Koetsu Black

Zaczęty przez Piotr__, Styczeń 23, 2022, 00:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

sonus_fan

Może zamiast operować kątami, które nie mówią nic o wielkości wpływu tego błędu na sygnał, warto byłoby zainteresować się np. zależnością wielkości zniekształceń od wartości tegoż błędu?

Swego czasu, o ile dobrze pamiętam, zamieszczałem link do artykułu temu poświęconemu. Oczywiście nikt tam nie zajrzał bo stereotypowo 14" jest lepsze od 10" :)

frywolny trucht

Mili Państwo. Osobiście odniosłem się jedynie do geometrii błędu kąta prowadzenia. Bez wnikania co słychać, komu słychać i jakie są inne aspekty związane ze wzrostem długości witki. Na tym kończę OT i przepraszam autora tematu.

Czyż tak wygląda Koetsu Black?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piotr__

No autor tematu sam podpadł niestrudzonemu tropicielowi zbyt długich ramion czyli pogromcyuvasie wspominając o swoich przypuszczeniach z dźwiękiem Koetsu na 14". Niestety tegow tej chwili nie sprawdzę bo mam lekką węglówkę w dodatku kredensową i jej stabilność pozostawia wiele do życzenia. Z testów z tym ramieniem jakie robiłem na innych mc np Supexie wynika to samo co z testów na sme 3009 i np va15iv używając różnych główek (ale nie chodzi mi tu tylko o ich masę, bardziej o to czy główki były tandetne, rezonujące czy od tych rezonansów starały się być wolne). Tam gdzie były duże rezonanse dźwięk był bardziej krzykliwy i zlany. Natomiast wszystko inne długie co słyszałem to diy u kogoś - jak sami użytkownicy takich ramion często wskazywali fonicznie na takich ramionach uzyskiwali przesunięcie równowagi tonalnej, w uproszczeniu nazwijmy to "w górę" (nie  piszę w kontekście fabryczne 9" vs 12" bo tam różnicy "długości" nie słychać) - mówimy o minimum 14" do 16" diy bo takie pobieżnie słuchałem - dłuższe to też głupota jak przyznawali ich posiadacze). Właściwie wszyscy posiadacze takich ramion mówili o tym przesunięciu, to samo zresztą obserwowałem na mojej 14" węglowej z mm, może to faktycznie tylko rezonanse i to niekoniecznie dobre, ale zmianę w stosunku do 9" słychać. Efekt dobry dla niektórych wkładek i w niektórych systemach, najczęściej jednak robiący więcej szkody z samym dźwiękiem niż pożytku. Natomiast konkretnie z  Koetsu Black moze być to faktycznie bardzo ciekawe, potrzebuję solidnie zrobionej 14-16" by się o tym przekonać. Oczywiście nie wykluczam że w tym dźwięku ,chodziło to o konkretne ramiona diy a nie ich długość, ale skąd wtedy u wszystkich tyle zbieżności w tym przesunięciu równowagi tonalnej?
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

Piotr__

"Piotr_, jeśli nie życzysz sobie mojej obecności w tym wątku, to potwierdź, to nie będę tu pisał. Nie mam zamiaru tu trollować. Jednozdaniowe wypowiedzi nie mały na celu czynić wątku komicznym."

Kangie chłopie spokojnie :) akurat twoje wpisy na tym forum są tu zawsze pozytywnie nastawione co jest fajne ,rozbawiło mnie tylko zestawienie obok siebie obu wpisów co wyszło komicznie jakby tu były jakieś dwa fankluby  vasy i mój mające swoich własnych klakierów :P (uwaga to stwierdzenie życzliwe i żartobliwe a nie ironiczne i megalomańskie!)

"Kangie - Kumam przekaz. Dobry wpis!

((i wpis dotyczący opisów koetsu:))
--------------------
Odp: Koetsu Black
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2022, 21:47 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: vasa w Stycznia 23, 2022, 16:17
Nie wiem dlaczego ale wciąż przypomina mi się kierunkowość deseczek na podstawki :o
Natręctwo jakieś  :-\

Wcale nie. To bardzo słuszne spostrzeżenie. Dzielenie włosa na czworo jest dobre, ale nie w tym przypadku :D
------------------------
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

Piotr__

Cytat: kangie w Styczeń 24, 2022, 10:03Dysponuję odpowiednim ramieniem do SPU/Denonów 103/Koetsu, stąd też dopytuję, bo może będę chciał kiedyś kupić Koetsu Black.
Osobiście ja bym wybrał do tego zestawienia SPU ATR C40 miałbyś coś innego nowego bo DL103  i to SA już miałeś jeśli dobrze rozumiem (?) Choć SPU na pewno pokaże większe zalety z lampą i odgrodami, a denon z kolumnami pudełkowymi jakie masz.
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

kangie

103-SA miałem pożyczony na 1,5 roku. Oddałem znajomemu.
Najpierw w planie zakup "taniego" Denona 103R.

