Warto? Czy nie warto kupić?

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 01, 2014, 21:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: Księgowy w Grudzień 03, 2015, 23:11
Pink Floyd   Live at Pompeii. Wiadomo winyl z dvd ( prawdopodobnie ?). Warto czy przeczekać aż minie ?
To nie jest żadne oficjalne wydanie. W sieci znalazłem cztery różne okładki. W żadnym "normalnym" sklepie z płytami jej nie ma.
Czy możesz podać gdzie Ty to znalazłeś?

Księgowy

...takie coś na a   ;D , i inne tajne miejsca  8).
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

Księgowy

Na a jest strasznie drogo, można taniej.
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

Szymq

Cześć, jestem zielony w tematach gramofonów. Zapewne pisząc tutaj się skompromituję, ale mam nadzieję, że mi ktoś pomoże. Otóż znalazłem w internecie taki gramofon: http://www.mediaexpert.pl/gramofony/gramofon-camry-cr-1113,id-234931 Jeśli zdecyduję się na zakup, będę w stanie słuchać muzyki z płyt? Trzeba będzie coś dokupić, czy nie?

frywolny trucht

Inaczej. Ile maksymalnie możesz wyciągnąć z kieszeni?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Ciekawe ile ten wynalazek wytrzyma, bo dźwięk to góra jak z Bambino.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Szymq

No cóż, wolałbym nie wydawać więcej niż 200zł, mam ledwo 15 lat, nie pracuję, nie zarabiam, więc u mnie krucho z kasą...

gratefullde

Cytat: Szymq w Luty 28, 2016, 19:56Jeśli zdecyduję się na zakup, będę w stanie słuchać muzyki z płyt?

Tak, będziesz mógł coś usłyszeć z płyt. To nie jest dobry kierunek, proszę uwierz mi.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

"Pod obudową w stylu retro kryją się nowoczesne: odtwarzacz i radio. Dzięki temu gramofon może korzystać z gniazda AUX i służyć jako budzik."

jako budzik będzie ok
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Szymq

Cytat: gratefullde w Luty 28, 2016, 20:01
Cytat: Szymq w Luty 28, 2016, 19:56Jeśli zdecyduję się na zakup, będę w stanie słuchać muzyki z płyt?

Tak, będziesz mógł coś usłyszeć z płyt. To nie jest dobry kierunek, proszę uwierz mi.

Więc czym powinienem się kierować?

frywolny trucht

Czy masz pod co podłączyć gramofon? Jakąś wieżyczkę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: Szymq w Luty 28, 2016, 20:03Więc czym powinienem się kierować?

Brzmieniem. Z urządzenia, które chcesz zakupić, nie posmakujesz "tego czegoś" co drzemie w starym formacie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Cytat: Szymq w Luty 28, 2016, 19:56Jeśli zdecyduję się na zakup, będę w stanie słuchać muzyki z płyt?

Zapomnij o tym czymś. To będą wyrzucone pieniądze a nikt od Ciebie tego czegoś nie odkupi.

Przed zakupem musisz odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań:
- czy mam płyty winylowe i wiem (orientuję się ile kosztują używane jak i nowe) - taka średnia cena płyty ze sklepu to od 50 do 80 zł,
- zazwyczaj zestaw gramofonowy to: gramofon, przedwzmacniacz gramofonowy (czasem niektóre wzmacniacze mają wbudowane przedwzmacniacze oznaczone przeważnie jako PHONE), no i kolumny,
- jeśli masz wzmacniacz i kolumny to z przedwzmacniaczem i gramofonem możesz zmieścić się w granicach 500 - 700 zł i na początku będziesz zadowolony i jest szansa że załapiesz bakcyla, gdyby okazało się inaczej to nie powinno być problemów z odsprzedażą tego sprzętu,
- jeśli jesteś nieprzekonany najlepiej abyś umówił się z kimś kto ma płyty i gramofon aby przekonać się na własnych uszach czy chcę w to brnąć, najlepiej jak to będzie ktoś z forum, dowiedz się kto blisko mieszka - umów się na kawę i się przekonaj jak to wygląda od zaplecza.


Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Co tu napisać...To nie jest gramofon, chociaż podobny do niego.Szkoda pieniędzy bo to nie zagra, a tylko płyty Ci zniszczy.Dozbieraj trochę.Poczekaj.

frywolny trucht

Mam szalony dość pomysł. Tylko głośniki podłączyć i jest jazda.

http://allegro.pl/gramofon-dual-i6000885392.html

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Poproś kogoś, aby pojechał go z Tobą sprawdzić:
http://olx.pl/oferta/gramofon-aurex-marki-toshiba-CID99-IDcX9Ah.html#23ba5d4ee6
Pełny automat, napęd DD, prosty w obsłudze i ustawianiu.

rudy-102

Przecież to jest jakiś złom. Nawet przeciwwagi nie ma.

paul_67

Keef to ustawi bezbłędnie w mgnieniu oka :)

GregWatson

Nie, nie to pomyłka całkowita, tego nawet na złom nie przyjmą.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Igłę trzeba kupić. Co tam za wkładka siedzi?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Jakaś czarna końcówka to chyba MF-ka.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ale, że taka cena? 100 zł z możliwością negocjacji. Sam bym wziął.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Luty 28, 2016, 21:26
O tu jest okazyja za 100 zł

http://olx.pl/oferta/gramofon-daniel-CID99-IDefnLW.html#5162c8cbd1

zazwyczaj są droższe.  :)
Jeśli na chodzie to brać. Dobry gramofon. Mam nie oddam, nie sprzedam.

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Luty 28, 2016, 20:21
Mam szalony dość pomysł. Tylko głośniki podłączyć i jest jazda.

http://allegro.pl/gramofon-dual-i6000885392.html



Jak gra tak jak wygląda, to nic tylko brać:)
Tylko, że to jest -  oki doki -  ponad 40 letni sprzęt i z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, potencjometry będą trzeszczały, ogólnie będzie brumiło  - nie miło, i trzeszczało, a to tylko te pomniejsze przypadłości
Te i temu podobne sprzęty to są zestawy dla Młodego Technica, do grzebanie :)

     
Nic nie sprzedaję