Czy posiadacie jakieś zabytkowe autko poniżej 1992r

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 03, 2019, 16:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Na maty butylowe idzie pianką kauczukową która nie trzymie wilgoci.

Alexander

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 17, 2019, 09:38Z ostatnimi przeżyciami z fachowcami staram się robić jak najwięcej sam.
No tak, tylko przed taką pracą musiałbym wybrać się na długą przejażdżkę, bo prawdopodobnie po demontażu w życiu nie zdołałbym poskładać tego do stanu używalności i byłaby to ostatnia przejażdżka  :-[
Zazdroszczę uporu i talentu - gumo/plastik po renowacji wyszedł jak fabryczny  :)

Mikut1982

Decory u mnie nie są plastikowe a metalowe.  Co mnie zdziwiło. Ale już wszystko skręcone, no prawie wszystko.  Środek oprócz podsufitowki skończony. W miarę udało się to zrobić. Lecz pomyliłem 4 śrubki, chciałem złożyć z pamięci ale się nie udało.  Dobrze że robiłem fotki.   Kurcze już widzę ile pracy jest w całkowitej renowacji auta. 

Mikut1982

Jeżeli ktoś planuje zakup leciwego autka to polecam stronę ,, Giełda Klasyków,,. Tam są same perełki.

frywolny trucht

Cytat: Alexander w Sierpień 13, 2019, 16:41
Frywolny, to auto wygląda całkiem przyzwoicie, wywal z niego instalację gazową, zerknij w vin czy hak holowniczy jest extrasem, czy był fabrycznie, doprowadź do stanu oryginalnego i...i używaj!  :)


Gdybym miał z 20 lat mniej, z 20 cm mniej i 20 kg mniej- to na pewno ;) Samochód ma szyberdach, co jeszcze zmniejsza przestrzeń na wysokość i mam głowę na ramieniu, a nóg nie jestem w stanie włożyć w okolice pedałów, bo kierownica jak koło sterowe. To zwyczajnie nie jest samochód dla mastodontów.


Mikut, zmartwiłeś mnie tą folią. Kupuję nowy, biały samochód i myślałem, że mu dach odwalę w foli ze wzorem imitującym karbon. Naprawdę taki szit? Planowąłem przyjanuszyć i nie dopłacać do lakieru (no i być inny niż inni)  :o ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Alexander

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 17, 2019, 20:12
Cytat: Alexander w Sierpień 13, 2019, 16:41
Frywolny, to auto wygląda całkiem przyzwoicie, wywal z niego instalację gazową, zerknij w vin czy hak holowniczy jest extrasem, czy był fabrycznie, doprowadź do stanu oryginalnego i...i używaj!  :)


Gdybym miał z 20 lat mniej, z 20 cm mniej i 20 kg mniej- to na pewno ;) Samochód ma szyberdach, co jeszcze zmniejsza przestrzeń na wysokość i mam głowę na ramieniu, a nóg nie jestem w stanie włożyć w okolice pedałów, bo kierownica jak koło sterowe. To zwyczajnie nie jest samochód dla mastodontów.

No cóż...w takim razie zrób z autem to samo i nie używaj lecz trzymaj jako lokatę, lub coś z czego ucieszą się kolejne pokolenia  :)

frywolny trucht

Kłopot jest taki, że śladów instalacji zamaskować się nie da. Typowy kancer z filatelistyki. Szkoda w wuj. Ten jeden ruch spowodował, że kupi go najwyżej jakiś rolnik- fan gwiazdy- i doceni taniość jazdy z  LPG. Lubię ten samochód, ale przez instalację jego wartość rośnie w sposób wątpliwy. Ech  ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Alexander

No tak jak powiercili pod instalację dziury gdzie popadnie to ciężko wymienić wszystkie elementy, a nieoryginalny, to tak jak piszesz...  :(

Mikut1982

Frywolny folia carbon ma strukturę i jest dużo lepsza od gładkiej, kup śmiało tylko odtluść przed nakładaniem.  Z matem jest duży problem, poczytajcie o tym.   Ja po matowej folii jeździłem paznokciem i powiem żeby zrobić dziurę paznokciem to trzeba się natrudzić.  Lecz problem polega na tym że te miejsca się nabłyszczają.   Z lakierem też jest lipa, wygląda pięknie ale malowanie jest dużo droższe, ponieważ jak wyjdzie zaciek lub jakiś bobel to tego nie spolerujesz bo się nabłyszczy. 

Mikut1982

Tylko kup folię 3m a nie chinola.  No i polecam obejrzeć filmik na YT jak to się robi.

Mikut1982

Mam trochę foli czarny mat w piwnicy i zrobię test.  Pokaże o co chodzi.  Sami osądzicie.  Na tej że strukturą pewno nie będzie rys.

GB

Cytat: vasa w Sierpień 15, 2019, 20:11
Dzisiaj chyba jakiś zlot we Wrocławiu.
Jeden MG i jeden Morgan w stanie full wypas spotkałem :)
W Topaczu MotoClassic.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

kefas

A w Poznaniu taki Jaguar sobie stoi

Mikut1982


Mikut1982

Odnośnie foli na auto.  Ona nie jest zła tym bardziej carbon.  W połysku jest ok.  Trudno zrobić rysę,  Sprawdzałem. Ale jak mamy folię mat, to już jest lipa.  Tłuste plamy zejdą, ale jak jeździłem paznokciem to te miejsca się nabłyszczały i nic nie mogłem z tym zrobić. Samych rys nie było.  Więc carbon jak najbardziej będzie ok.

Mikut1982

 Dodam że nie używałem dużej siły.

Mikut1982

Miałem kontakt tylko z Folią czarny mat firmy  3m.   To dla mnie jedyna wada.  Ale na lakierze występuje ten sam problem.  Wystarczy niechcąco przejechać guzikiem od kurtki i to miejsce się nabłyszczy i zostanie ślad. Mat. Jest super ale trzeba uważać. 

frywolny trucht

O ile cenię sobie przynudzanie Pertyna, o tyle nie kojarzę żadnego filmu, w którym byłby tak podjarany :)

https://www.youtube.com/watch?v=4nDjWXjVXy8
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Nie trawię tego gościa. Nie dam rady oglądać.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: Therion w Sierpień 18, 2019, 21:11
Nie trawię tego gościa. Nie dam rady oglądać.
Tu z niego bije taki entuzjazm, że można się przełamać. Widać, że cieszy się jak dziecko ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Odnośnie tylnej kabiny ciężarówki. Nie jest na ocynku tylko z aluminium.  Dziś rozmawiałem ze znajomym.  Orginalnie była tam radiostacja. 

Pboczek

Mikut a czym byś potraktował taki przypadek - klei się i brudzi gumowa część uchwytu w drzwiach.
Lakierowanie tego elementu to za dużo zachodu, auto ma swoje lata ale do klasyka mu jeszcze daleko.
Jakoś bym to utwardził albo okleił?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Pboczek

Widzę że idzie rozpoznać model po problemie.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Mikut1982

To samo mam w firmowym viano na desce rozdzielczej. Klei się i schodzi.  Wygląda tragicznie.  Szczerze nie mam pojęcia czy da się coś z tym zrobić bez rozbierania.  W viano to bym tą gumę zeskrobał bo pod spodem jest czarny plastik.  Niewiem jak to jest u ciebie. Tego raczej już nie utwardzisz.