Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Pliki mi zaczęły znowu grać jak za czasów klona Lamma. ARC jest za sterylny do cyfrowych nośników. Taśma, gramiak było ok. CD i pliki...  :-\
Teraz jest m.in.ładne dociążenie średnicy. Piknie, analogowo, jak lubię  :)

McGyver

Cytat: rudy-102 w Grudzień 18, 2018, 20:14Tak, ale mi chodzi o przedwzmacniacz z innego wątku. Spytałem tutaj bo koledzy juz wsadzali w obudowy. W wariacji EARa PCB nie ma takich otworów. Jakoś sobie poradzę. Od biedy można wziąć obudową 10 cm, ale to trochę wielgaśne .
834 zmieści się tak samo. Może podpiłuj nóżki w tych Beltonach żeby głębiej weszły w otwory, zyskasz ze 2mm. Można też zastosowaćjednak tulejki o mniejszej długości, ale 8mm to absolutne minimum, radzę w takim wypadku kupić tulejki z gwintem wewnętrznym z jednej strony, a zewnętrznym z drugiej, żeby się śrubki zmieściły w gwincie wewnętrznym. W tym stylu:

rudy-102

Mam takie, ale dziesiątki. Jest tez cała masa plastikowych zatyczek dystansowych. Niektóre nawet samoprzylepne, ale tych ostatnich nie chcę.

trambambula

Cytat: LampowY w Grudzień 18, 2018, 20:39
Pliki mi zaczęły znowu grać jak za czasów klona Lamma. ARC jest za sterylny do cyfrowych nośników. Taśma, gramiak było ok. CD i pliki...  :-\
Teraz jest m.in.ładne dociążenie średnicy. Piknie, analogowo, jak lubię  :)

A jak wypada dźwiękowo w porównaniu do Lamma? 

gratefullde

Cytat: LampowY w Grudzień 18, 2018, 20:39Teraz jest m.in.ładne dociążenie średnicy. Piknie, analogowo, jak lubię

Mnie też to urzekło. I jest cholernie melodyjny, chce się słuchać i można to robić przez cały dzień...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


konrado77

Cytat: LampowY w Grudzień 18, 2018, 20:03
Panowie pozwolą, mój preamp. Zofia  8)
;D

Pięknie gra. Musim go w dwóch miejscach bardziej dostosować do moich kominków i będzie cacy.
Samo brzmienie - bajka. Strach pomyśleć jak przyjdą docelowe kondziołki  ::)
:np:
Gratuluję. Witaj w klubie zadowolonych.[emoji1]
McGyver, kiedy odpalasz projekt daca?  Coś byśmy pospawali [emoji3]

Hubertrs


McGyver

Cytat: konrado77 w Grudzień 18, 2018, 21:08projekt daca?
Zaraz po sfinalizowaniu projektu 834. To znaczy tuż po tym, jak ktoś skutecznie na gotowo w obudowie go odpali.
Z tym, że nawet gdyby ktoś odpalił 834 jutro, to i tak przed nowym rokiem nie przewiduję startu kolejnego projektu  ;)

malg

Cytat: LampowY w Grudzień 18, 2018, 20:03
Panowie pozwolą, mój preamp. Zofia  8)
;D

Pięknie gra. Musim go w dwóch miejscach bardziej dostosować do moich kominków i będzie cacy.
Samo brzmienie - bajka. Strach pomyśleć jak przyjdą docelowe kondziołki  ::)
:np:
ładnie się nazywa i ładnie prezentuje no i ładnie gra
pewnie po dwóch trzech dniach będzie jeszcze ładniej
a jakie lampy McG włożył, czy Ty może ?



McGyver

Ja miałem wyjąć lampy a nie włożyć, ale zapomniałem wyjąć. Poszło z jednym Miniwattem i jedną Toshibą. On jest na innej PCB, jedna lampa pracuje w pierwszym stopniu na oba kanały, a druga we wtórniku, też na oba kanały, więc można do niego kupować "sierotki".

malg

Cytat: McGyver w Grudzień 18, 2018, 23:52
Ja miałem wyjąć lampy a nie włożyć, ale zapomniałem wyjąć.
a pilota włożyłeś dla mnie ?

McGyver

Przepraszam, ale nie włożyłem. Zapodziałem go i nie mogłem znaleźć kiedy pakowałem. Znalazłem dopiero dziś. Daj mi adres na PM to Ci jutro wyślę.

malg

Cytat: McGyver w Grudzień 19, 2018, 00:15
Przepraszam, ale nie włożyłem. Zapodziałem go i nie mogłem znaleźć kiedy pakowałem. Znalazłem dopiero dziś. Daj mi adres na PM to Ci jutro wyślę.
spoko, wyślesz razem z kondami dla Maćka, nie sperzy mi się
i tak ostatnio mało gram
a poza tym i tak bez pilota

tomekkk1

Cytat: LampowY w Grudzień 18, 2018, 20:03
Panowie pozwolą, mój preamp. Zofia  8)
;D

Pięknie gra. Musim go w dwóch miejscach bardziej dostosować do moich kominków i będzie cacy.
Samo brzmienie - bajka. Strach pomyśleć jak przyjdą docelowe kondziołki  ::)
:np:

:np:

LampowY

Cytat: malg w Grudzień 18, 2018, 23:36czy Ty może
Paczam co potrafi Toshiba (McG), Mam dwa swoje MiniWatty i dwa TFK.
Dzisiaj wsadzę TFK i posłucham. Ale wiem, że nie długo bo nie lubię TFK. Z drugiej strony miałem tylko przyjemnośc z ecc88 dlatego daję im szanse.

Hubertrs


Bedford

Cytat: McGyver w Grudzień 18, 2018, 21:21
Cytat: konrado77 w Grudzień 18, 2018, 21:08projekt daca?
Zaraz po sfinalizowaniu projektu 834. To znaczy tuż po tym, jak ktoś skutecznie na gotowo w obudowie go odpali. 

Ja odpaliłem już we wrześniu. Gram na nim od 4 miesięcy , dźwięk barwny , dynamiczny i szczegółowy. Zrobiłem go jednak trochę inaczej w tym sensie , że dałem opóźnienie załączania napięcia anodowego[zamiast diod w lamach] i dodałem układ opóźnienia załączania wyjścia[jednocześnie działający jako mute].

LampowY

Cytat: Hubertrs w Grudzień 19, 2018, 09:16
Cytat: LampowY w Grudzień 19, 2018, 07:30Dzisiaj wsadzę TFK i posłucham. Ale wiem, że nie długo bo nie lubię TFK.
Bluznierca

No właśnie tak już mam. Tym razem to samo. TFK nie sprawdziły się też w pre McG. Nie moje brzmienie. Wadziłem swoje Miniwatty i przyjemność słuchania wróciła.

malg

porównywałem miniwaty z philipsami w moim CD lampizowanym, wygrały wtedy philipsy (graja zresztą do tej pory)


malg

tak wiem , ale to nie były philipsy miniwat -  tylko inne,
nie chce mi sie wyciągac z CD-eka zeby pokazać
może przy okazji
poza tym to ECC88

McGyver

Cytat: malg w Grudzień 20, 2018, 00:33nie były philipsy miniwat -  tylko inne,
Jeżeli na złotych nogach, to pewnie SQ.

Jak nie na złotych nogach i z zielonymi nadrukami, to pewnie ECG. Jeżeli te ostatnie, to dziwne że wygrały z Miniwattami.






trambambula

Czy kondensatory elektrolityczne na płytce sygnałowej mogą być 47uf zamiast 33uf? Takie ma aktualnie w domu, z czasem bym pewnie wymienił.