Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

I troszeczkę drogo za produkt dość skomplikowany, który według sprzedawcy nie podlega zwrotowi...

LampowY

Co najmniej połowa ludzi podających się za audiofila kupuje oczami.
Co tam jakaś zwrotnica, popatrz na większość kabli audio  :o

LampowY

A!! Mundorf byłby ostatnim kondensatorem jaki chciałbym słyszeć w swojej zwrotnicy  :)

tomekkk1

Cytat: LampowY w Sierpień 26, 2018, 14:29
Co najmniej połowa ludzi podających się za audiofila kupuje oczami.
Co tam jakaś zwrotnica, popatrz na większość kabli audio  :o

Zgadza się niestety i dotyczy to wielu "zabawek", nie tylko kabli ;)

vasa

Cytat: tomekkk1 w Sierpień 26, 2018, 14:28
I troszeczkę drogo za produkt dość skomplikowany, który według sprzedawcy nie podlega zwrotowi...
Podobają mi się [emoji4]
Koniecznie powinien tam być jakiś ruchomy element.
I jakieś dyskretnie mrugające światełko[emoji362]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Co do światełka - ledy już są, więc tylko się podpiąć z jakimś stosownym "ficzerem" ;D
A że mamy przecież dział DIY to problemu nie będzie z wynalezieniem stosownego wynalazku :D

Hubertrs

Dzisiaj z ciekawosci zerknalem do zwrotnicy moich kolumn i przylooknalem rezystory Expoitus (nie wiem co to ) ale niestety nie da sie zobaczyc kondow bo  sa w jakis plastikowych  koszulkach.

miniabyr

Zrób fotke i wrzuć tu . Bardzo jestem ciekawy jak to w Tannoy wygląda
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hubertrs

Slabo widac na zdj

McGyver

Rezystory to zwykłe ceramiki 7 lub 10 wat, niezależnie od tego jaką markę na nich nadrukowano.

Hubertrs

Mozna szybko sie ponawic w zmiane bo sa sleecane, takze wymiana w ci agu 5 min, tyle ze dostep trudny, trzeba glosnik wykrecic

LampowY

Cytat: Hubertrs w Październik 28, 2018, 13:29iestety nie da sie zobaczyc kondow bo  sa w jakis plastikowych  koszulkach.
Należy się spodziewać totalnego badziewia.
Jakby były dobre/markowe nie mieliby powodu nie pochwalić się tym...

Hubertrs

Jak
Wprowadzali gr to jako jedna roznic miedzy se, bylo to, ze zastosowali markowe kondensatory

McGyver

Cytat: Hubertrs w Październik 28, 2018, 14:23ze zastosowali markowe kondensatory
Zamiast elektrolitów np. "SamXon" elektrolity Jamicon  ;)

Hubertrs

Na dodatek na obecna chwile nic mi nie doskwiera w sposobie ich grania, ale mozna by sie skusic na wymiane kondow i rezystorow, dla samego zaspokojenia ciekawosci,
Cholewka a juz myslalem, ze nie bede nic grzebal, ostatnio na hificollective  sprawdzilem historie zakupow i suma troche mnie zaniepokoila

LampowY

Miałem grzebać w swoich Tannoyach ale po namyśle powiedziałem sobie... stary, kupiłeś je właśnie dla ich brzmienia a nie jako baza do budowy czegoś zupełnie innego.  :o
Przecież to Tannoy a nie EV  ;D

cdt

A fabryka nie sprzedaje oryginalnych zwrotnic na wymianę ?  :P

Hubertrs

Lampowy  :np: Musz sobie to wydrukowac i przykleic ma zwrotnicy na wypadek gdybym znowu o tym zapomnial

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Ponieważ PW ma kulawą funkcjonalność (brak możliwości załączania plików) wrzucam tu fotki dla kol. Hubertrs


Hubertrs

Jestem zobowiazany,
Jaka wysokosc tych stoleczkow?? Debowe one ??

LampowY

Lity dąb.
25cm ale mogły by być trochę wyższe - 30-35 cm tyle, że kiepsko by wyglądały proporcje.

Hubertrs

Jakis wplyw na dzwiek?

LampowY

Naturalnie.
Ale chyba tylko ze względu na wysokość ustawienia  :)

Hubertrs

Bardziej sie zastanawiam czy bas nie traci na sprezystosci??