Wątek będę śledził, bo ciekawy!
Life is too short for boring HiFi.

Piotr__

#31
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 24, 2022, 23:02
Mili Państwo. Osobiście odniosłem się jedynie do geometrii błędu kąta prowadzenia. Bez wnikania co słychać, komu słychać i jakie są inne aspekty związane ze wzrostem długości witki. Na tym kończę OT i przepraszam autora tematu.
Czyż tak wygląda Koetsu Black?
- nowe tak wygląda,  stare robione początkowo ręcznie przez ojca (potem przez całą manufakturę jako tzw oem) zamiast tego złotka ma czarną wstawkę i złote litery. Ważny jest numer seryjny czym większy tym mniejsza pewność że wynalazca tej wkładki miał czas mieć ją w swoich rękach.

Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

Piterski

Piotr__ co za problem zamówić u Andrzeja rurkę mosiężną z okablowaniem. Przełożenie tego nie jest jakaś skomplikowana operacją o ile umiesz posługiwać się lutownicą i miernikiem. Koszt znacznie mniejszy niż zakup całego nowego ramienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piotr__


Cytat: kangie w Styczeń 25, 2022, 15:38103-SA miałem pożyczony na 1,5 roku. Oddałem znajomemu.
Najpierw w planie zakup "taniego" Denona 103R.

Wątek będę śledził, bo ciekawy!

No 2000zł ATR vs 1800zł 103R tanio nie jest, ale różnica się zatarła stąd moja propozycja.
Natomiast w żadnym wypadku nie myśl o Koetsu chyba że do retipu tylko wtedy szlif będzie musiał być inny)
Parametry na stronie Koetsu pokazuje podobne (i skąpo) dla wszystkich wkłądek, dźwiękowo nie wiem czym się różnią bo oprócz black i rosewood nic innego nie słyszałem nigdzie - rosewood miała odrobinę bardziej spuszczoną ze smyczy górę) więc absolutnie nie mam prawa się wypowiadać ale cenowo, ja swoją podstawową Black wieki temu zdobyłem za cenę dzisiejszego dl103R więc warto było, najdroższa wkładka w ofercie Koetsu kosztuje dziś 15.000$ co czyni ją zabawką dla bardzo bogatych ludzi, a i ceny obecnej Black są kłopotliwe dla największych maniaków którzy nie są jakimiś prezesami, niestety wg. moich  subiektywnych odczuć brnięcie w takie kwoty dla audio przy normalnym czy niedajboże skromnym budżecie to bardzo groźna i wyniszczająca choroba :(
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

Piotr__

#34
Cytat: Piterski w Styczeń 25, 2022, 15:50
Piotr__ co za problem zamówić u Andrzeja rurkę mosiężną z okablowaniem. Przełożenie tego nie jest jakaś skomplikowana operacją o ile umiesz posługiwać się lutownicą i miernikiem. Koszt znacznie mniejszy niż zakup całego nowego ramienia.
Jeśli okaże się lepsze od pierwszego węglowego to czemu nie, nie miałem z nim do czynienia to nie wiem, choć w końcu to ja trułem ciągle temu jakże cierpliwemu człowiekowi namolnie by ramie było cięższe :)
Ale mówisz  że w metalowym są zmiany w łożyskach? - bez powodu ich nie robił. No muszę się przekonać bo na razie nieco krzywdząco i głupio bo w ciemno zakładam że to ramie nie będzie ok pod względem technicznym.
Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

Piotr__

Spełniony znaczy słucha muzyki, a zmienia tylko to co się rozpadnie ze starości. Muzyka: jazz z wokalem '50'60, blues, etno, instrumentalna.  - 95% płyt odtwarzanych z przyjemnością.

Piterski

Cytat: Piotr__ w Styczeń 25, 2022, 15:59Ale mówisz  że w metalowym są zmiany w łożyskach?
Kardan jest taki sam tylko ja miałem pierwszy aluminiowy, a ten nowy chyba jest już zrobiony z mosiądzu i był lepiej, dokładniej wykonany. Wszystkie te elementy są niklowane ale metalem bazowym jest chyba mosiądz. Trzeba by zapytać u źródła. Tak więc trochę roboty i zamieniasz same rurki i możesz eksperymentować. Ja swoją wysyłałem do Andrzeja kiedy mocował mi śrubkę w główce do regulacji azymutu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.