Poszukiwania nowych kolumn a kwestia impedancji

Zaczęty przez Ic3man81, Styczeń 31, 2023, 19:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Emotiva ma i końcówki siedmiokałowe, ale skoro nie będą wykorzystane to o nich nie wspominałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Chyba nie bo do jednego wejścia podłączysz kanał lewy od frontu do drugiego prawy a do trzeciego tylko minus od centralnego?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

marekw 76, skąd ten pomysł? To jest trzy kanałowa końcówka mocy. Na fronty + centralny, wiadomo sub ma własne zasilanie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Cytat: Piterski w Luty 02, 2023, 15:16
Emotiva ma i końcówki siedmiokałowe, ale skoro nie będą wykorzystane to o nich nie wspominałem.
Piotr ja rozumiem ale może zamiast zmieniać amplituner lepiej będzie dołożyć wzmacniacz stereo?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

#29
Cytat: Piterski w Luty 02, 2023, 15:20
marekw 76, skąd ten pomysł? To jest trzy kanałowa końcówka mocy. Na fronty + centralny, wiadomo sub ma własne zasilanie.
Nie wiem skąd pomysł?
Tak mi jakoś to się zwizualizowalo  :)
Podłączysz tutaj dwie kolumny frontowe plus centralny do zacisków kolumn. Ale wyjścia z pre Marantza są RCA i gdzie je podpinasz?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Cytat: marekw 76 w Luty 02, 2023, 15:20
Cytat: Piterski w Luty 02, 2023, 15:16
Emotiva ma i końcówki siedmiokałowe, ale skoro nie będą wykorzystane to o nich nie wspominałem.
Piotr ja rozumiem ale może zamiast zmieniać amplituner lepiej będzie dołożyć wzmacniacz stereo?
Moim zdaniem to nie będzie lepiej bo głośnik centralny pełni bardzo ważną rolę i powinien być zasilany z tego samego wzmacniacza.
Rafał dobrze narysował iż podaje sygnał na front prawy i lewy oraz na centralny. Jak by miał pasywny sub to przydał by się jeszcze jeden kanał. To rozwiązanie ma tę zaletę że można wymienić sam "sterownik" wraz z rozwojem technologi lub odłożyć jego zakup w czasie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Ic3man81

Cytat: Piterski w Luty 02, 2023, 15:26Rafał dobrze narysował
I od mam razu 10 punktów do samopoczucia :)
Jak już dojadą kolumny to chętnie przetestuję BasX A3.
Sub jest aktywny więc radzi sobie sam, LRC podpinam chinch'ami do wejść sygnału Emotivy a Trigger DC jack'iem do trigger INPUT żeby włączała się automatycznie z Marantzem.
Marantz SR5003
Triangle: Borea BR08 | Borea BRC01 | Tales 340

marekw 76

Cytat: Piterski w Luty 02, 2023, 15:26Moim zdaniem to nie będzie lepiej bo głośnik centralny pełni bardzo ważną rolę i powinien być zasilany z tego samego wzmacniacza.
To ja nie rozumiem czy Rafał chce poprawić dźwięk w kinie czy w stereo...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Cytat: marekw 76 w Luty 02, 2023, 15:35
Cytat: Piterski w Luty 02, 2023, 15:26Moim zdaniem to nie będzie lepiej bo głośnik centralny pełni bardzo ważną rolę i powinien być zasilany z tego samego wzmacniacza.
To ja nie rozumiem czy Rafał chce poprawić dźwięk w kinie czy w stereo...
Rafał ma zestaw 3.1 i wykorzystuje go do muzyki i oglądania filmów. Ma obawy czy obecny amplituner pociągnie jego nowe kolumny. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Wydaje mi się że pociągnie.
A jeśli nie to potem będzie się martwić? :alc:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Jestem tego samego zdania :), spodobało mi się tylko to że można dokupić samą końcówkę wielokanałowa, a nie trzeba od razy wymieniać całego amplitunera.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Ic3man81

Cytat: Piterski w Luty 02, 2023, 15:48spodobało mi się tylko to że można dokupić samą końcówkę wielokanałowa
mojemu portfelowi też :)

Zawieszam temat to czasu dostawy.
Całą sprawę opóźnia subwoofer.
Marantz SR5003
Triangle: Borea BR08 | Borea BRC01 | Tales 340

marekw 76

I super.
Ja nie z tych co lubią się kłócić :)
Zwyczajnie miałem w domu kilka amplitunerów kina domowego i Marantz naprawdę dobrze brzmi (choć Yamaha według mnie jest ładniejsza a i Onkyo miał coś w sobie) i myślę, że w kinie daje radę.
Nie ogarniam tylko połączenia z Emotiva (może zmęczony umysł mam?)
Dla mnie kino jest bardzo ważne, może nie tak jak stereo ale ważne.
Zabrałem tutaj głos tylko dlatego, że znam amplitunery Marantz i tylko dlatego.
Jak wiadomo rzadko piszę gdy nie mam nic do dodania
Piotr jak dla mnie jest autorytetem i słuchaj jego Rafale ale moje uwagi też wynikają z tego co słyszałem w życiu.
Pozdrawiam
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Dodam jeszcze tylko, że aktualnie rozpieprzylem system kina i mam trochę misz masz.
Najlepsze brzmienie kina miałem kiedy systemy były całkowicie rozdzielne. Nie było wtedy żadnych kompromisów.
I z pewnością do tego wrócę...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Ic3man81

Bardzo Ci dziękuję za zabranie głosu. Każdy jest ważny.
Szczególnie, że widziałem sporo postów na forum, które nie otrzymały żadnej odpowiedzi i nie oczekiwałem, że mój jakieś dostanie.
Nie jestem tak wyczulony na fale akustyczne jak część obecnych tu użytkowników i podchodzę do tych kwestii trochę amatorsko.
Na pewno nie słyszę ułamka tego co Piotr i mam do niego ogromy szacunek.
Marantz SR5003
Triangle: Borea BR08 | Borea BRC01 | Tales 340

marekw 76

Cytat: Ic3man81 w Luty 02, 2023, 16:04Na pewno nie słyszę ułamka tego co Piotr i mam do niego ogromy szacunek.
Wprawdzie nie poznałem Piotra osobiście nigdy ale mam podobne odczucia.
Pozdrawiam serdecznie
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Ale bardzo proszę daj znać jak się skończy.
Jestem bardzo ciekawy.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Ic3man81

Jasne, jak tylko dojadą to Piotr jest do mnie zaproszony na odsłuch. Pewnie podzieli się swoją krytyczną opinią.
Marantz SR5003
Triangle: Borea BR08 | Borea BRC01 | Tales 340

marekw 76

Czekam z niecierpliwością na relację.
Tylko prócz muzyki włączcie porządną strzelaninę aby poznać możliwości kolumn w kinie  >:D
Ja uwielbiam jazdę z gorączki z Robertem de Niro i Alem Pacino, mniam.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

I rzeczywiście teraz usiadłem, popatrzyłem i zwracam Wam honor. Wszystko Rafale super rozrysowales.
To ja miałem jakąś pomroczność... Musi działać z tą końcówką. Co ja wcześniej widziałem???
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Zawstydziliście mnie obaj, jaki tam ze mnie autorytet ot zwykły postrzeleniec co za długo grzebał w swoich kolumnach i stąd może mam ucho wyczulone na pewne zmiany.
Co do kina domowego to jestem laik i mogę się uczyć raczej od Was.
Mieliśmy z Rafałem okazje usłyszeć jak się zmieniło brzmienie tych kolumn po daniu bardziej wydajnego prądowo wzmacniacza, ten trop podpowiedziały mi moje własne doświadczenia z moimi jak by nie było wysoko skutecznym kolumnami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

#46
Ja nie chciałem Cię Piotrze zawstydzić ale dla mnie osoba wiedząca tak wiele i tak doskonale znająca się na swoim hobby jest autorytetem i kropka.
Dlatego tak rzadko zabieram głos na forum bo gdzie mi do Ciebie czy innych kolegów których podziwiam i serdecznie pozdrawiam.
Jeśli zaś chodzi o temat wątku to uważam wciąż to samo: kino i stereo nie pójdą w zaprzęgu tak jak byśmy tego chcieli. Zawsze będzie kompromis albo jedno zagra dobrze a drugie tylko poprawnie albo na odwrót.
Kiedy miałem dwa pełnoprawne systemy czyli kino 5.1 i osobno stereo było super.
Później warunki lokalowe zmusiły mnie do połączenia systemów i już zawsze coś było nie tak.
Dla mnie stereo ważniejsze jest z racji tego, że wolę słuchać albumów muzycznych niż oglądać koncerty. Uwielbiam jednak oglądać filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową a wtedy taki połączony system to już nie to samo.
Kolumny do stereo nie są stworzone do kina i na odwrót, niestety. Próbowałem naprawdę wielu rozwiązań ze sławnym przełącznikiem pomiędzy wzmacniaczami ale póki co wszystko na nic. Albo kino albo stereo. A dwie pary kolumn frontowych nie wchodzą w grę...
A system DTS wręcz żąda od nas zastosowania identycznych przetworników.
Dlatego też taki ktoś jak ja nie może póki co wstawić delt czy innych epokowych tannoi (choć bardzo bym chciał) bo wtedy już całkiem zaniedbam kino a tego nie chcę bo jest dla mnie mimo wszystko dość ważne.
Ale mam już pewien (chytry) plan i go zrealizuję (mam nadzieję) wkrótce.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Pboczek

Nie myślałeś o słuchawkach do stereo?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

marekw 76

#48
W słuchawkach spędzam wystarczająco dużo czasu. Mam różne a w domu jako główne mam Sennheiser HD 280 pro. Wiem, że nic specjalnego ale dla mnie wystarczają. Oczywiście wiem jak to wygląda, kolumny za kilkanaście tysięcy a słuchawki za pięć stów. Wolę jednak zdecydowanie słuchać muzyki na kolumnach.

Ale nie zaśmiecajmy głównego tematu wątku.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n