Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Od nadchodzącego piątku będzie w sklepach.




moon

Panie Tomku, za miesiac wychodzi cus takiego, wytwornia z tego co widze niemiecka, moglbys zobaczyc, czy to jest do wyrwania?


link do sklepu:
https://www.myproudmountainshop.com/home/91-bruce-lamont-broken-limbs-excite-no-pity-lp-pre-order.html
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kazan

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2018, 22:47u
Od nadchodzącego piątku będzie w sklepach.





Kocham tę Panią . Jak będzie na winylku to Tomku proszę dla mnie sztukę zarezerwować :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

Cytat: kazan w Luty 07, 2018, 13:37Kocham tę Panią
Ja też. Uwielbiam w niej wszystko, ale od tej strony jej jeszcze nie znałem ;).

MAC

Cytat: rudy-102 w Luty 06, 2018, 22:47
Od nadchodzącego piątku będzie w sklepach.




Właśnie weszła na TIDALA. Leci pierwszy kawałek  8)

MAC

No i całe szczęście, że Tidal istnieje.
Nie kupię tej płyty. Niczym się nie rożni od poprzednich. Kompletnie niczym, na jedno kopyto.

gratefullde

Cytat: masza w Luty 09, 2018, 12:10
No i całe szczęście, że Tidal istnieje.
Nie kupię tej płyty. Niczym się nie rożni od poprzednich. Kompletnie niczym, na jedno kopyto.

Okładka. Ponętna :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

No tak... świat zmierza ku upadkowi a Wam tylko dupy w głowie  ;D

moon

Cytat: masza w Luty 09, 2018, 12:10Nie kupię tej płyty. Niczym się nie rożni od poprzednich. Kompletnie niczym, na jedno kopyto.

no skoro to koncertowka, z utworami znanymi z plyt, to sie nie rozni;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

MAC

Fakt  ;D
Ale i tak nie kupię. Szkoda miejsca mając studyjne.

rudy-102

Przecież większość utworów jest w innej aranżacji.

kazan

Ja tam kupię . Miłość bywa ślepa (nie głucha!) a zakochanie zobowiązuje do wierności (raczej?!)  :) 
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

cdt

Zamówiłem u Tomka tylko nie wiadomo kiedy będzie  :P

rudy-102

Za jakieś pół godziny będzie u mnie paczka.
Cytat: kazan w Luty 09, 2018, 13:25Miłość bywa ślepa (nie głucha!) a zakochanie zobowiązuje do wierności (raczej?!)  :) 
O.

rudy-102

A jak mi się nie spodoba to powieszę nad łóżkiem i będzie się podobać ;).

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Luty 09, 2018, 13:31Za jakieś pół godziny będzie u mnie paczka.
No i doszła. Album 3LP. Wizualnie bardzo ładnie wydany, ale trochę bez sensu bo to jest box z trzema pojedynczymi gatefold. Osobiście wolałbym to w albumie otwieranym na trzy. Ja nie lubię boxów. Trudno. Drogo też. I tu wkurzyłem się najbardziej bo jak ktoś wydaje coś takiego to mógłby dać normalne koperty wewnętrzne, a nie takie śmieci. Tak fuzlujących kopert już dawno w rękach nie miałem. Jakość papieru porównywalna z kopertami radzieckiej Melodii po czterdziestu latach leżakowania. Musiałem rozdzierać koperty, żeby wyjąć płyty. A te były usyfione na maksa. Wstyd. Decca dała ciała.
Na sam początek musiałem panią Melody wykąpać i dać jej bardzie seksowne koszulki. :)
Płyty nagrane są na pięciu stronach. Na szóstej jest mala niespodzianka. Melody podpisała się na płycie i namalowała kociaka. Miło. Ale tę stronę też musiałem umyć bo jakaś łajza w tłoczni jadła chyba chleb z drzemem przed zapakowaniem płyty.
Jeszcze nie słuchałem. To znaczy zacząłem, ale po dwóch minutach zgasiłem sprzęt bo rodzinka zaczęła robić zbyt wiele hałasu, a ja lubię słuchać w spokoju i w koncentracji.

rudy-102

Cytat: masza w Luty 09, 2018, 12:10Nie kupię tej płyty. Niczym się nie rożni od poprzednich. Kompletnie niczym, na jedno kopyto
Ale Ty maruda jesteś.
To są cudowne, oszczędne aranżacje. Czasem np. tylko kontrabas i fortepian. Fantastyczny soft jazz.
No i co z tego, że materiał już dobrze znany. :)



Płyta jest czyściutko nagrana i wytłoczona, ale nie tak dobrze jak jej studyjne albumy. Te są perfekcyjne.
Przeszkadzają tylko wyciszenie oklasków po każdym utworze, ale to nie jest zapis z jednego koncertu tylko kompilacja z całej trasy. Czytałem, że utwory z konkretnych miejsc Melody dobrała na podstawie uczyć jakie jej towarzyszyły w dniu danego koncertu

MAC


Drizzt

Kurze, świetny jest ten Niemen w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego. Naprawdę świetny. Facet śpiewa doskonale, a z tak dobrym składem to Niemen po raz ostatni grał w latach 70-tych. Wiele kawałków z późnych płyt Mistrza dopiero teraz nabiera smaku i słychać jak dobre są to kompozycje. Najlepszy przykład to otwierająca zestaw ,,Dolaniedola".




elem

Też mi się podoba. Nagrane na setkę, jest moc. No i ta "ruchoma" okładka , cudo  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Jako umiarkowany zwolennik Czesia stwierdzam, że Zalewski mi się bardziej podoba od protoplasty, w sensie muzycznym rzecz jasna  :D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

#821
Cytat: gratefullde w Luty 10, 2018, 08:20
Jako umiarkowany zwolennik Czesia stwierdzam, że Zalewski mi się bardziej podoba od protoplasty, w sensie muzycznym rzecz jasna  :D ;D

I to wcale nie jest zła reakcja na tę muzykę! Przy wielu kawałkach, choć nie przy wszystkich, miałem tak samo. Generalnie duże i bardzo pozytywne zaskoczenie. Do tego płyta, mimo że jest zbiorem utworów z różnych epok, brzmi bardzo spójnie. Zaleta nagrania na setkę ze świetnym składem. Na późnych płytach Niemen, męcząc się przy tym swoim MIDI, po prostu nie miał takich możliwości.

Michał

Jako wyznawca twórczości MISTRZA,zawsze z niechęcią patrzę na kolejne próby zabicia jego twórczości,przez pseudogwiazdki jednego sezonu.Ponieważ Tomek twierdzi,że tym razem warto,to zaryzykuję,choć w tle widzę pannę Przybysz a jej jęki w Śnie o Warszawie już słyszałem i uciekłem z krzykiem,to jeszcze raz spróbuję ::)

paul_67

To ja jestem bardziej ortodoksyjny.Niemen, tylko w oryginale albo w ogóle.Wszystko inne jest tylko bladą kalką Mistrza.

elem

Niemen zaczyna się dla mnie od Enigmatica. Natomiast Zalewski świetnie sobie poradził właśnie ze starszym repertuarem. Ale "Piegrzym" też znakomity.
Siostry Przybysz obie w chórkach, dają radę. Jakoś nie kojarzę "Snu o Warszawie" w wykonaniu Przybysz (której?).
"Kwiaty ojczyste" w wykonaniu Natalii to jednak imho najsłabszy fragment "Prądu".
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe