Floydowanie

Zaczęty przez Wireless, Kwiecień 19, 2015, 22:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ranking Płyt PF

The Piper at the Gates of Dawn
9 (9%)
A Saucerful of Secrets
8 (8%)
More
4 (4%)
Ummagumma
7 (7%)
Atom Heart Mother
23 (23%)
Meddle
20 (20%)
Obscured by Clouds
4 (4%)
Dark Side of the Moon
45 (45%)
Wish You Were Here
36 (36%)
Animals
18 (18%)
The Wall
40 (40%)
The Final Cut
12 (12%)
A Momentary Lapse of Reason
7 (7%)
Division Bell
15 (15%)
Endless River
5 (5%)

Głosów w sumie: 100

rudy-102

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 18, 2017, 22:34
A wy porownujecie do tego samego wydania z epoki? Bo ruskie wobec zachodniego z epoki to dwa różne światy.
No właśnie.

rudy-102

Nałożyłem drugą płytę. "One Of This Days" to klęska. Musiałem na chwilę przełożyć na stare wydanie bo już własnym uszom nie dowierzałem. Zglucili tak piękny bas.
Zdecydowane nie dla tego wydania.
Jak ktoś jeszcze nie miał, albo ma tylko ruskie, albo węgierskie to warto kupić. Inaczej nie. Szkoda. Mogłem flaszkę kupić. :(

rudy-102

I jeszcze jedno. Muszę przyznać, że "Delicate Sound of Thunder" nawet w oryginalnym wydaniu nie jest idealnie brzmiącą płytą. Może z tego materiału nie dało się wyciągnąć nic lepszego i spróbowano właśnie w ten sposób?

fotobia

Przesłuchałem właśnie, :) . Pierwsze co, to po słuchaniu wcześniej Marillion, trzeba było podgłosić. Ciszej zrealizowane i grzeczniej. Na czarnej nie miałem dotychczas więc zadowolony jestem. Mogę porównać do CD z 1988, które mam. Gra trochę inaczej. Trochę mniej dynamicznie. Brakuje trochę takiego koncertowego pazura. W sumie już to, że to cicha realizacja powoduje inne odczucia. Trudno mi jest porównywać bezpośrednio. Moja Yamaszka wyłącza CD po zmianie źródła.
Co do tego wydania winylowego, to ja mimo wszystko jestem zadowolony. Płyty proste, nic nie pykało. Słuchałem w sumie z przyjemnością a reszta to już szczegóły, które mi aż tak nie przeszkadzają.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Szewc bez butów..., nie zdążyłem posłuchać , tak szybko odeszły do ludzi. Ale już jadą nowe. Porównanie będzie z CCCP.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

No to będzie Ci się podobało :)

elem

Mnie się te nowe re-edycje podobają, a Tobie jakoś nie wchodzą. WYWH chyba też Ci nie leżało, dobrze kojarzę?
Z oryginałami ( UK i Canada) porównywalem DSOTM i nie boli, a nawet bardziej wchodzi mi najnowsza wersja. Zależy od dnia :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

No mnie się te wznowienia też podobają. Mam nadzieję,że z Delicate będzie tak samo :)

elem

Masz jeszcze Miełodię ze starych czasów?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 19:48Mnie się te nowe re-edycje podobają, a Tobie jakoś nie wchodzą.
No nie za bardzo. :(
Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 19:48WYWH chyba też Ci nie leżało, dobrze kojarzę?
Zgadza się.
Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 19:48Z oryginałami ( UK i Canada) porównywalem DSOTM i nie boli, a nawet bardziej wchodzi mi najnowsza wersja
Ja mam tylko niemieckie i holenderskie. A no i rosyjskie też mam, ale to żadne porównanie. To nie jest melodia, tylko jakieś "Anfon" czy coś takiego. Teraz jestem jeszcze w pracy. Później mogę sprawdzić.

elem

Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2017, 20:05"Anfon" czy coś

AnTrop. Rasowy pirat, mam od nich Beatlesów :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 20:00
Masz jeszcze Miełodię ze starych czasów?

Nie mam,jak przyjedziesz,to weź ze sobą,porównamy.

rudy-102

Byłem na chwilę w domu to pstryknąłem.


rudy-102

Abratnaja strana łuny też z takim labelem.

rudy-102

Продюсерский центр рок-н-ролльный приходов Единой Евангелическо-Лютеранской Церкви России.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 20:40ale zagraniczne wydawnictwa klepał bez licencji.
:)
Na przynajmniej dwóch płytach podał źródło.
Kolegę od którego pożyczył cd. Później mogę zrobić zdjęcie. :D

Michał

Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2017, 20:31
Byłem na chwilę w domu to pstryknąłem.



To label Miełodji jest inny.

Flip Back

Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 19:48Mnie się te nowe re-edycje podobają, a Tobie jakoś nie wchodzą. WYWH chyba też Ci nie leżało, dobrze kojarzę?
Z oryginałami ( UK i Canada) porównywalem DSOTM i nie boli, a nawet bardziej wchodzi mi najnowsza wersja.

Czyli nowe wydanie zdecydowanie lepsze od tego z 2011? To z 2011 jest chyba najgorzej brzmiącym wydaniem DSOTM.

elem

Wg mnie lepsze. Trudno mi ocenić czy "zdecydowanie".  Kto inny robił mastering, nacinanie, lakierowanie.

IMHO 2011 jest całkiem przyzwoite (europejskie, US ponoć spaprane). 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Trzeba przy okazji porównać to nowe z oryginałem.
2011 porównywałem z UK (1st i 2nd), US, Japońskie i niemieckie (wszystkie 1st). Każda wręcz mordowała dźwiękiem nowy (2011) remaster.

rudy-102

#298

Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2017, 20:44
Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 20:40ale zagraniczne wydawnictwa klepał bez licencji.
:)
Na przynajmniej dwóch płytach podał źródło.
Kolegę od którego pożyczył cd. Później mogę zrobić zdjęcie. :D

Rosyjskie podejście do praw autorskich.
"Nagrania z kolekcji A. Agafonowa i O. Nikolajewa"


moon

Cytat: elem w Listopad 22, 2017, 22:18IMHO 2011 jest całkiem przyzwoite (europejskie, US ponoć spaprane). 

tez mi sie tak zdaje
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand