Warto? Czy nie warto kupić?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Proponuje tutaj wrzucać swoje dylematy w stylu: "Widzę na Allegro ( w sklepie) ten i ten gramofon ( wkładkę, przedwzmacniacz), który jest lepszy, warto tyle dać?"

Yacek

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

BMAN76

#2
NO więc denon sl 7d w super stanie . Warto czy nie cena w okolicach 2 k,  JEst teżten pacjent http://allegro.pl/thorens-td-160-b-sme-2009-series-ii-improved-i4278550286.html   .

ew. to
http://allegro.pl/top-model-optonica-rp-2626-technics-thorens-denon-i4284912743.html

CO myślicie ?

Wireless

Jakoś tak do mnie nie przemawia oferta osoby, która sprzedaje gramofony, "nófki" felgi do mercedesa i zegarki. Takie mydło i powidło... Ten Thorens bardziej już. Tylko najlepiej byłoby własnoocznie toto obejrzeć, bo ramię wiekowe, to i łożyska mogą być w stanie takim sobie ...
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Te Thorensy to były dobre maszyny. Ale... cena chyba chora.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

No to porównaj do 1210 technicsa za 12kpln ;).
W ogóle ceny gramofonów są obecnie chore. Ale może jeszcze poszperać po ebayu np... ?
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

No, nadgramofon to przeginka spora. Poszukać można na ebay tak, allegro to już nie koniecznie. Choć ja swojego Thorensa kupiłem z allegro ale pojechałem po niego osobiście. Może jakiś Telefunken S500 się by trafił lub coś z Thorensów TD 318/320. Tylko pewnie teraz drogo.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza


BMAN76

No właśnie . Jeżeli ..... :)

masza


BMAN76

120 km :) Biorąc pod uwagę, że po moje ukochane pierwsze kolumny cdm 7se jechałem 320 km , Tylko dlatego że były w stanie  sklepowym, to odległość 120 km to nic . O ile stan kolumn potrafiłem ocenić , o tyle oceny stanu technicznego gramofonu wolę nie brać na moje "zielone w temacie " wyczucie .

masza

Dogadaj się ze sprzedającym na wypożyczenie za kaucją i podjedź z tym patefonem do Katowic, do RCMu. Tam chłopaki sprawdzą ramię i jak będzie wszystko OK to jesteś zarobiony.

Chociaż, z drugiej strony w SME Roger zawsze coś znajdzie nie tak - nawet w nowym ;)

Wireless

Ja tam się Rogera boję. Oni mają dość specyficzne podejście do klienta ;) Aczkolwiek - bynajmniej, nie umniejszam ich znajomości rzeczy.
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Wg rankingu AS- jeśli nie AF to Bambino :)


Wireless

Ew. technics za 12kpln - pozycja trzecia ;)
Pozdrawiam, Wireless

4321DK

Na tą listę TOP 20 trzeba patrzyć przez pryzmat i krzywe zwierciadło to kolejność będzie inna, za wyjątkiem tego pierwszego.

GregWatson

Nie, no to pisali już że ona powstała bardziej dla zabawy aniżeli na poważnie.
Jest ranking i jest zabawa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Nie no spokojnie. Od tego pierwszego też są lepsze gramofony :)
Masza ostatnio jakiś struty, chyba kolejne forum zakłada, a wy tu jeszcze...

4321DK

Zawsze znajdzie się lepszy od najlepszego  :)

gratefullde

A znajdzie się gorszy od drugiego ? ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


BMAN76

WItam ponownie .
CO myślicie o DUal 704 ( jakoś mnie dd nie przekonuje), dual 721 ,   JVC QL-A2, http://allegro.pl/jvc-nivico-spr-473e-rarytas-hi-end-i4288003742.html . Koniecznie musiałbym nabyć coś w tym tygodniu . Budżet to ok 1,5 k, niestety Ad FOntes był poza zasięgiem cenowym.

paul_67

#22
Dlaczego musisz? Kto Cię ponagla? Kupując szybko, kupujesz dwa razy:) Ja na Twoim miejscu raczej rozejrzałbym się za czymś nowym...

BMAN76

NO w sumie nikt mnie nie ponagla. Nikt i nic poza moją chęcią posiadania i słuchania vinyli:)

paul_67

Ja już drugi rok męczę (właściwe nie męczę bo jestem zadowolony) na PJ RPM 1.3 Genie.Gra mi to dobrze, ale z racji tego,że w audio przestoju dłuższego być nie może to powoli rozglądam się za czymś nowym.Ale panie koszty...Tu już zainwestowałem w pokrywę, speed boxa i inne...