REED

Zaczęty przez Bartolo, Kwiecień 13, 2019, 00:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: GP412 w Kwiecień 20, 2019, 17:32Ma znaczenie i to bardzo duże,te ramiona wprowadzają znacznie mniej zniekształceń
Przypuszczam, że powodują inne problemy jak to zawsze w technice coś za coś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Pomysł genialny. Wygląd taki sobie.
Patrzę sobie teraz na AT ATP-16T  i podoba mi się franca po zbóju. I też w jakimś stopniu kultowa ;)

Alexander

Miałem tam nawet zainstalowany tłumik silikonowy...od czoła ramienia, więc żeby zdjąć płytę musiałem najpierw usuwać rynienkę z silikonem. Taki Frankestein był  ;D

Kangie

Ale opory od łożyskowania miałeś minimalne. Które wkładki dobrze na nim grały?

Alexander

Wisiała na nim mm 510mk2 Ortofona, lecz to była raczej faza badań i eksperymentów niż odsłuchów  ;)

Kangie

Czyli wpięty oscyloskop, a nie zwyczajne słuchanie? ;D

Aethelred

Może taka lokalizacja łożyska czy belki która nie jest w symetrii z łożyskiem- w pionie i w poziomie- ma znaczenie dla brzmienia ale jest też mnóstwo przykladow że tradycyjne podejście też działa - SME, Ortofon, dalej gra nieźle.

Kangie

Taka broadcastowa z epoki Audio-Technica ATP AT-16T lub odrobinę krótsza 12T. Ramię bez windy, ramię bez układu antyskatingu - czy macie świadomość co te ramiona wyprawiają z Denonami serii DL-103/R/SA itp.?
Jeśli nie wiecie, to powiem Wam, że gra to funfuckintastic!

@Alexander, true or false?

Alexander

Prawda. Świento prawda.

jafi

Słucham teraz i porównuję Technicsa SL1200MkII po kablowym tuningu z gramofonem, że nie wspomnę i mam wątpliwości, który lepszy.
Nie mam wątpliwości, że Technics technicznie lepszy jest. Tylko, czy lepiej gra od tego anonimowego ogryzka?
Ważę i pewności nie mam...
Inaczej: już tęsknię za ogryzkiem.
Jeśli chodzi o dokładność tego ramienia, o którym rozprawiacie, to być może, ale jak się to ma do muzyki?
Więcej, czy mniej?
Bo materiały "grają".     A.. i jeszcze ich kierunki!

Bartolo

złote, a skromne.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Cytat: Bartolo w Lipiec 21, 2019, 21:40
złote, a skromne.. ;)
Steampunk gramofonowy [emoji2]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

Wczoraj dojechało do mnie takie:


Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

 To ja też dorzucam . CUDO !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: jafi w Wrzesień 18, 2021, 10:58Wczoraj dojechało do mnie takie:
Raj i piekło dla maniaków kalibracji.
Raj bo jest wszystko. Piekło bo spasowanie ponad 80-ciu części (nie licząc śrubek) może dostarczyć frustracji  >:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

I dla tego do ramion Red producent dorzuca wiadro  Prozaku . :D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Cytat: vasa w Wrzesień 18, 2021, 11:32spasowanie ponad 80-ciu części (nie licząc śrubek)
Znając Jacka nie odpuści fabrycznym rozwiązaniom i będą szły w ruch śruby z różnych materiałów, kolorów i kierunkowości  ;)
Był chłop i nie ma chłopa... Przepadł na lata  >:D
:np:

jafi

Bryczka u płota, teraz trzeba nauczyć się tym jechać ;)

Potem uważnie posłuchać.

Ani mi w głowie robić z tym ramieniem poligon. Na poligonie mam parę staroci.  >:D

To ramię pozostanie z "oryginalnym lakierem" w wersji salonowej. ;)

ziko369

Cytat: jafi w Wrzesień 18, 2021, 12:20To ramię pozostanie z "oryginalnym lakierem" w wersji salonowej.
Ufff😜

vasa

Cytat: ziko369 w Wrzesień 18, 2021, 12:23
Cytat: jafi w Wrzesień 18, 2021, 12:20To ramię pozostanie z "oryginalnym lakierem" w wersji salonowej.
Ufff[emoji12]
Uwierzyłeś? [emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369


Kangie


jafi

Dzisiaj miała swoją premierę wkładka Ortofon Rohmann na ramieniu Reed 3P.


masza19

Jacek, a jak tu się azymut ustawia?