Mocowanie wkładek

Zaczęty przez fotobia, Styczeń 20, 2017, 11:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

Może pomożecie, wczoraj założyłem sobie do mojego Adama wkładkę AT95, niestety śrubki z MF100 nie do końca pasują do tej wkładki. Szukać śrubek w sklepach budowlanych, czy może ktoś wie gdzie kupić pasujące. Teraz wygląda to tak jak na zdjęciu. Niby nic się złego nie dzieje, wszytsko prócz lekko krzywych śrubek działa dobrze.

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Lyset

Srubki powinny byc w komplecie z wkladka.
Zamiast do sklepu z ceglami idz do sklepu z wkladkami.
Albo www.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Piterski

Wnioskuje że śrubki ledwo łapią wkładkę.
Ja bym poszukał nowych, a z wkładką ich nie było?

Napisz jeszcze jaka zmiana po MF w brzmieniu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

No nie było, może napiszę do sklepu gdzie wkładkę kupiłem czy tam ich nie powinno jednak być. Śrubki łapią, nakrętki są za duże na średnicy stąd problem.
Co do dźwięku, to gra nieźle, czy dużo lepiej od MF-ki, Chyba trochę przejrzyściej,, góra jest delikatnie wyraźniejsza, basy są, kontrolowane, nie schodzą zbyt nisko, ale i sprzęt mam mało audiofilski, który pewnie wielu smaczków nie wyłapuje. Choć stereofonia jest ładna, słychać wszystkie instrumenty, muzyka nie męczy, jest po prostu przyjemna ale bez fajerwerków. Słucham właśnie Pink Floyd - The Division Bell i sprawi mi to ogromną przyjemność, Fajnie słychać gitary, wokal. Ani bas, ani soprany nie przeszkadzają ale też jedynie delikatnie basu by się czasem przydało. Kumpel, który ma lepszy sprzęt i to mocno lepszy stwierdził, że zdziwiony jest tym jak gra to moje maleństwo. Może bez fajerwerków i przytupu, ale bardzo przyjemnie i niemęcząco, dodał: trochę tak analogowo, co dziwne jest przy takim mikro zestawie.
Moje wrażenia nie do końca też są miarodajne. Przez ostatnie 11 lat słuchałem na kinie domowym...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Piterski

Co do basu to obstawiam, że mogła by Cie ta wkładka zaskoczyć na lepszym preampie.
Jakim nie odważę się sugerować bo nie słuchałem za dużo tych budżetowych.
Samo założenie co do dźwięku nasuwa mi się po podłączeniu AT440 do Sensora.
Nigdy mnie AT440 nie ruszała bo grała cienkim dźwiękiem, a tu się okazało, że to mały dynamit.

Cytat: fotobia w Styczeń 20, 2017, 12:32
Moje wrażenia nie do końca też są miarodajne.
Trzeba bazować na tym co się słyszy i słuchać lepszych systemów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

fotobia

Nie zaprzeczam, nie jestem audiofilem. Lubię słuchać muzyki, niekoniecznie głośno, to mi przeszło jakiś czas temu :). Teraz za to z przyjemnością siadam i słucham. Osobiście jakość brzmienia tego co mi teraz gra jest dla mnie więcej niż satysfakcjonująca. To że czasem może brakuje mocniejszego walnięcia jest mniej istotne od tego że gra mi to bardzo przyjemnie w długich odsłuchach. Ze słychać dużo muzyki i nawet po kilku godzinach nie czuć zmęczenia. Na Cd-kach basu jest dla mnie wystarczająco. Słucham na tym zestawie od roku i póki co nie czuję potrzeby zmiany. Tym bardziej że nie mam osobnego pokoju do słuchania. Stoi to w gościnnym. Pewnie większość z Was uznała by że akustycznie to jest do du...y, w oknach brak nawet firanek, tylko żaluzje, nie ma dywanu, ale to się nie zmieni.
Dobra, pora zbierać się do pracy.
Miłego popołudnia :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

vasa

A czy nie pomógłby montaż śrubek odwrotnie?
Nakrętkami do góry.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Styczeń 20, 2017, 13:18A czy nie pomógłby montaż śrubek odwrotnie?

ale że na akustykę?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2017, 13:24ale że na akustykę?
No oczywiście.
Wszak wszystko ma wpływ ;)
A jak nie będzie miało to przynajmniej niepokojące skrzywienie nakrętki można zlikwidować ;D

Miałeś zdjęcie w słuchatkach wkleić. I co
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Styczeń 20, 2017, 13:28Miałeś zdjęcie w słuchatkach wkleić. I co

I przypomniał mi się nasz dawny kolega, który na AS miał występ całkiem niedawno, prosił jednego z dyskutantów by zamieścił zdjęcie chyba Ortofona Verto z karteczką o określonej treści ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2017, 13:30zdjęcie chyba Ortofona Verto z karteczką o określonej treści
Może być bez karteczki.
Poznam Cię :D
Idę zaraz oglądać i słuchać Fostexy TH610. Może w końcu kupię nauszniki ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Styczeń 20, 2017, 13:35Idę zaraz oglądać i słuchać Fostexy TH610

O, to fajnie :) Opisz wrażonka ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

fotobia

O, w poniedziałek odwrócę śrubki, kurde proste a wpaść na to nie wpadłem :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

Na wszelki wypadek sprawdź czy magnes ich nie przyciąga. I śrubki i nakrętki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Do góry nogami jest dobrze. Ale w tym tygodniu zmieniam na Ortofona OM5, chce porównać i wybrać która wkładka mi bardziej podejdzie.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

kawosz

To wyrok na poczciwą AT już zapadł  ;) . Ale warto sprawdzić .

fotobia

Nie zapadł, wybiorę tą, która mi bardziej podejdzie. Jest okazja sprawdzić to trzeba to zrobić :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S