Audio Technica OC9 II

Zaczęty przez vasa, Październik 16, 2014, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Mi kiedyś wyszło tak:
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

i przy okazji, jak widzisz, nakrętki poszły od góry. Wygodniej tak było. Ale sama wkładka jest przeze mnie najrzadziej używana.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Podzielę się wskazówką dotyczącą grafitów. Przy wyborze grafitu należy sprawdzić jego prostoliniowość na płaskiej powierzchni np. szklanej. W opakowaniu zawsze się kilka prostych znajdzie.

PS. Klejąc go do skośnej powierzchni czołowej, sprawdź jego równoległość bo ci wyjdzie przekłamanie w rzucie z góry.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Potwierdzam. Ja zawsze roluję je w palcach - trzymając za jedną końcówkę, drugą obserwuję. Jeżeli obraca się bez "bicia" to grafit jest ok.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Pboczek

Db Panowie. Na razie uporałem się z kabelkami i wcale mi się niepodoba ten ścisk. Dlaczego nie robią ich trochę dłuższych? Kupiłem już kilka kompl. i zawsze to samo. Zostawić, czy dać stare?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Wrzesień 18, 2020, 12:45Zostawić,
Zostaw, masz złocone korektorki i już je załozyłeś.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Dobra, sorry za zamieszanie. Ten łuk na protraktorze mnie wyprowadził z równowagi. Od dawna niczego podobnego  nie używałem i nie widziałem  :o ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Aaa złocone, to zostawię.

Tera wstępnie przesięg, a po nim wstępnie nacisk i VTA.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Therion

Cytat: Pboczek w Wrzesień 18, 2020, 13:28Aaa złocone, to zostawię.

Złote a skromne.

Też uważam, że zostaw.

Reguluj, reguluj. Będzie Pan zadowolony.

AT OC II potrafi wyłapać sporo trzasków na płycie. Nie przejmuj się. U mnie zaraz po tym samym utworze leci igła np Denona 103R i trzasków nie ma zadnych. Czyli to nie zuzycie płyty a dokładność AT. Tak dziwnie jest, odwrotnie niż logika wskazuje, bo jogurt to sferyk.

Poza tym, to naprawdę FF ( fajna fkładka).
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Pboczek

Azymut wstępnie i tak też został.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Styczność wstępnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

I po przykręceniu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Przyrząd niezbędny.

Wieczorem płyta testowa i może jakieś odsłuchy  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Z jakiego materiału jest wykonany ten protractor?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Frywolny, szablon jest z tektury 0.3 mm.

Ajajaj, rysik był krzywo. Trzeba będzie sprawdzać.

P.s.
Kurdę a może grubszy, mierzyłem dzisiaj i zapomniałem. Podam wieczorem.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Takie tam, żeby było :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Frywolny, grubość szablonu to 0,6 mm.

Sprawdziłem pkt pkt jeszcze raz po kolei i jest bdb, może gdzieś brakuje kilku atomów. Ustawienia na płycie testowej nie pokazują żadnych anomalii. Test bdb :D.

Ale rezonans wypada na 7 Hz. ???
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Zostało słuchanie muzyki  ;D, i ew. gain, ohm ma już raczej wolne.

:D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Therion

Czekam na opis wrażeń.

Co było poprzednio?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Pboczek

Poprzednio był Goldring 1042.

No więc jak to gra? Gra bardzo kulturalnie, cokolwiek to znaczy  :). Z lekkością przedstawia muzykę i oddaje jej brzmienie, pozwala dźwiękom płynąć. Niczego nie cofa, wypycha, zostawia na swoim miejscu to co jest.
Inaczej pisząc, to jest inna rozdzielczość prezentacji muzycznej. W tym obrazie który jest jak Hd czy 4k, wszystko jest naturalne, szczegółowe, uporządkowane, melodyjne. Instrumenty, wokale brzmią genialnie.
Starałem się ją złapać na czymś słabym i przeleciałem kilka gatunków ale gra symfonikę tak dobrze jak rocka, elektronikę i pop (zestaw z pierwszych odsłuchów na zdjęciach). Kiedy zagrała orkiestra - ojoj! Całościowo jestem pod dużym wrażeniem.  :D

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Noc jest za krótka :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Therion

I elegancko. Gratuluję, niech cieszy po same uszy.

Jak z trzaskami?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Pboczek

Dziękuję.  :)

Na razie nic, a nic nie trzeszczało, na żadnej z płyt. Byłem zaskoczony przejrzystością przekazu.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Therion

Oj tak, jasność przekazu jest wybitna.

Ja, ale to tylko moja opinia, uważam ją za ciut zbyt poprawną, dokładną, zbyt audiofilską w rozumieniu dążenia do wiernego odtworzenia. Nic nie wnosi od siebie. Ale może dlatego tak mam, ze mam możliwość niemal w locie przełączania się pomiedzy nią a 103R i Rohmannem. Pewnie gdybym nie miał, to bym nawet o tym nie wiedział. Denon odpuszcza sobie poprawność idąc w stronę czarowania dźwiękiem sluchacza, cokolwiek ten położy na gramofonie. Rohmann idzie podobną drogą, choc nie przesadza aż tak jak Denon z malowaniem świata na kolorowo. Robi to subtelniej, ale też.
Tak, czy siak, zawsze, gdy chcę posłuchać jak płyta brzmi naprawdę, to zakładam ATOCII.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

vasa

Cytat: Pboczek w Wrzesień 19, 2020, 08:59jestem pod dużym wrażeniem.
Witamy w klubie i gratuluję świetnej wkładki :)
Niech się sprawuje :)

PS. I pamiętaj - nie pozwól żadnej kobiecie zbliżać się do gramofonu :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.