Anime - Japonskie filmy rysunkowe. Lubi ktoś?

Zaczęty przez Wydra, Listopad 10, 2021, 07:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wydra

Czy jest tu ktoś kto lubi ten gatunek filmowy? Ja np bardzo lobię oglądać, szczególnie te wzruszające bo zazwyczaj są dobrze zrobione z dobrą fabuła. Ale to zazwyczaj oglądam jak zony nie ma żeby nie widziała żem taki "miętki" :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655

wiki

Ja bardzo lubię te ze studia Ghibli.
Fenomenalne produkcje.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Piterski

Mi raz córka podrzuciła ale japoński komiks, kryminał i nawet mi się spodobał ale za tym gatunkiem raczej nie przepadam bo jest taki ekspansywny jak by krzyczeli, takie stany emocjonalne -10, 0, +10.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Wydra

#3
Cytat: wiki w Listopad 10, 2021, 10:34Ghibli
Tak, bardzo fajna wytwórnia. :) podrzucisz coś ciekawego?
Ja oglądałem cała serie Dragon Ball i wszystkie filmy pełnometrażowe, jeszcze jak to była nowość na nieistniejącym już RTL7, nowe serie tez oglądałem, raczej z sentymentu.
Oglądałem równiez i podobały mi się
księżniczka Monanoke super opowieść, Kimi No Na Wa ekstra i trochę wzruszające :) Tenki No Ko Withering with you, Spirited Away, Marnie - przyjaciółka ze snów, Koe no katachi, jak cos jeszcze mi sie przypomni to wymienię, jeszcze ruchomy zamek był całkiem spoko i wilcze dzieci :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655

wiki

#4
Cytat: Piterski w Listopad 10, 2021, 10:53
Mi raz córka podrzuciła ale japoński komiks, kryminał i nawet mi się spodobał ale za tym gatunkiem raczej nie przepadam bo jest taki ekspansywny jak by krzyczeli, takie stany emocjonalne -10, 0, +10.
Mnie też raczej takie "chalaśliwe" nie wchodzą....
Ale te, co oglądałem, ze studia Ghibli są spokojne...

Piterski, polecam Ci ruchomy zamek, był na netflixie.... przy okazji ala fantastyka....
A babcia to już najbardziej spokojna w tym filmie....

Szukasz po "Ghibli"
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: Wydra w Listopad 10, 2021, 11:16
Cytat: wiki w Listopad 10, 2021, 10:34Ghibli
Tak, bardzo fajna wytwórnia. :) podrzucisz coś ciekawego?
Ja oglądałem cała serie Dragon Ball i wszystkie filmy pełnometrażowe, jeszcze jak to była nowość na nieistniejącym już RTL7, nowe serie tez oglądałem, raczej z sentymentu.
Oglądałem równiez i podobały mi się
księżniczka Monanoke super opowieść, Kimi No Na Wa ekstra i trochę wzruszające :) Tenki No Ko Withering with you, Spirited Away, Marnie - przyjaciółka ze snów, Koe no katachi, jak cos jeszcze mi sie przypomni to wymienię, jeszcze ruchomy zamek był całkiem spoko i wilcze dzieci :)

Niestety tytułów nie znam, oglądałem dawno temu w TV puszczali całą serię, nie wiem czy Raczek nie recenzował....
Ostatnio przylukałem pare pozycji na Netflixie, to sobie od czasu do czasu puszczam...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

winylowy_luke

Obejrzyjcie sobie takie klasyki jak Akira (dla mnie arcydzieło - i ten soundtrack!) czy Ghost in the Shell.
DBZ jak byłem dzieckiem to uwielbiałem :)

Bardzo dobra seria to Berserk - zarówno komiks jak i serial.

Wydra

Tak potwierdzam ruchomy zamek bardzo fajny :) księżniczka monanoke i spirited swat też warto zobaczyć. Właśnie zapuszczam Akire z1988 nie oglądałem :) ghost in the Shell anime i film widziałem :)
Analog: Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM**Marantz PM80MK2**DENON DR-M22
Cyfra: Mytek Brooklyn DAC/ADC**DENON AVR 3803**DENON DCD 655