Superlux HD-330

Zaczęty przez rudy-102, Wrzesień 10, 2017, 18:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: moon w Wrzesień 14, 2017, 13:03o porownaniu pierwsze slysze
Tylko wizualnie. Superlux po prostu czerpie wiadrami z zasobów innych projektantów.

moon

no tak, to teraz wasc przerabiaj te wyzszy model:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Doszła paczka z nowymi słuchawkami. Niestety brakuje mi jeszcze gniazda mini xlr. Te zamówiłem w Anglii bo ceny na miejscu były takie, że wolę poczekać tydzień więcej niż płacić poczwórną cenę. Mogłem za to zrobić porównanie dwóch słuchawek hd-330. Jedne - nowe, oryginalne, drugie z dolutowanym  kablem od AKG 712 PRO. Porównanie może jest nie do końca fair bo nowe słuchawki są nowe i potrzebują trochę czasu na rozruch, ale różnica jest kolosalna. Nowe brzmią trochę kapciowato.

rudy-102

A i jeszcze jedno dla jasności.
Słuchawki podpięte są do lampowego wzmacniacza słuchawkowego WBA Sensauris. Lampa sterująca to Philips PCC88, wzmacniające to radzieckie 6N13S.

rudy-102

Mam już wszystko. Jak mnie siły nie opuszczą to dziś zabiorę się do roboty.

rudy-102


rudy-102

Łał! Kolosalna zmiana. Sennheisery teraz w porównaniu z nimi brzmią jak kartonowe pudełka. Początkowego deficytu wysokich tonów zdecydowanie nie ma. Nie wiem, czy nie przesadziłem z kablami i mam teraz aż za dużo wysokich.
Słuchawki stały się niesamowicie dynamiczne.

rudy-102

Ale od początku. Chciałem je zrobić tak,żebym mógł wpinać w nie kable przystosowane do AKG z końcówka mini xlr. Mój ulubiony kabel do AKG 712 pro to samoróbka wykonana z:
Neutrik NP3X-B Klinken-Stecker 6,3mm STEREO Gold
Furutech FT-608mF Mini 3-Pol XLR-Kupplung Rhodiniert
ViaBlue EPC-3 Silver Kopfhörerkabel -6m + oplotka "Flechtschlauch Elegance Finest-5

Wygląda to tak:


rudy-102

#33
Potrzebny był mi więc kabel wewnętrzny słuchawek. Wyszedłem z założenia, że jeśli mają deficyt wysokich po posrebrzana miedź nie powinna zaszkodzić. wybór padł na ViaBlue EPC-2 Silver. Dodatkowo potrzebowałem gniazda XLR, żeby podłączać inne kable i mieć możliwość ich łatwej wymiany. Neutrik to chyba dobry wybór.


rudy-102

Słuchawki po wstępnym rozłożeniu.

rudy-102

I po zdjęciu wkładek z gąbki.


rudy-102

Jak widac kabelki wewnętrzne niestety też nie najlepszej jakości


rudy-102

Tak więc wszystko poszło do kosza. Miejsce wejścia kabla trzeba było rozwiercić wiertłem 11mm i w to miejsce weszło gniazdo mini xlr.


rudy-102

Jako wewnętrzny poszedł EPC-2 Silver.
Perfekcyjnie wykonany ekran. Jakby ktoś dostał głupich myśli podczas słuchania to na muzykę się to nie przełoży ;).

rudy-102

Żeby poprawnie wszystko podłączyć potrzeba jeszcze dodatkowe dwa kabelki o długości mniej więcej 5 cm. Jeśli będzie więcej to łatwiej będzie manewrować. W pewnym momencie zaczyna robić się ciasno i można sobie palce popalić lutownicą.
Te kabelki to oczywiście też EPC-2.

rudy-102

Nowy kabel wewnętrzny wraz z ekranem i izolacją jest sporo grubszy od oryginalnego tak więc te grzybki naprowadzające trzeba było też wywalić.


rudy-102

Teraz tylko wszystko ze sobą polutować, poskładać do kupy i mamy nowe słuchawki.


rudy-102

#42
Grają teraz na prawdę dobrze. Jedyny mankament to że brakuje im trochę średnicy. Muszę jutro popróbować z innym kablem - teraz mogę zamieniać do woli :) . Mam też pomysł, żeby wstawić bardziej szczelny pad za generatorami. To powinno poprawić trochę średnie tony. Zobaczymy. Zabawa warta wydania paru groszy.

amati74

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 20, 2017, 00:02
Grają teraz na prawdę dobrze. Jedyny mankament to że brakuje im trochę średnicy. Muszę jutro popróbować z innym kablem - teraz mogę zamieniać do woli :) . Mam też pomysł, żeby wstawić bardziej szczelny pad za generatorami. To powinno poprawić trochę średnie tony. Zobaczymy. Zabawa warta wydania paru groszy.
Brawo ty, trochę pracy i jest lepszy dźwięk i fajny wyglad

amati74

#44
A jak ci grają na tym viablue EPC 3 twoje 712ki w porównaniu do stokowego  kabla akg który był w komplecie ze sluchaekami


frywolny trucht

Bomba :)
A ktoś wymieniał już w nich pady?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

oprocz kosztu sluchawek, reszta materialow to jaki koszt?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Wrzesień 20, 2017, 09:55
oprocz kosztu sluchawek, reszta materialow to jaki koszt?
Kabel wewnętrzny EPC-2 kosztuje 3,98 euro za metr.
Gniazdo mini xlr: 5,60, ale nie każdy musi chcieć mieć taką opcję. Można po prostu wlutować na stale.
Kabel zewnętrzny EPC-3 to 4,38 za metr. W zasadzie można pociągnąć epc-2 przez całość. Tam są dwie żyły i ekran. Część kabli słuchawkowych jest właśnie tak wykonana. Ja wziąłem epc-3 (trzy żyły i ekran). Ekran połączony jest z masą tylko przy pierwszej wtyczce, a w xlr wchodzi tylko na obudowę. Mam wtedy pełen ekran. W sumie podobna zasada jak przy kierunkowych kablach sygnałowych.
Wtyk Neutrik NP3X-B to 4,5 euro. W sumie to grosze. Najdroższy z tego wszystkiego był wtyk Furutech FT-608mF Mini. To było 26 euro, ale kabel zewnętrzny robiłem wtedy z myślą o innych słuchawkach.
W sumie zakładając, że ktoś chce mieć kabel na stałe - powiedzmy 5m - to wszystko do kupy będzie kosztowało jeszcze raz tyle co słuchawki. Z finansowego punktu widzenia to pewnie bezsens :).

rudy-102

Dzisiaj zrobiliśmy z synem porównanie dwóch raz słuchawek HD-330. Jego słuchawki tak mnie zaskoczyły po zmianie kabla, że postanowiłem zrobić opisany wyżej eksperyment.
Dałem chłopakowi do porównania nic mu nie mówiąc, żeby nie się niczym nie sugerował. Posłuchał kilka razy zmieniając słuchawki i powiedział: - twoje lepsze, tez tak chcę.
Posłuchałem i ja. To co mnie wtedy zachwyciło teraz brzmiało lekko stłumione. Mój egzemplarz grał bardziej bezpośrednio i wyraziście, było więcej szczegółów. Oba mają potężny bas.