Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Muza leci (bardzo pokrewna) ..... A ja w trakcie czytania jestem.....

Aż wsty się przyznać, że nigdy nie czytałem..... Postanowiłem nadrobić zaległości....
Cztery książki są w tej serii....

Filmy to nawet oglądałem....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Dzięki za cynk nie wiedziałem że jest też książka,poszukam w bibliotece i koniecznie wypożyczę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Poniedzielskiego lubię od zawsze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2020, 21:03Aż wsty się przyznać, że nigdy nie czytałem..... Postanowiłem nadrobić zaległości....
Cztery książki są w tej serii....
wiki mnie zainspirował, bo wstyd się przyznać ale nie wiedziałem, że ten film jest na podstawie książki :-[
Jak widąć poniżej zabieram się za nadrabianie tej zaległości.

PS. Film też kiedyś oglądałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Wrzesień 22, 2020, 17:36wiki mnie zainspirował, bo wstyd się przyznać ale nie wiedziałem, że ten film jest na podstawie książki
Z pierwszą częścią to było chyba tak:
Clark napisał kiedyś opowiadanie, potem Kubrick z Clarkiem stworzyli scenariusz do filmu, a potem Clark napisał powieść....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A zdalszymi czesciami to nie wiem jak było...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

#231
W Wikipedii znalazłem informacje, że podstawą do filmu było opowiadanie Clarke'a "The Sentinel", napisane w roku 1948.

Kubrick namówił Clarke'a, [...] aby mu pomógł stworzyć ,,niewysłowienie dobry film science-fiction". W ten sposób powstał film 2001: Odyseja kosmiczna [...], a książka o tym samym tytule powstawała w miarę tworzenia filmu.

W roku 1982 odwiedził Związek Radziecki, co przyczyniło się do napisania powieści Odyseja kosmiczna 2010 (ang. 2010: Odyssey Two) [...] W związku z pogarszającym się stanem zdrowia Clarke zaczął się wycofywać z życia publicznego i poświęcił się pisaniu. W tym czasie opublikował następne powieści z serii ,,2001".


Czyli jedno z drugim się wiąże w spójna całość.

PS. I się narobiło.... zamówiłem ten film na BluRay.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Okazuje się że chyba jednak oglądałem kiedyś ale Odyseja Kosmiczna 2010, a nie oglądałem ekranizacji 1 części.
Jeśli zaś chodzi o powieść to drugi tom wciąga mnie bardziej niż pierwszy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Ja już drugi tom skończyłem. Ale nie mam trzeciego i czwartego bo nie chcieli tyle dać na raz w bibliotece.
Odczucia mam takie jak Ty... 2010 lepiej wciąga....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Cytat: wiki w Wrzesień 27, 2020, 19:38Odczucia mam takie jak Ty... 2010 lepiej wciąga....
Może to jest to o czym pisała A.C. Clarke w przemowie, że książka "Odyseja Kosmiczna 2001" powstawała wraz z scenariuszem.
W drugim tomie dopasował akcje z Halem9000 do filmu. Tak mi się czytało trochę ten pierwszy tom jak streszczenie scenariusza filmowego.
W drugim już się czuje jak bym czytał powieść.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Nie książka, a esej. W ubiegłotygodniowym wydaniu Polityki, ukazał się pierwszy tekst z cyklu Ex - centrum, słowa klucze na nowy czas, pod tyt. Człowiek na krańcach świata, autorstwa Olgi Tokarczuk - pomysłodawczyni projektu.
"Jego celem jest podjęcie namysłu nad końcem świata, jaki znaliśmy, i nad światem przyszłości, jaki na gruzach tego starego może powstać. Twórcy Ex-centrum zakładają, że pandemia jest zaledwie jednym z symptomów dokonującej się obecnie cywilizacyjnej transformacji i przełomu o znacznie głębszym charakterze. Nie sposób przewidzieć przyszłości, można jednak podjąć pracę wyobraźni, by w chaosie teraźniejszości spróbować dostrzec i opisać przemiany, procesy i zjawiska, które uzyskają wpływ na kształtowanie przyszłego świata. Na tym ma polegać praca uczestników Ex-centrum. Noblistka i organizatorzy zaproponowali ją artystom, naukowcom i kuratorom, którzy zobowiązali się, że podejdą do zadania eks-centrycznie, a więc spojrzą na przyszłość z pozycji odrzucającej rutynowo stosowane ramy analizy. Zaproponują także nowe pojęcia dla zbliżającej się zmiany."

Tekst prowokuje do zastanowienia nad zawartością każdego akapitu. Autorka nakreśla szeroko horyzont, stawia genezy problemów i bezbłędnie wciąga czytelnika w zaznaczane tematy. Zachęcam do przeczytania i sam z ciekawością czekam na eseje kolejnych autorów, przy tak wysoko postawionej poprzeczce. Do czytania można wykorzystać promocyjną, miesięczną prenumeratę tygodnika za 1 zł.



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

EmilioE

Znakomitu esej, czytałem z uwagą. Wymaga skupienia i daje do myślenia.
Tokarczuk jest świetna!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

jjacek

Normalnie kosmos....

Piterski

Skończyłem sagę Odysei Kosmicznej, polecam bardzo spokojna lektura zupełnie inna niż by się można spodziewać po książkach tego typu. Trochę wizjonerska na co światło rzucają przypisy autora w ostatniej części.

Cytat: jjacek w Październik 25, 2020, 18:22jjacek
Zainteresowałeś mnie tą książką. Jutro jadę do biblioteki po pierwsze cztery tomy i zapewne zakupię te dwa z twojego wpisu bo lubię czytać po kolei. Ich jeszcze nie ma na stanie bibliotecznym. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Zastanawiałem się kiedyś, dawno temu, dlaczego mój ojciec nie czyta powieści.
Teraz już wiem. Bo są nudne [emoji23]
A książka Janion nudna nie jest.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek


"Zainteresowałeś mnie tą książką. Jutro jadę do biblioteki po pierwsze cztery tomy ".... oby twoje zaiteresowanie nie skonczylo sie (tak jak u  mnie) powazna wyrwa w ..zyciorysie :)

Pboczek

Cytat: vasa w Październik 26, 2020, 23:39Zastanawiałem się kiedyś, dawno temu, dlaczego mój ojciec nie czyta powieści.

Powodem może być to też, że na powieści brakuje czasu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Październik 27, 2020, 08:23
Cytat: vasa w Październik 26, 2020, 23:39Zastanawiałem się kiedyś, dawno temu, dlaczego mój ojciec nie czyta powieści.
Powodem może być to też, że na powieści brakuje czasu.
Mój dziadek czytał pamiętniki bo uważał, że są ciekawsze od powieści. Z tego typu polecam "Dzienniki CHARLESA C. F. GREVILLE'A" a jeszcze lepsze są "Dzienniki Samuel Pepys'a" mój numer jeden.

Cytat: jjacek w Październik 27, 2020, 07:14
"Zainteresowałeś mnie tą książką. Jutro jadę do biblioteki po pierwsze cztery tomy ".... oby twoje zainteresowanie nie skończyło się (tak jak u  mnie) poważna wyrwa w ..życiorysie :)

No będą niedospane nocki, już to czuje i podejrzewam ten dreszczyk emocji ....   ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: Piterski w Październik 26, 2020, 23:00Skończyłem sagę Odysei Kosmicznej, polecam bardzo spokojna lektura zupełnie inna niż by się można spodziewać po książkach tego typu. Trochę wizjonerska na co światło rzucają przypisy autora w ostatniej części.
Też przeczytałem. Co mogę napisać, zgadzam się z Piterskim... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Cytat: Piterski w Październik 27, 2020, 09:04
Cytat: jjacek w Październik 27, 2020, 07:14
"Zainteresowałeś mnie tą książką. Jutro jadę do biblioteki po pierwsze cztery tomy ".... oby twoje zainteresowanie nie skończyło się (tak jak u  mnie) poważna wyrwa w ..życiorysie :)
No będą niedospane nocki, już to czuje i podejrzewam ten dreszczyk emocji ....   ;D

No i się rozkręca :)
Początek był taki sobie (trochę jak w słowiańskiej s.f.), nie specjalnie porywał.
Pierwsze skoki akcji trochę przypominały mi Atlas Chmur (gorąco polecam), ale to nie ta klasa.
Teraz się już dzieje i pierwsze północki już zarwane. Dobrze, że dziś jest piątek ;D 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


wiki

Chciałem poczytać..... ale w bibliotece nie mają......
Buuuuuuuuuuuuuuu
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Piterski w Październik 30, 2020, 12:36Pierwsze skoki akcji trochę przypominały mi Atlas Chmur
Od skoków akcji to sławetnym jest Kurt Vonnegut.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Ja dotarlem  do 12 tomu -Gwiazda Demonów- Star Force  Larson B.V. i VanDyke David i nie wiedzac co dalej , rzucilem sie na Roberta J. Szmidta...