Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Na tej płytce masz żarzenie 6V. Równe 6V bo wstawili stabilizator 7806. Zworki nie zmieniają napięcia żarzenia, zmieniają tylko podłączenie żarzenia do pinów lamp, i dla 6N2P właściwe jest położenie  A zworek, a dla 12AY7 położenie B.

LampowY

Adam, słuchałeś tych Rike Audio długo? 3 miesiące?
Bo bardzo się zmieniły od początku.

McGyver

Słuchałem ich, ale potem długo leżały niegrane. A zmieniły się na dobre czy na złe?
BTW, kończę przerabianie pre pod lampy 6DJ8.

LampowY

Cytat: McGyver w Luty 28, 2019, 16:30A zmieniły się na dobre czy na złe?
To zależy w jakim systemie. Docelowo bym je polecał krzemowcolubom.
Na początku bez wodotrysków ale grały z należytą równowaga tonalną. Teraz sieje mi bardzo średnicą. Bardzo ją uwypukliły. W połączeniu z lampami i Tannoyem za bardzo.


LampowY

Przyznam, że Jupiterów nigdy nie słyszałem ale pisze sie o nich bardzo dobrze.
Mam nadzieję, że się u mnie wpiszą.

McGyver

Na wypadek jakby się nie wpisały, to mam jeszcze w pudełku pod blatem roboczym inne dobre kondensatory. Można poeksperymentować. Namierzyłem też meksykańskie teflony wzorowane na V-Capach CuTf. Pierwsze odsłuchy były obiecujące, ale już ich nie mam bo pojechały w gotowym urządzeniu do ... Emiratów Arabskich  :o
Ale zawsze mogę kupić kolejne takie teflony.

LampowY


McGyver

Kondensatory na bazie folii miedzianej i dielektryka teflonowego od znanego amerykańskiego producenta o brzydko brzmiącej nazwie "Dupont"  ;)
Meksykańce blisko mają dostawcę.

marcin32

Dziękuje za pomoc
Uruchomiłem swojego chińskiego preampa na wskazanym zasilaniu i kondensatorach - Audyn True Copper Cap, ale narazie na słabej chińskiej lampie.

Jest to moje pierwsze odsłuchiwanie lampy w torze, barwa mi się podobnie szczególnie wokali. Brak mi przestrzeni i umiejscowienia instrumentów wszystko gra ścianą i z głośników.

Wiem że teraz przyszedł czas na lampy potem na rezystory może wymianę płytki.
Na GE mnie na razie nie stać.
Nie mam zupełnie pojęcia o lampach,  myśle o EH.
Na allegro znalazłem też  RCA ale opis ich "energiczne oleiste", kłuci mi się z postrzeganiem przestrzeni, ja chyba szukam lekkiej lampy detalicznej o milszej barwie z podbitym środkiem.
jakaś mała podpowiedź?

czy czekać na to
Cytat: McGyver w Luty 28, 2019, 16:30BTW, kończę przerabianie pre pod lampy 6DJ8.


tomekkk1

Cytat: marcin32 w Marzec 02, 2019, 14:58Wiem że teraz przyszedł czas na lampy

Z tym etapem proponuję zaczekać aż Audyny się wygrzeją. Jak wielokrotnie wspominał o tym Adam - potrafią "odwrócić się plecami" następnego dnia słuchania.
Nie ma sensu dodawać kolejnej niewiadomej do czasu aż kondy się ułożą - nie będziesz wiedział w jakim kierunku poszły zmiany ;)
Chyba, że wygrzewanie już masz za sobą ;D

rudy-102

Audyny są rzeczywiście specyficzne. Potrafią syfić kilka dni żeby przez dzień grać bardzo ładnie, a potem znów masakra. I tak w kółko. U mnie dopiero teraz się jakoś ułożyło. W normalnych warunkach trzeba się nastawić na dwa miechu męczarni i nerwów .

marcin32

Audyny dwa dni grają, ale na chińską lampe za 3$ to nie mam co patrzeć.

Grało mi to wcześniej podobnie na wygrzanych jantzen silver. Ciekawe bo eksperymentowałem trochę z pojemnością dokładając większe Wimy MPK. Charakter dużo się nie zmienił ale wbrew mojemu przekonaniu teraz mam więcej basu.

Nie mam wyrobionego podejścia do lampy. Generalnie jak kilka razy kiedyś odsłuchiwałem krótko lampowy wzmacniacz a jednak wybrałem droższy tranzystor.
Natomiast przedwzmacniacz to chyba jednak najlepsze miejsce dla lampy?
Podoba mi się to wygładzenie szelestu na głosie i dla tego chcę popróbować dalej.




tomekkk1

Dwa dni to mało - dopiero teraz doświadczysz brzmienia takiego, że będziesz chciał to pre wyrzucić. I nie, nie będą to te lampy za $3, tylko Audyny ;)
Przeczekać - w tej chwili pośpiech na 1000% będzie złym doradcą. W międzyczasie uzbierać sumkę na nowe lampy - wtedy docenisz zmianę i zadowolenie będzie większe :)

marcin32

No właśnie tu mam trochę obaw co do lamp GE, GE MICA to wydatek 600, znowu coś słabszego mogę się zrazić.
A coś pośredniego -  nie zlewającego się, nie musi grać jak stare Radio lampowe ;)

McGyver

Cytat: marcin32 w Marzec 02, 2019, 18:37
No właśnie tu mam trochę obaw co do lamp GE, GE MICA to wydatek 600, znowu coś słabszego mogę się zrazić.
A coś pośredniego -  nie zlewającego się, nie musi grać jak stare Radio lampowe ;)
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?174,12ay7-eh
Lepsze od chinola no name, a kosztuje nie za wiele.

marcin32

Właśnie o nich myślałem ;) dzięki. Grzeje dalej audyny.

Przeglądałem rezystory zastosowane w układzie: większość idzie do masy, 470 jest w torze.
Czy jest jeszcze jakiś podobnie ważny

marcin32

Dzisiaj pogłębiając temat trafiłem na jakiś kit tego rozwiązania poprawiający wartości rezystorów dla lampy 12au7,
może na coś się to przyda, a autor jak będzie chciał to to zweryfikuje
http://www.analogmetric.com/gallery.php?id=163

LampowY

Jutro powinna dotrzeć do mnie fajna (chyba) tranzystorowa końcówka mocy. Na razie nie napisze jaka  :P
Liczę, że fajnie może zagrać z nowym preampem na ecc88.
Jeśli tylko Adam nie wysłał go wcześniej na adres, pod którym go nie będę mógł odebrać w tym tygodniu  :(

LampowY



LampowY

Jest głośniej na PCC  :o
Musze je przemierzyć bo pewnie Miniwatty ECC kończą żywot. A i grają o wiele słabiej od Philipsów PCC.


LampowY