Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Kiedyś słyszałem Edyty Górniak i "Dziwny jest ten świat" na jakimś festiwalu Niemena. To muszę napisać, że wykonanie hymnu przez nią było naprawdę rewelacyjne. Pomijam wykonanie przez Natalię Niemen tego samego utworu - koszmar. Kto ich do tego namawia? Więcej tracą niż zyskują w opinii publicznej.
Faktem jest, że jest to bardzo trudny wokalista dla innych - ale lepiej stworzyć coś "nowego" na bazie oryginalnego tekstu niż pajacować.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Michał

Cytat: elem w Luty 10, 2018, 09:01
Niemen zaczyna się dla mnie od Enigmatica. Natomiast Zalewski świetnie sobie poradził właśnie ze starszym repertuarem. Ale "Piegrzym" też znakomity.
Siostry Przybysz obie w chórkach, dają radę. Jakoś nie kojarzę "Snu o Warszawie" w wykonaniu Przybysz (której?).
"Kwiaty ojczyste" w wykonaniu Natalii to jednak imho najsłabszy fragment "Prądu".

Chyba ze dwa lata temu w Opolu.

elem

Aaa, to mam prawo nie kojarzyć :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

Cytat: elem w Luty 10, 2018, 09:16
Aaa, to mam prawo nie kojarzyć :) 

;D ;D ;D

Mi się siostry Przybysz podobają w tym anturażu, tego typu ciemnym, matowym głosom występy w chórkach bardziej służą niż solo. Zupełnie jak z Kayah, którą najbardziej lubiłem kiedyś z Tiltem ;) A co do nowych wykonań to na muzykę trzeba być otwartym imho, a sam Niemen na pewno nie był człowiekiem ortodoksyjnym. Myślę, że podobałyby mu się wykonania Zalewskiego, a już na pewno nie nazwałby tego pajacowaniem przed posłuchaniem facepalm

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

We wtorek jeden z naszych forumowiczów będzie widział się z wydawcą ostatniego LP braci Oleś "The Spirit of Nadir". Jest to zapewne ciekawa informacja dla osób, które chciałyby zostać właścicielami tego pięknego wydawnictwa i jeszcze ciekawsza dla tych, których martwią sklepowe ceny winylowych płyt. Nic więcej nie napiszę - reszty proszę się domyślić.
Zamówienia tylko do wtorku, odbiór osobisty w Warszawie .

Winyle mogą być czarne (B) lub czerwone (R).


Lista:
1. Paweł miniabyr - R
2. Malg - R
3. Michał Flaga - R
4.
5.

jajacek1410

Cytat: malg w Marzec 18, 2018, 20:33...których martwią sklepowe ceny winylowych płyt
54,99 zł za black w sklepie wydawcy nie zabija :)

A do tego promocja wielkanocna na inne pozycje:
http://sklep.audiocave.pl/search?tag=Promocja+wielkanocna&n=50
Uważam, że ceny co najmniej przystępne.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Księgowy

Kultowe Nagrania, dla zarejestrowanych nowy Komeda.
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

malg

Cytat: Księgowy w Kwiecień 06, 2018, 09:48
Kultowe Nagrania, dla zarejestrowanych nowy Komeda.
co, gdzie, kiedy, za ile ?

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Lyset

Juz za chwile Autechre wypuszcza pudlo z dwunastoma dwunastkami :   https://autechre.bleepstores.com/
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

christo

Więc tak! W 1963 roku kwartet Johna Coltrane'a wszedł do studia Van Geldera w New Jersey. Materiał zrealizowany podczas tej sesji został zniszczony przez Impulse Records. Zachowała się jedynie kopia zapasowa, którą Coltrane podarował żonie. Tę kopię odkryła po latach rodzina i przekazała do Impulse!
Materiał ukaże się już niebawem - 29 czerwca.
John Coltrane Quartet - Both Directions at once: The lost album
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Michał


Jakub

Mam nadzieję, że się przyłożą do tego tłoczenia, bo trzypłytowe Love Supreme było strasznie spierniczone.

gratefullde

Niech to wydadzą jakkolwiek i na czymkolwiek... ku..a tyle czasu?!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Już głupszej i bardziej romantycznej historyjki wytwórnia nie mogła wymyślić:P

Śmieszne jest to, że Hendrix wydał więcej płyt po śmierci niż za życia.

No ale może ten Coltrane to będzie coś ciekawego.
Grupa ratowania poziomu.

rudy-102

Cytat: tomasz_pianista w Czerwiec 10, 2018, 14:01Już głupszej i bardziej romantycznej historyjki wytwórnia nie mogła wymyślić :P
Mimo wszytko chętnie kupię :).

christo



Cytat: tomasz_pianista w Czerwiec 10, 2018, 14:01
Już głupszej i bardziej romantycznej historyjki wytwórnia nie mogła wymyślić:

Hmm. Historyjka nie świadczy najlepiej o wytwórni skoro skasowali niepublikowany materiał Coltrane'a w ramach porządków.
Tu więcej szczegółów
https://uk.news.yahoo.com/john-coltrane-lost-1963-recording-202850064.html?guccounter=1
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomasz_pianista

Moim zdaniem to chwyt marketingowy. Zobaczcie ile pełnych sesji Milesa Davisa wydali po jego śmierci. Często były to kiepskie materiały, czasami perełki.

Wiadomo, że wytwórnie chcą zarabiać, do dziś jednym z najlepiej sprzedających się pianistów jest Glenn Gould, rok śmierci 1982. Niedawno wypuścili wielki box z wszystkimi nagraniami, bardzo dobrze się sprzedaje.

Miejmy nadzieję, że materiał z "nowej" płyty JC będzie ciekawy. Na spotify jest jeden kawałek, brzmi OK.
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Co do Milesa to Bootleg series jest rewelacyjne. Może nie zawsze realizatorsko natomiast materiał jest zawsze świetny. Życzył bym sobie tego samego u JC.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Włożyłem tę płytę do koszyka u mojego dostawcy.
Są dwie wersje: normalna 1LP i Deluxe 2LP z dodatkowymi wersjami. Wziąłem normalną.

Flip Back

Nowy album Dave Matthews Band "Come Tomorrow"

https://davematthewsband.shop.musictoday.com/dept/come-tomorrow?cp=1_101760

Na razie słuchałem na Spotify. Płyty DMB sprawiają mi dużo przyjemności podczas słuchania. Podobnie jest z nowym albumem.

il cattivo

W krótkim wywiadzie w najnowszym Metal Hammerze Lisa Gerard zapowiedziała nowy album DCD na listopad 2018 roku.