"Abbey Road" - The Beatles, ma 50 lat.

Zaczęty przez Pboczek, Wrzesień 29, 2019, 13:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: rudy-102 w Październik 03, 2019, 20:32Moje płyty Beatlesów to rosyjskie i bułgarskie wydania :(. Jak widać muszę wszystko odnowić.
Warto! Nieraz na pewno Cię zaskoczą swoim brzmieniem!

Pboczek

Na mojej płycie cd piszą że w 1987 był digital re-master, mam wydanie z 1993 r. Idę do pieczary sprawdzić, czy są szumy na I Want You i dlaczego kolejność utworów jest taka sama jak na winylu.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Azur

Ja wcześniej słuchałem z jakiegoś CD ze sklepu dla tych mądrych (płytę już załatwiły dzieci). Tam istotnie był kanał prawy i lewy. A tu jest prawdziwa przestrzeń, a przynajmniej tak gra u mnie, jest dobry bas  i ogólnie duża kultura nagrania. Nie lubię nowych winyli ze starymi nagraniami, ale ten mi się podoba. Słucha się bardzo przyjemnie. Reszta skromna, czarna (pogięta po rozpakowaniu) koperta, ogólnie minimalizm (pewnie jest jakieś wydanie premium) - ale muzyka to rekompensuje.

Pboczek

Ale zaraz, zaraz, zanim zacznę słuchać przecież na I Want You muszą być szumy, bo one tam są. To jest utwór gdzie tak się dzieje.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Posłuchało się z przyjemnością.
Jeżeli chodzi o szum tylko na samym początku utworu, to on tam jest w obu wersjach. Na cd pojawia się na środku sceny i jest słyszalny pod muzyką, pomiędzy dźwiękami. Na winylu (1976 r.) też jest wyraźny ale tylko z prawej strony i osobny, wypchnięty. Kiedy go usłyszałem pomyślałem że to szum mojego gramofonu  :), a to chyba taśma szumi...
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

cdt

Reedycje są bardzo dobre . Mi bardziej pasują od wydań z epoki . Elem zarobi  ;)

Pboczek

Ja winyl schowałem na specjalne okazje i dalej jadę z CD.

Zarąbista płyta!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Jadę dalej. Mam "Revolver" na cd z 1987 r. AAD i vinyl 1973 r.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Jeśli chodzi o CD, czy ktoś z Was słuchał najnowszego wydania? Warto? Czy lepiej epoka '87 / '92 (CD)? Chcę kupić.

https://www.empik.com/abbey-road-50th-anniversary-edition-the-beatles,p1231961911,muzyka-p

wiki

Cytat: Kangie w Październik 04, 2019, 07:42Jeśli chodzi o CD, czy ktoś z Was słuchał najnowszego wydania? Warto? Czy lepiej epoka '87 / '92 (CD)? Chcę kupić.
No właśnie jakie wydanie na CD?
Też sobie smaka zrobiłem tym Waszym pisaniem i słuchaniem :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Zdjęcia zaostrzają apetyt.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


paul_67

Słucham właśnie wznowienia  Abbey Road na winylu.Co do szumu na "I Want You" to na wznowieniu go nie słyszę (może delikatny szum taśmy). Natomiast na CD, aż drażni.Tak, więc musiano przy tym coś robić.Pod koniec utworu gdy Lennon krzyczy "yeee" na kompakcie jest przesterowanie,natomiast czarna płyta przechodzi ten fragment bez zastrzeżeń.Bardzo dobre tłoczenie, dźwięk zrównoważony.Szkoda,że nie ma książeczki jak w CD, ale i tak warto nabyć ten krążek.

Kangie

Paul_67, a wydanie CD z którego roku masz?

paul_67



gratefullde

Słucham sobie "nowego" Abbbey Road z Tidal i mam wrażenie, że to bardzo wyczyszczona edycja. Klarowne, czyste brzmienie. Ja u siebie słyszę, że faktycznie jest tu trochę dokładki basu. Ale to Tidal, poczekam na płytę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

sheykk

Mam box z 2012 ,remaster 2009 tak doczytałem ,jak bardzo się to różni od rocznicowego wydania .
Może ktoś porównał.

sheykk


kangie

Weselmy się w te Święta. Jeden z prezentów.
Life is too short for boring HiFi.

wiki

Zdjęcie jest superanckie....😀

Też bym taką chciał....
Tylko czy by mi się podobała?
Ot zagwozdka.......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka