Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Wiedziałem że to potrwa zanim mi zrobi . Czekał na swoją kolej . Rozmawiałem z tydzień temu z mechanikiem . Zadzwonił że się za niego zabrał  i potrwa to ze 3 tygodnie . Po poprzednikach jest wszystko do poprawy  :( >:(.

MAC

I nie będę walił nazwiskami  ;D

kawosz

PR99 gotowy do odbioru  :) .

MAC


Jaro71

Witam Banalne pytanie jakiej firmy  kupić Naby

kawosz

Akai kup . Z gotowych moim zdaniem najlepsze .

MAC

Some say, że TEACa są najlepsze ale nie mam porównania do innych.
Mi one działają dobrze i nie sprawiają kłopotów.
REVOXY ponoć są słabe.

kawosz

A w TEACach masz podwójne zabezpieczenie ? Zakręcane są ?
Nie miałem to nie wiem

Jaro71


Jaro71

  dobrej klasy te Uher czy Teac

kawosz

Odebrałem śpulaka z Wrocławia . Mechanicznie jest perfect . Nie wiem tylko co myśleć o kalibracji  . On nagrywa prawie tak samo na 19 i 38  :o . Mam też wrażenie że jest lekko przesterowany na taśmach od P.Sedlaka .
Zostawiłem we Wrocławiu g36 i mam umowę że jak coś mi nie będzie pasować to przy odbiorze dziadka będzie korekta na poczekaniu .
Generalnie jestem zadowolony bo nagrywa bardzo dobrze . Zastanawiam się tylko czy na 38 nie mógł by lepiej .
ps. Dostał nowe głowice i kondensatory w torze nagrywania ( kit naprawczy z Australii ) + inne części .
Jak Ondrej wpadnie to będę mądrzejszy  :) .

kawosz

Cytat: Jaro71 w Listopad 09, 2016, 20:38dobrej klasy te Uher czy Teac
Obejrzałem oba naby jak odbierałem swojego . Wybrał bym Ushera bo można je zakręcić przy blokowaniu podobie do Akai .

frywolny trucht

Warto zweryfikować każdą zamiankę. Np moje naby Akai słabo dają się przymocować na szpindlach Teac-a. Na szczęście mają samozaciski, ale jakby nie miały?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jaro71

Witam Gdzie znajdę Fachowca do Teac jest coś z zaśilaniem woj Łódzkie

kawosz

Z czystym sumieniem mogę Ci polecić Marka z Wrocławia . W Łodzi masz P. Kałużę ale je nie byłem zadowolony . Jak to coś prostego to powinien sobie poradzić . Frywolnemu zrobił dobrze z moim poległ .

bum1234

#1315
Najlepsze Naby to Akai, te zaciskające się na osi. TEAC są niezłe, ale po pewnym czasie się rozluźniają. Revoxy rzeczywiście najlepsze nie są.

paul_67

Nie miałeś do czynienia z moimi, dlatego tak piszesz :)

bum1234

Czy to Twoje wykonanie? Nie miałem nigdy nie fabrycznych nabów i z pewnością da sie to wykonać lepiej ;)

Może jakieś fotki?

paul_67

W dziale ogłoszenia jeszcze pewnie wiszą :)

bum1234


wojtek41

A może by tak...szpulaka odpalić... :)

gratefullde

Ja nie odpalę bo nie mam. Tzn śpulaka nie mam. Resztę odpalę ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jaro71

Teac X 10  Przy włączeniu PLAY schodzi taśma z rolki jaka tego przyczyna  >:(

wojtek41

Nagrałem winyla Nat King Cola ma 38 i szczęka opadła  :o  Natomiast cd z inna płytą/ składanką lepiej brzmi na 19. Ot taka ciekawostka.  :)
Dzieję się na Otari BTR 5.


Jaro71

Witam Mam pytanie do znawców   na temat TEAC x 1000 M 2 ślad pręd 19,5 38