6SN7 i pochodne

Zaczęty przez masza, Luty 28, 2015, 20:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Titanic

A Brown czy black cokół ?
Ceny są od 65 do 500 USD!



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

LampowY

Te miałem na myśli.


Titanic

Ok
Byle nie było wpady, ostatnio testowałem z nowej produkcji TS
i nawet jak palcem po kratce obudowy preampa jechałem to słyszałem w kolumnach, lekka przesada
Do tego gramofon czuły i można zamiast muzyki same sprzężenia słuchać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

LampowY

Nowe TS są produkowane w Rosji...


LampowY

Nie miałem przyjemności.
Miałem kiedyś podobne z zielonymi napisami ale rwania tyłka nie było  :-\

McGyver

A trafiły mi się cztery pomierzone dobrane po 40zł/szt. to długo nie myślałem. Teraz siedzą w modyfikowanych monoblokach od Shanlinga:

LampowY

Za cztery dychy to nie ma co marudzić tylko brać. Tylko patrzeć jak za 2-3 lata po 400 będą  :)

tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 23, 2019, 19:52
Za cztery dychy to nie ma co marudzić tylko brać. Tylko patrzeć jak za 2-3 lata po 400 będą  :)

Sugerujesz, że jak pomierzone to do szuflady i czekać? ;D

LampowY


Titanic

A jak się do Sylvianów mają czarne Ken Rad? Piszą że basu dużo dają?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

LampowY

KenRadów nie słuchałem nigdy.
Swego czasu modne były RCA szaraki i one basem dawały równo.



A szczytem szczytów były RCA 5692 Red Base. Bardzo bogato grające lampy. Barwne i uwypuklające wszystkie zakresy.



muda44

Cytat: McGyver w Styczeń 23, 2019, 18:33
A o takich chrome top 1950 ktoś coś?











Miałem . Takie nijakie klasa raczej przeciętna .
W podobnej cenie GE GTB były znacznie ciekawsze , zresztą to sa bardzo ciekawe 6SN7

muda44

Cytat: Titanic w Styczeń 23, 2019, 20:45
A jak się do Sylvianów mają czarne Ken Rad? Piszą że basu dużo dają?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sylwanie raczej graja lekko , zwiewnie a czarne KR to barwa , ciemne tło , dociążenie .

muda44

Cytat: LampowY w Styczeń 23, 2019, 21:12
KenRadów nie słuchałem nigdy.
Swego czasu modne były RCA szaraki i one basem dawały równo.



A szczytem szczytów były RCA 5692 Red Base. Bardzo bogato grające lampy. Barwne i uwypuklające wszystkie zakresy.




Szaraki dają takie dopalenie średnicy w harmoniczne ale ilością basu i tym czarnym tłem ustępują czarnym KR.



wojtek41

Cytat: LampowY w Styczeń 23, 2019, 17:53Bierz VT-231. Bardzo neutralne lampy. Niczego nie podbiją, niczego nie ukryją.
Miałem u siebie, grałem i słuchałem. Mogę tylko potwierdzić.

muda44

Cytat: McGyver w Styczeń 23, 2019, 21:31
Cytat: muda44 w Styczeń 23, 2019, 21:28W podobnej cenie GE GTB
Znaczy że po 40zł/szt za pomierzone?


Pisałem o średniej cenie rynkowej bo za 40zł to dzisiaj te zwykłe ruskie ciężko chyba kupić .
40zł to okazja tylko ja wiem czy warto . Dla mnie minimum to te GE GTB. To nie poziom szaraków , KR czy ruskich Metal Base ale to mocna klasa średnia .

Titanic



[/quote]

Szaraki dają takie dopalenie średnicy w harmoniczne ale ilością basu i tym czarnym tłem ustępują czarnym KR.
[/quote]
Ciekawe z tą średnicą, tego szukam, a KR to znaczy i ta średnica harmoniczna i bas mają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

muda44

#169
Cytat: Titanic w Styczeń 23, 2019, 21:36



Szaraki dają takie dopalenie średnicy w harmoniczne ale ilością basu i tym czarnym tłem ustępują czarnym KR.
[/quote]
Ciekawe z tą średnicą, tego szukam, a KR to znaczy i ta średnica harmoniczna i bas mają?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[/quote]

KR zwłaszcza czarne mają największy bas jaki z tych lamp słyszłem ale całość idzie w płynność , spokój , relaks .
Szaraki są żywsze dają mnóstwo powietrza ale nie mają takiej barwy i doładowania na basie.

GE GTB  w wersji która mi się najbardziej podobała

Titanic

Czy KR basem nie zakryją reszty zwłaszcza średnicy? Mam kolumny co do 28Hz schodzą i boje się przesytu dołu



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Titanic

Czyli Do klasyki czyli przestrzeń filharmonii czy Kościoła , żeby  była wyczuwalna żywa
Lepiej:
ken rady , szaraki czy sylviany?
Bo Rca 5692 czerwone to już inna cena jest....,jeśli najlepsze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

muda44

Nie mam pojęcia jak to Ci teraz gra . Każda z tych lampma swoje plusy i minusy .
Miałem o tyle komfortową sytuację że wzmacniacz miał 4x6SN7 i robiłem mixy tych lamp z ruską metal base łącznie .

Ale jak dla mnie ...
Wokale - szaraki
Spokojne klimaty - czarne KR
Coś z jajem - GE GTB
Elektronika - Metal Base

Titanic

Dziękuję za info
Ja mam preamp lampowy a wzm tranzystorowy[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Titanicu to w co Ty poszedłeś z preampem bo miałeś bodaj krzem?
Niestety nie mam jakoś szczęścia się do Ciebie dodzwonić, a próbuje co roku jak jestem na wybrzeżu  8), bo bym twojego systemu posłuchał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.