Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć dlaczego "New world symphony" Dvoraka wielką muzyką jest ? ???
Tak słucham i słucham i nie wim
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

A ja go lubię. Tyle że ja laik jestem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Listopad 02, 2016, 22:38A ja go lubię.
Ja też Go lubię. Ba, czasami uwielbiam.
Tyle że przez tę jego hamerykańską symfonię nie mogę się przedrzeć :(
A to podobno DZIEŁO jest :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ja ją nawet grałem z orkiestrą .Fajnie się to gra ! A czy jest wielka ? Pewnie tak. Mi ta symfonia bardzo sie podoba- jest"bardzo melodyjna"  :) i jak opowiadał o niej sam  L. Bernstein to wcale nie jest amerykańska muzyka tylko czeska ,słowiańska . Fajne amerykanie mieli programy edukacjne . Bernstein dyrygując orkiestrą opowiadał o muzyce . W jednym z odcinków rozkładał na czynniki pierwsze symfonie Dvoraka i udawadnia ,że to nie indiańskie dźwieki a czeskie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 02, 2016, 23:13Bernstein dyrygując orkiestrą opowiadał o muzyce
A jest to gdzieś do zobaczenia?

A tak na marginesie, to gdzie Cię w sobotę szukać?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Listopad 02, 2016, 23:17
Cytat: miniabyr w Listopad 02, 2016, 23:13Bernstein dyrygując orkiestrą opowiadał o muzyce
A jest to gdzieś do zobaczenia?

A tak na marginesie, to gdzie Cię w sobotę szukać?
Ja to widziałem ze 25 lat temu w naszej telewizji leciało z tłumaczeniem. Tak jak filmy Pier Paolo Passoliniego ! Tak ,tak  teraz to nie do pomyślenia ,aby w TVPis taki Passolini  zagościł. ..............Znajdziesz mnie na Stadionie Narodowym w "boxie" nr 138 !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dzisiaj maraton.
Cztery płyty z chórami operowymi.
To przeważnie ta "ładna" strona opery, często wręcz przebojowa jak Nabucco, Carmen czy Traviata.
Ale jest jeszcze masa innych, mniej popularnych a fajnych.
Taki operowy pop :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#208
Od jakiegoś czasu przeszukiwałem znany portal w poszukiwaniu pełnej wersji opery Belliniego nt historii miłosnej Capulleti i Montecchi, klnąc w żywy kamień że nie ma :(
Aż poszedłem po rozum do głowy i sprawdziłem własny regał  :D
Wnioski są dwa - trzeba w końcu zrobić spis płyt, oraz - miałem nosa i kupiłem świetną wersję :)


No ładnie, trzy posty pod rząd.
Należy się tygodniowy urlop :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Jak piszesz o operach to co się dziwisz:P

Ja ostatnio sięgam sporo do Arvo Parta, polecam:)

https://www.youtube.com/watch?v=acnH6M1Ee8k
https://www.youtube.com/watch?v=8HON4AswPVk

Polecam nagrania z ECM New Series.
Grupa ratowania poziomu.

Lyset

Wagner 'Die Walküre'.
Picture Disc.Jedyny egzemplarz na swiecie.Chyba wrzuce w ramke.




Krotka historia tej jedynej i unikalnej plyty:
Przyjaciele odwiedzili nasz smutny i ponury dom.Z corka.Cztery i pol roku zyje na tej planecie dziewczynka.
Ani ciocia,ani wujek nie byli w kregu zainteresowan....plyty,plyty,plyty.....muzyka Ryszarda jakos do nas nie bardzo trafia,wiec padla ofiara dziecka.
Mam nadzieje ze nie obrazam czyichs uczuc religijnych  ;-)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

vasa

Moich uczuć religijnych obrazić nie sposób [emoji14]
A Walkirie najlepiej brzmią z odrobiną napalmu .
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 14, 2016, 21:52Jak piszesz o operach to co się dziwisz :P
Ja tak nawet specjalnie się nie dziwię, zastanawiam się tylko dlaczego przez ostatnie dekady tak się ludziom w głowach poprzestawiało ???
Cytat: Lyset w Listopad 14, 2016, 22:32Napalm powiadasz..................   
Ano, Walkirie i napalm od lat mam powiązane. I nie przepadam za Wagnerem. Zawsze jak się robi popularny to do nieszczęścia dochodzi :(

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Nie wiem czy w tym wątku ale zaryzykuję.

Michał Lorenc - Przymierze. Nagrane w Abbey Road. Ktoś już słuchał w całości? Premiera była pokazywana w TV.

https://www.youtube.com/watch?v=9wakTh0X0l0
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Gorąco polecam i muzykę i wykonanie. Kawał symfonicznego "mięsa" Gustav Holst najbardziej znany jest z poematu symfonicznego 'Planety" ale inne jego kompozycje również są intrygujące .Naprawdę jest czego posłuchać .Polecam.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Pewnie wszyscy nie raz słyszeli melodie z "Karnawału Zwierząt".
Ale ilu z Was je rozpoznaje?
Nie mówiąc już o rozpoznaniu lwa, słonia czy łabędzia  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr


Słucham sobie genialnej muzyki Mozart'a . Fantastyczna kameralistyka czyli kwartety smyczkowe  KV 387 oraz KV 464 .Gra Frantz Schubert Quartett . Niestety  wytwórnia to NIMBUS która chyba zakończyła działalność . Generalnie to wydawnictwo jak i wiele innych z lat minionych jest do kupienia z drugiej  ręki. Wracając   do Mozarta  to   muzycznie  jest  po  prostu genialnie ! Mozart w kameralistyce brzmi zupełnie inaczej niż te utwory bardziej znane .To nie brzmi jak cukierek  ,nie jest mdłe od lukru . Świetnie się słucha tego wykonania .Nimbus  jako wydawca miał sporo świetnych ,ale mniej znanych wykonawców .Bardzo wszystkim polecam . Zwróćcie uwagę na Nimbus Records bo mieli świetne pozycje w swoim katalogu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Wszystkich, i tych co lubią i tych co nie lubią zapraszam do wysłuchania fragmentów Cyrulika sewilskiego :)
https://www.facebook.com/CartoonNetworkFanLA/videos/316660315340337/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lyset

Kupilem dzisiaj taki box.Piec plyt.Na labelu jest 1964 rok.Zero trzaskow,pykniec,tylko muzyka.Bardzo zajebista muzyka.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Jamówię


Lyset

Wiadomo ze ladne.Brzydkich rzeczy nie kupuje  ;)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

miniabyr


Cudne to choć nigdy nie miało miejsca .
Milego oglądania !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Moje pierwsze dłuższe spotkanie z Hindemithem. W poznawaniu pomaga mi Kocian Quartet ( CD Harmonia Mundi/ Praga).

https://www.youtube.com/watch?v=Kok-dZbOqUg
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Niedzielne porządki płytowe przy Brahmsie. Trio Jean Paul, bardzo dobre trio. CD (Ars Musici, 2005)

https://www.youtube.com/watch?v=glJDixX6_68
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe