Menu główne

Thorens 321

Zaczęty przez amati74, Grudzień 07, 2018, 22:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Koledzy, jest nervoza i noszę się z zamiarem nabycia w niedługim czasie thorensa 321. Przed zakupem chciałbym zasięgnąć informacji dotyczącej zawieszenia talerza i ramienia.
Czytałem że w tym thorensie jest zawieszenie linkowe, jak ma się to zawieszenie do zawieszenia sprężynowego  takiego jak  w td 160, czt takie zawieszenie linkowe łatwiej się ustawia i czy td 321 może sprawić jakieś kłopoty podczas regulacji.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

amati74

#2
Cytat: Piterski w Grudzień 07, 2018, 22:55
Jeśli ten https://www.ebay.com/itm/302983895801 to ładna sztuka  :)
Nie to nie ten najpierw muszę sprzedać 160tke więc pewnie dopiero po nowym roku kupię 321
Właśnie w takiego będę mierzył jak ten z linka.
Bede szukał do skutku

amati74

#3
Może jednak ktoś się podzieli wiedzą na temat zawieszenia 321 i precyzji napędu?

Piterski

Powiem Ci z doświadczenia* jest okazja to kupuj, a potem będziesz sprzedawał 160.

*Wiem co mówię właśnie się podliczyłem i zrobiłem sobie bardzo okrągły debecie na koncie ::) ;)
Teraz zacisnę pasa i za jakiś czas się odkuje, ale już mi gra tak jak lubię.

Nie znam tego modelu ale rozprzęgnięcie napędu od talerza i ramienia mi się podoba, a i całość prezentuje się bardzo zacnie i solidnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

Nie tyle linkowe ile tam są sprężyny płaskie. Na linkach wisi część pływająca.
Regulacja zawieszenia jest z gatunku tych prostszych od cepa jak i znacznie szybsza, wygodniejsza, bez konieczności demontażu czy ekwilibrystyki.
Z Linem idzie się napieprzyć, łatwiej idzie z serią 160 Thorensa, a najszybciej reguluje się 300tki/500tki tegoż.

Oba te modele to świetna baza do fajnego grania. Łatwo się dają upgradować poprzez wymianę ramion.
Tej 160tki nie sprzedawaj ... szkoda, chyba, że uszkodzona. Upoluj RB300 Regowe ... i zamontuj.
Ale jak mus to mus.