Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Cytat: masza w Luty 05, 2018, 20:29
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:25
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2018, 19:27
https://noisey.vice.com/pl/article/rgp3ny/meeting-the-uks-most-obsessive-vinyl-hoarders
To już jest absurd,mieszkają jak śmieciarze a płyty przechowywane w kuriozalnych warunkach. Grzyby,pleśń,syf i ubóstwo umysłowe.


Pasje himalaistów narażających życie potrafisz wytłumaczyć a pasji zbierania płyt już nie?
Sranie w pampersa czy sikanie w bidon nie jest kuriozalne?
Po prostu pasja. Nie jestem w stanie tego zaakceptować ale to rozumiem i szanuję.

  ;D

Maciek,to patologia podobna do tej,gdzie umysł zmusza Cię do przynoszenia do domu wszystkiego co jest na ulicy,masakra. Jesteś w stanie wyobrazić sobie tak mieszkających kolekcjonerów np win? [wulgaryzm] no syf i malaria. Szacun szacunem,ale goście z tego felietonu mają poważne problemy. Nie są w stanie żyć w związkach,są asocjalni.

elem

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:43Nie są w stanie żyć w związkach

Ten ostatni jest trochę inny. Ma szośtkę dzieci i od czasu do czasu sprzeda coś za kilka tysi funtów :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:43to patologia podobna do tej,gdzie umysł zmusza Cię do przynoszenia do domu wszystkiego co jest na ulicy,masakra. Jesteś w stanie wyobrazić sobie tak mieszkających kolekcjonerów np win? [wulgaryzm] no syf i malaria. Szacun szacunem,ale goście z tego felietonu mają poważne problemy. Nie są w stanie żyć w związkach,są asocjalni.
Poza jednym, Brianem (ha, ha Brajan - płyty w wannie) potrafię zrozumieć pozostałych. Mają w sobie sporo z normalności. 7 tysięcy płyt da się jeszcze ogarnąć.

Jakub

Tomek, to ile ty masz tych płyt?  ;D ;D ;D ;D

Ten od płyt w wannie faktycznie jest chory, ci dwaj pozostali nieco mniej.  facepalm

elem

Cytat: Jakub w Luty 05, 2018, 20:57Tomek, to ile ty masz tych płyt?

Dwa pokoje  ;)  Kuchnia, łazienka, sypialnia wolne od PCV  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

#380
Cytat: elem w Luty 05, 2018, 21:01Kuchnia, łazienka, sypialnia wolne od PCV 

Czyli potencjał do rozwoju jest :)

Jak tak poczytałem o Brajanie, to mi się przypomniało jak własną rodzoną babcię wyprowadzaliśmy ze starego mieszkania (nie może już mieszkać sama w innym mieście) i zabieraliśmy tylko to co potrzebne.

Z kuchni wyniosłem ponad ćwierć tony garnków. Dostałem niezłą kasę na złomie.  ;) O innej zawartości szafek wolę zapomnieć. Można by było ze dwa tiry załadować, a to było mieszkanie 50m2 :o



Michał

Cytat: rudy-102 w Luty 05, 2018, 20:54
Cytat: Michał w Luty 05, 2018, 20:43to patologia podobna do tej,gdzie umysł zmusza Cię do przynoszenia do domu wszystkiego co jest na ulicy,masakra. Jesteś w stanie wyobrazić sobie tak mieszkających kolekcjonerów np win? [wulgaryzm] no syf i malaria. Szacun szacunem,ale goście z tego felietonu mają poważne problemy. Nie są w stanie żyć w związkach,są asocjalni.
Poza jednym, Brianem (ha, ha Brajan - płyty w wannie) potrafię zrozumieć pozostałych. Mają w sobie sporo z normalności. 7 tysięcy płyt da się jeszcze ogarnąć.
Zawalony sufit...dajcie spokój

elem

Ten z wanną i dziurą w dachu to skrajność. Coś jak Violetta Villas z kotami :)
Ale potrzebuje pomocy. Kto z nas blisko niego mieszka?   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Luty 05, 2018, 21:06Ale potrzebuje pomocy. Kto z nas blisko niego mieszka?

W sumie się martwią co będzie z ich kolekcjami jak umrą. Może się zgłosimy jako potencjalni spadkobiercy?

rudy-102

Z tych, które stoją/leżą na poddaszu pod dziurą w dachu rezygnuję :).

rudy-102


frywolny trucht

Cytat: Jakub w Luty 05, 2018, 21:02Z kuchni wyniosłem ponad ćwierć tony garnków. Dostałem niezłą kasę na złomie.   O innej zawartości szafek wolę zapomnieć. Można by było ze dwa tiry załadować, a to było mieszkanie 50m2

No właśnie. Już zbieramy, a z wiekiem się nasila  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2018, 21:22No właśnie. Już zbieramy
Ja nie zbieram. Po prostu tak sobie kupuję. :)

vasa

Cytat: rudy-102 w Luty 05, 2018, 21:36
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2018, 21:22No właśnie. Już zbieramy
Ja nie zbieram. Po prostu tak sobie kupuję. :)
A ja właśnie doszedłem do wniosku że już chyba wystarczy tych płyt :o

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Ty vasa masz łatwiej. Barok już dawno się skończył  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2018, 21:50
Ty vasa masz łatwiej. Barok już dawno się skończył  ;D
No oczywiście.
Teraz jadę romantyzm.
Jestem w środku [emoji14]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: vasa w Luty 05, 2018, 21:47
Cytat: rudy-102 w Luty 05, 2018, 21:36
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2018, 21:22No właśnie. Już zbieramy
Ja nie zbieram. Po prostu tak sobie kupuję. :)
A ja właśnie doszedłem do wniosku że już chyba wystarczy tych płyt :o

[emoji377]🥃


Przestań zbierać. Po prostu kupuj sobie. ;)

rudy-102

Cytat: vasa w Luty 05, 2018, 21:52
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2018, 21:50
Ty vasa masz łatwiej. Barok już dawno się skończył  ;D
No oczywiście.
Teraz jadę romantyzm.
Jestem w środku [emoji14]

[emoji377]🥃


Wannę masz? :)

vasa

Cytat: rudy-102 w Luty 05, 2018, 21:53
Cytat: vasa w Luty 05, 2018, 21:52
Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2018, 21:50
Ty vasa masz łatwiej. Barok już dawno się skończył  ;D
No oczywiście.
Teraz jadę romantyzm.
Jestem w środku [emoji14]

[emoji377]🥃


Wannę masz? :)
Same prysznice [emoji371][emoji371][emoji371]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

To pod sufit więcej się zmieści.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

nosferartur

Cytat: rudy-102 w Luty 05, 2018, 21:36Ja nie zbieram. Po prostu tak sobie kupuję.

Ja tak kupuję, to najbardziej niebezpieczne niebezpieczeństwo. Jeszcze chwila i będę wysuwał płyty po to by znaleźć miejsce na stopy w drodze do łazienki, kuchni, czy żeby wydostać się na zewnątrz. Jakiekolwiek filtry, ferstpresy, zafiksowanie na jakichś gatunkach, czy wykonawcach znacznie opóźniają proces bezsensownego gromadzenia.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

rudy-102

No co Ty?
Moim zdaniem to właśnie zbieracze / kolekcjonerzy mają w sobie jakiś wewnętrzny nacisk aby mieć z czegoś wszystko. Na przykład "Rubber Soul" we wszystkich możliwych wydaniach. Ja czegoś takiego nie mam. Kupuję tylko to co mi się podoba. Nie czuję potrzeby jechać na każdą giełdę w okolicy bo może coś trafię. Płyt nie mam wcale aż tak dużo i nigdy nie nazwałem tego co mam zbiorami, czy też kolekcją. Po prostu mam w domu płyty.
Poza tym mam potężny hamulec na takie sprawy w postaci rodziny i jeśli nie mam dodatkowej kasy na płyty to nie kupuję. Myślę, że pod tym względem można zaliczyć mnie jeszcze do normalnych ludzi. Chociaż są tacy, którzy są innego zdania :).

Michał

Cytat: rudy-102 w Luty 07, 2018, 08:14
No co Ty?
Moim zdaniem to właśnie zbieracze / kolekcjonerzy mają w sobie jakiś wewnętrzny nacisk aby mieć z czegoś wszystko. Na przykład "Rubber Soul" we wszystkich możliwych wydaniach. Ja czegoś takiego nie mam. Kupuję tylko to co mi się podoba. Nie czuję potrzeby jechać na każdą giełdę w okolicy bo może coś trafię. Płyt nie mam wcale aż tak dużo i nigdy nie nazwałem tego co mam zbiorami, czy też kolekcją. Po prostu mam w domu płyty.
Poza tym mam potężny hamulec na takie sprawy w postaci rodziny i jeśli nie mam dodatkowej kasy na płyty to nie kupuję. Myślę, że pod tym względem można zaliczyć mnie jeszcze do normalnych ludzi. Chociaż są tacy, którzy są innego zdania :).
Mam dokładnie tak samo :)