Haiku- Audio SOL MM

Zaczęty przez Marbo5, Wrzesień 06, 2016, 23:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

jarojaw

Do mnie zawitał  Haiku-Audio MM. Słuchamy....

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Marbo5

No proszę, piękny zestaw. Mój Haiku ma zieloną diodę żeby pasowała do wzmacniacza :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

moon

dobrze kombinujesz, miałem PJ Xpression iii comfort i to był fajny gramiak moim zdaniem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Marbo5

Cytat: jarojaw w Wrzesień 09, 2016, 21:42Do mnie zawitał  Haiku-Audio MM. Słuchamy....
Hej. I jak po weekendowych skrupulatnych odsłuchach? Są już jakieś konkretne wnioski?
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

jarojaw

Nie ma żadnych. Byłem po za domem. Właśnie wróciłem. Coś pewnie napisze jutro może pojutrze.

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

jarojaw

Dwa dni i tylko dwa dni słuchania  Haiku-Audio MM. Pre zostaje. Porównanie to pierwszy forumowym pre kolegi Ahaji. Z nim była rywalizacja i na dzień dzisiejszy z lekką przewagą wygrał Haiku-Audio. Większa scena,delikatnie wycofane wysokie tony,wydaje mi się,że bardziej mięsisty bas, ale delikatnie. Średnica podobna do pre forumowego.
Po pierwszym włączeniu i przesłuchaniu płyty DSOTM Pink Floyd'ów i porównanie z CD moje uszy w zasadzie nie usłyszały różnicy. I tu wieki plus ale i minus,bo to nie jest granie analogowe. Być może po kilkunastu dniach to wszystko się zmieni. Najbardziej słyszalną różnicę pomiędzy tymi dwoma pre zauważyłem przy starych realizacjach płyt. Te z lat 80 i 90 brzmią rewelacyjnie. Większa przestrzeń i namacalność instrumentów,duża stereofonia oraz dynamika.
Nie umiem ładnie opisywać tego co słyszę ☺. W każdym razie w moim systemie ten pre gra fajnie,trochę lepiej niż forumowy.
Gramofon Dual CS5000 z wkładką Goldring 2100,wzmacniacz Atoll  IN100 SE, kolumny Taga Harmony  F120.



Do tak budżetowego systemu spokojnie mogę polecić. Jak zagra z droższy, lepszym? Myślę,że jeszcze lepiej.

Sorry za jakieś literówki. Piszę z telefonu, a ta paskuda zmienia wyrazy według własnego widzimisie 😃

Wysłane z tapciocha
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

frywolny trucht

Ile zapłaciłeś? Jeśli nie tajemnica.
No i kto składał pre forumowe?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jarojaw

5% mniej niż cena sugerowana ☺
Pre składałem sam. Tylko MM.

Wysłane z tapciocha
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Marbo5

Hej jarojaw
Jak poszły próby z odfiltrowaniem trzasków? coś się udało? Wyeliminowałeś zakłócenia? A co z pro-jectem? Będą testy? Trochę dużo pytań jak na jeden post :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

jarojaw

Spoko. Trochę cierpliwości. Jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Marbo5

A kiedy Pro-Ject będzie na odsłuchach? Umówiłeś już coś? Idziesz za ciosem?
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

jarojaw

PRO-JECT  na razie odstawiony w niepamięć. Teraz jest sobota i słuchamy whisky z sąsiadem 😃

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

rudy-102

Cytat: jarojaw w Wrzesień 17, 2016, 20:59i słuchamy whisky z sąsiadem
?
Chyba coś w życiu przegapiłem. Zawsze przyjmowałem doustnie :).

jarojaw

Hmm masz rację. Przyjmujemy doustnie i słuchamy......się na wzajem 😃

Wysłane z tapciocha

Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Marbo5

jeśli whisky to tylko dżem  :)
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

jarojaw

Też będziemy słuchać 😋 Oczywiście z placka.

