ptg aczkolwiek kolega ma at33sa i tez na fonciaku wiec jako takie zdanie na jej temat mam, co chcialbys wiedziec??

kazan

Miałem przez chwilkę AT-OC9ML/II więc takie porównanie byłoby najlepsze :)
Może najlepiej jakie są Wasze wrażenia (pewnie słuchałeś jego analogu) ?
Na jakich ramionach wiszą AT u Was ? Chodzi mi głównie o masę ramienia bo nie wiem czy zmieszczę się z podatnością na moim 313ref .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Hubertrs

#385
Moje ramie to jest standardowe aluminiowe aczkolwiek to ciezsze, z tego co mi wiadomo kolega ma mosiezne (do wkladek srednio i slabo podatnych, masa rfektywna od 16 do 24g). Moge naprawde polecic ta at33sa, naprawde zacna wkladeczka aczkolwiek jesli kasa stanowi problem to dodam ze nie ma jakichs drastycznych roznic miedzy sa a ptg.

kazan

Dzięki bardzo . SA można kupić za 2750 więc chyba dobrze . Jest jszcze Ortek MC30 Super za 3100 więc się waham
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

wojtek41

Gdybyście mieli wybierać między Ortofonem Quintet Black a Ortofonem SPU Classic GM MK II, to wybór padłby na...?

ahaja

Nie takie to proste.
Jak jest ramię jakościowo na poziomie SPU to nie ma o czym mówić.

RawLuke

Witam , przymierzam się do zmiany wkładki w swoim Thorens 318 z ramieniem TP28 z Ortofona 2M Blue na coś lepszego.
Miała być w planach następna MM ale zaczynam zastanawiać się nad jakaś MC. To ramię ma 12g masy efektywnej. Dziś dowiedziałem się o takim jegomościu jak Denon 301 II. Mam budżet powiedzmy do 1500pln. Ktoś mi sugerował z kolei "ciężkiego" Quinteta Red Ortofon. Ale przy tej masie ramienia jest szansa ?

Może jest coś jeszcze godnego uwagi w tym przedziale cenowym?


tomasz_pianista

Denon 301mkII > Ortofon Quintet Red/Blue

Grupa ratowania poziomu.

cdt

:) Witam na forum .
Nie słuchałem Q Reda . Ondrej słuchał ostatnio u Rafała w Radomiu Q Bronza . Wg Chłopaków zagrał słabiej od 103 ki . Za to Greg ma Q Black i 103R . On woli Ortofona . Poczytaj o tych wkładkach .

tomasz_pianista

No ale 103 to nie ma co ładować do ramienia Thorensa.

Ja miałem Quintet Red, oprócz tego dalej mam MC Vivo Red (albo blue?nie pamiętam), czyli protplasta serii Quintet.

301 ma znacznie wyższą kulturę grania.

Grupa ratowania poziomu.

cdt

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 04, 2018, 20:26No ale 103 to nie ma co ładować do ramienia Thorensa.
Dl 301 mk2 to trochę inne grania niż 103R ale ten sam denonowy sznyt .

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

RawLuke

Czyli znowu "301" na podium ...
Pre jest ok na razie ze Wzmaka Yamahy a 1020. Nie wiem czy po wkładce nie będę zapełniał skarpety milionami monet na lepszy wzmacniacz ewentualnie pre.

cdt


frywolny trucht

Wkładka ma poziom wyjściowy 0.4mV. Pytanie jakie wzmocnienie oferuje wzmak?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


Piterski

W dziale ogłoszeń kolega Mirek24 sprzedaje Lyra Dorian.
Nie znam tej wkładki ale znam Mirka i mogę zapewnić że to porządny gość i warto się tematem zainteresować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.