Menu główne

Pioneer PL-540

Zaczęty przez PatLove, Grudzień 25, 2017, 18:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

PatLove

Panowie na forum jestem nowy (swoją droga, jest jakiś powitalny wątek?) i chciałbym zacząć swoją przygodę z analogiem.
Chciałbym poznać opinie na temat Pioneera PL-540? Jakiej klasy jest to sprzet? Ktoś miał okazje go posłuchać, jeżeli tak to z jaka wkładka?

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


PatLove

Dzięki, ta opinie na audiostereo czytałem ale jest ona chyba trochę mało wiarygodna bo po pierwsze ktoś pisze, ze kupił go za 280zł(Ok, to może być możliwe, wiem), a pod drugie to wg recezujacego przegrał porównanie z teoretycznie dużo słabszym Technicsem SL-Q300, zgadza się?
Natomiast to, co piszą sprzedający w ogłoszeniach to puszczam przez palce bo większości ogłoszeń to ,,kultowy high-end", w szczególności już tych w cenie powyżej 1000pln

cdt

Z tym technicsem nie mógł przegrać  :) . Ramie Pionka jest wprawdzie proste ale w porównaniu do technicsa to mistrzostwo świata :) . Zwiększ budrzet o ile to możliwe i kup sobie technicsa 1210 na którym możesz zakończyć poszukiwania gramofonu . A jak nie możesz zwiększyć to ten pionek też jest fajny :)

McGyver

Serio na Technicsie 1210 można zakończyć poszukiwania? To faktycznie taki top jest?
Nawet go miałem w domu, ale z wyglądu to mi się on nie podoba.

PatLove

Dzięki za info, a jaka wkładkę polecacie do tego Pioneera? Reszta mojego toru to Onkyo TX-8150, AE Aegis Evo 1 i ProCab LS 25.  Póki co ma grać na wbudowanym Onkyo pre ale później oczywiście planuje jakiś pre-amp, który jak rozumiem trzeba dobrać już do konkretnej wkładki?

cdt

Cytat: McGyver w Grudzień 25, 2017, 21:31To faktycznie taki top jest?
No wiesz jak się swędzenie włączy to nie zakończysz nigdy ;D . Technicsa 1210 można wyrwać między 2000 a 3000 zł . Ramię ma wszystkie regulacje . Napęd jest niezniszczalny . Waga to 12,5 kg . W sieci są filmy na których robi za karuzele da DJ ów ;) .
Mialem go ponad 10 lat . Do dziś żałuje że sprzedałem - włączyło mi się swędzenie . A wgląd to już gust . Mi się podoba ale rozumiem że nie każdemu musi .

GregWatson

Chłopaki mają rację z tym Technicsem. Ja tego nie kupiłem bo mam inny pogląd na wygląd gramofonu ale jeśli Tobie odpowiada to będziesz miał na wieki a to w dodatku gramofon - legenda.
Trochę tego i trochę tamtego też.


cdt

Wystarczy porównać ramiona . To nie znaczy że ten pionek jest zły . Do technicsa przylgnęła łatka tandety przez ich wyczyny w latach 90  >:( . Ale akurat nie do serii SL 12XX . To dla mnie genialne gramofony

McGyver

Ależ ja wiem że to jest genialny gramofon. Wykonany też jest genialnie. Tylko że mi się nie podoba jego wygląd.

cdt

No na tym zdjęciu  to ktoś dał po całości  ;D . Ale co fakt to fakt . Do ujowego napędu nie pakował by tego ramienia SME  ;)

cdt

Cytat: McGyver w Grudzień 25, 2017, 21:47Mnie się podoba wygląd w stylu Micro Seiki DD40.
Mi też się podoba . Jest śliczny . :) . Zazdroszczam z deczka Piterskiemu .

PatLove

Ok, na pewno Technics 1210 to bardzo fajny gramofon ale ma akurat do wzięcia od znajomego tego Pioneera PL-540, dlatego poprosiłem o opinie bo o tym Technicsie to informacji nie brakuje.

cdt

Pat jak masz go za rozsądną kasę to bierz . 10 kg też przemawia na jego korzyść . To już nie jest plastikowe dziadostwo tylko kawał gramofonu :)

GregWatson

Wracając do tematu to te Pioneery PL-540 też wychodziły z ładnych drewnianym pokryciem. W zasadzie nie wiemy, co tam kolega ma na oku bo te wystawione u nas to raczej lekko za drogo. Ładne są takie wersje:





Trochę tego i trochę tamtego też.

PatLove

#17
Rzeczywiście, te w drewnie są ładne, mi tez się podobają ale ja mam do wzięcia taka wersje, jak z poprzednich linków, czyli szara/srebrna.
Co do kosztów, to sam nie wiem jak o tym myśleć, do oferty z olx trochę brakuje ale za to pokrywa jest do wymiany ale generalnie stan jest ładny.

Jakieś sugestie odnośnie wkładki?

PatLove

Niestety inny znajomy mnie ubiegł i w pt przed świetami zawinął Pioneera...
Jest szansa, ze uda mi się go odkupić...

cdt

To może znak żeby poszukać takiego w drewienku .



GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.