A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: dino w Styczeń 13, 2020, 22:09Miała gramofon (nie zasługuje na taka nazwę ale gra). Wkładkę zmieniłem na AT95E.
Uważasz, że przyzwoity gramofon Technicsa (ten na zdjęciu) nie zasługuje na nazwanie go gramofonem  ???
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Panowie poniżej (-80dB) Oracla nie chcą już schodzić ;)

vasa

Cytat: Kangie w Styczeń 14, 2020, 09:19
Panowie poniżej (-80dB) Oracla nie chcą już schodzić ;)
Poszukiwany poziom szumów jest powiązany ze wzmocnieniem w pre. Jeżeli mam 65dB wzmocnienia i chciałbym żeby szum po przejściu przez preamp był poniżej 1dB to szukam odpowiednio cichego napędu. Oczywiście -90dB spełnia ten warunek ale konieczny nie jest. Natomiast Oracle ma jeszcze tą zaletę że ma pływające chassis odsprzęgające od drgań podłoża. A przecież nie chcemy słuchać przejeżdżającego tramwaju ani sąsiadki tłuczącej kotlety [emoji41]
No i brak pudła rezonansowego też ma swoje zalety [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: Piterski w Styczeń 14, 2020, 09:01Uważasz, że przyzwoity gramofon Technicsa (ten na zdjęciu) nie zasługuje na nazwanie go gramofonem 
Piterski - to niestety IMG Stage Line i koło Technicsa to on nawet nie stał. Wyjątkowo paskudna podróbka.

Piterski

Uff ... ulżyło mi  ;) ale na tym fragmencie zdjęcia wyglądał jak Technics
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102


dino

Jak znajdę jakiś fajny w miarę tani vintage to jej podmienię bo patrzeć na to paskudztwo nie mogę. ;) :D

dino

Cytat: vasa w Styczeń 14, 2020, 10:36No i brak pudła rezonansowego też ma swoje zalety
Do tego ramię upaprane w kisielu .....

vasa

Cytat: dino w Styczeń 16, 2020, 22:36
Cytat: vasa w Styczeń 14, 2020, 10:36No i brak pudła rezonansowego też ma swoje zalety
Do tego ramię upaprane w kisielu .....
O nie!
Kisiel idzie do diabła.
Ma działać bez zamaczania [emoji57]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 16, 2020, 23:23O nie!
Kisiel idzie do diabła.
Ma działać bez zamaczania
Alexander już pisał - nie da się.
Można rozcieńczać ale musi jakiś kisiel być.
I proszę się od Kisiela od...
Kolumny, które zrobiłem na podstawie jego kitu nadal ładnie grają.

dino

Niedzielne popołudnie u zaprzyjaźnionego audio...
Zestaw ciekawy. Kolumny nietypowe w połączeniu z subem napędzanym wzmacniaczem z cyfrowym korektorem.
Jako źródło prześliczny gramofon Pioneera. Wycieraczki Accu. Pre Hybrydowe.
Odrobina regulacji gramiaka. Jest jeszcze trochę do zrobienia ale na razie wystarczy.
Trochę zabawy korektorem suba i ....nie pytajcie.
Resztę niech dopowie właściciel jak się w końcu zarejestruje bo czyta regularnie.

vasa



Cytat: dino w Styczeń 19, 2020, 23:02

Odrobina regulacji gramiaka. Jest jeszcze trochę do zrobienia ale na razie wystarczy.
Trochę zabawy korektorem suba i ....nie pytajcie.
Resztę niech dopowie właściciel jak się w końcu zarejestruje bo czyta regularnie.
Proponuję palcem nie tknąć dopóki się do pisania nie zabierze [emoji53]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: vasa w Styczeń 19, 2020, 23:14Proponuję palcem nie tknąć dopóki się do pisania nie zabierze
Jak powyżej :) A poza tym jak bym nie zapisał to i tak bym nie zapamiętał.  :D :D :D
No ..wycieraczki miał (na zdjęciu wyłączone podświetlenie).

dino

Chyba zwariowałem .. :pij: >:D
BTW jak się wyjmuje dysk to czasami mechanizm wariuje i "dzwoni" (nie chce się ustalić na "no disk") - jakieś koncepcje co zrobić.
Poza tym gra  >:D

Ps. naprawione  :)

vasa

Cytat: dino w Styczeń 22, 2020, 00:02Chyba zwariowałem ..
Ktoś mi tu ostatnio dokuczał i od syfry wymyślał  >:(
Kto to mógł być?  ??? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Leżał bidulek z obcięty kablem ..to się zlitowałem.
Chyba zaraz mi wyjdzie muzeum w domostwie.

vasa



Cytat: dino w Styczeń 22, 2020, 16:57zaraz mi wyjdzie muzeum w domostwie.
Kółka kręć do analogowego zabytka bo Ci smar na osi stężeje do reszty [emoji6]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Się przeca robią - i tak jestem do przodu bo miałem się tym zając pod koniec stycznia.
Na razie kompy w firmie muszę na winzgroze10 przestawić.

Kangie

Cytat: vasa w Styczeń 22, 2020, 17:53bo Ci smar na osi stężeje do reszty
A czy aby ten kisiel nie miał iść  do diabła? ;)

dino


Piterski

Cytat: Kangie w Styczeń 22, 2020, 22:55A czy aby ten kisiel nie miał iść  do diabła?
To chyba dotyczyło ramienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.