Wysłane z tapciocha
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

jarojaw

Cytat: Marbo5 w Wrzesień 17, 2016, 18:50Jak poszły próby z odfiltrowaniem trzasków? coś się udało? Wyeliminowałeś zakłócenia?
Okazało się ,że przy zmianie układu klocków na szafce,przekładanie kabelków i inne tego typu prace przy konfiguracji sprzetu, wszystko się trochę naelektryzowało.Dawno również nie myłem czarnych krążków i to wszystko powodowało wyładowania na powierzchni płyty.Oczywiście pomogła tymczasowo szmatka nasączona delikatnie jakimś płynem anystatycznym, ale od dziś wyciągam myjkę i kąpie płyty.
Co do PJ RPM3 to się jeszcze zastanawiam,bo....nie wiem czy coś wniesie 10" ramie na bumerangu PJ w stosunku do mojego Duala?
Natomiast Haiku dostało "skrzydeł" i gra z dnia na dzień coraz przyjemniej,bardziej analogowo :-),wszystko się pomału otwiera,każde pasmo brzmi bardzo przyjemnie.To w stosunku do momentu pierwszego przyniesienia  i podłączenia pre do systemu.
Czy macie jakiś sposób na "nieelektryzowanie" się okolic wokół sprzętu???

Pozdrawiam
Jarek
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Marbo5

Fajnie, że i w Twój system się wpasował.
I jak tu nie wierzyć w wygrzewanie sprzętu :)
Ja ostatnio też się wkurzam, bo gdy wyjmę płytę z opakowania to od razu lecą do niej wszystkie paprochy. I nie ma to znaczenia czy płyta jest w papierowej kopercie czy w foliowej, czy nawet papierowej z foliowym środkiem.
Zastanawiam się nad tym: http://allegro.pl/milty-zerostat-pistolet-antystatyczny-nowy-24h-i6473823147.html . Ktoś to zna? Warto? Czy może radzicie sobie z tym inaczej?
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

Piterski

Chyba tylko uziemienie by ładunki maiły gdzie spłynąć.

Foliowe koperty też są różne, najlepsza jest Nagaoka ale i najdroższa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jarojaw

Strasznie drogi. Już kiedyś widziałem podobne urządzenie ale o połowę tańsze. Kurcze ,się by przydało.
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

Marbo5

Na ebay jest stówkę taniej: http://www.ebay.com/itm/291558822480?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT . Ale czy to faktycznie rozwiązuje problem z elektryzowaniem się płyt??
Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

jarojaw

Na YT widziałem już kilka razy. Strzelając do "leżącego" wykonawcy ;-),który już w żaden sposób nie może podjąć walki :D i oddać ....strzał z talerza.
A tak na poważnie to widać,że pomaga ale również nie wiemy w jakim stanie każdy ma płyty więc to jak szczepionka - ma zapobiegać.
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

christo

Cytat: jarojaw w Wrzesień 19, 2016, 08:59Strasznie drogi. Już kiedyś widziałem podobne urządzenie ale o połowę tańsze. Kurcze ,się by przydało.
Gdzieś czytałem, że taką samą funkcję spełnia iskrownik piezoelektryczny wydłubany z zapalniczki. Warto spróbować.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jarojaw

Właśnie przeczytałem i zobaczyłem jak to zrobić. Nie wiem czy mogę to wkleić link bo to inne forum, ale w googlarce wpisałem "jak działa pistolet antystatyczny" i tam znajdziecie 3link to tego tematu.
Analog:Dual CS-5000 z AT440MLb / Goldring 2100, pre Haiku-Audio SOL MM , AKAI GX636D,Kenwood KX-1100HX
Atoll IN200SE , streamer NovaFidelity X40 ,
Kolumny - Tannoy Revolution XT8F

christo

Cytat: jarojaw w Wrzesień 19, 2016, 09:40Nie wiem czy mogę to wkleić link bo to inne forum
Staramy się nie linkować tylko do jednego forum :P
A to chyba można, zwłaszcza że łądna dokumentacja foto. LINK
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910