Pre gramofonowe firmy.......

Zaczęty przez miniabyr, Maj 10, 2015, 00:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Za kilka dni pre Zontka stanie obok pre AudioTekne . I dobrze że będzie takie porównanie.Będzie to bardzo pouczające doświadczenie ,które pokaże w jakim szeregu stoi to urządzenie.A niedługo na stronach Hifi Pig pierwsza zachodnia recenzja pre Zontka.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Bardzo jestem ciekaw relacji.
Napiszcie coś więcej niż standardowe lepiej/gorzej.
Ja mam kilka płyt na których są szczególnie trudne do oddania dźwięki, jakieś kastaniety, specjalna fraza śpiewana lub pogłos pomieszczenia i na tych fragmentach wyłapuję różnice. Pewnie i Ty masz takie swoje miejsca szczególne. Może do nich się odniesiesz w recenzji?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Jej ale to trudne będzie. Ja bym chciał aby do mnie przybyli ludzie ,którzy nie znaja brzmienia obu tych urządzeń i szczerze ,bez krepowania powiedzą swoją opinię . Jeśli zechcą się z nią Tu podzielić to będzie super. Ja nie czuje sie w pełni wiarygodny ze względu na moją przyjaźń z Pawłem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


pmcomp

#179
Cytat: elektroboy w Wrzesień 23, 2015, 18:39


(uźyto foto z internetu - hifido.jp)







Jak widze zasilanie krzemowe. Elektrolity w zasilaczu też nie powalają jakoscią ;).
Czemu więc gra?
Dobry pomysł, projekt, dobra realizacja i ... zapewne tajemnica tkwi w tych transformatorach i w tym "węglu".

Pozdro

pmcomp

Cytat: miniabyr w Wrzesień 23, 2015, 20:47
Jej ale to trudne będzie. Ja bym chciał aby do mnie przybyli ludzie ,którzy nie znaja brzmienia obu tych urządzeń i szczerze ,bez krepowania powiedzą swoją opinię . Jeśli zechcą się z nią Tu podzielić to będzie super. Ja nie czuje sie w pełni wiarygodny ze względu na moją przyjaźń z Pawłem.

To musisz zaprosić starego audiofila.
Będziesz miał i szczerze i bez skrępowania, szczególnie jak powiesz, że w AT znalazłes radziecki rezystor  :P.
Zgadnij jaką?

:)

Pozdro

miniabyr

Oj ,Oj dlaczegóż to chcesz  zesłać na moją osobę tak wyrafinowane katusze . Czymże ja posiadacz zwykłego hifi zasłużyłem sobie na taki stres.Sama myśl paraliżuje  :o ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Wrzesień 23, 2015, 20:47
Jej ale to trudne będzie. Ja bym chciał aby do mnie przybyli ludzie ,którzy nie znaja brzmienia obu tych urządzeń i szczerze ,bez krepowania powiedzą swoją opinię . Jeśli zechcą się z nią Tu podzielić to będzie super. Ja nie czuje sie w pełni wiarygodny ze względu na moją przyjaźń z Pawłem.

Czy to jest oficjalne zaproszenie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Nie wiem do kiedy bede mieć ten preamp u siebie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Co zupełnie nie zmienia faktu, że śmiesznie wyglądające i bardzo proste konstrukcyjnie pre Vadima to jedno z lepiej brzmiących urządzeń tego typu jakie mi było dane słyszeć i w ciemno dla samego dźwięku byłbym w stanie poświęcić pre na węgiel ;) dla takiego Abraxasa.
Cały czas poluję na coś takiego.
Koszt - nie audiofilski i nie referencyjna (2-3 tyś)  8)
Ale to już domena Vadima, że płaci się jedynie za dźwięk a nie za  opakowanie jak to jest dzisiaj na porządku dziennym  ;)

miniabyr

Jak zaczniemy dyskutować o cenie (choć to istotne) to okaże się,że wszystko nie ma sensu . Ja nie będę wnikac w meandry umów między producentem a dystrybucja ,bo to jest dopiero chory układ.Pozostaje pogadać o brzmieniu ,a te jest naprawdę warte uwagi i zapamiętania.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 24, 2015, 09:27Jak zaczniemy dyskutować o cenie (choć to istotne) to okaże się,że wszystko nie ma sensu .
Chyba własnie mnie szlag trafił :(
Była oferta na PhaseTech za 500 rubli rosyjskich.
http://www.hi-fi.ru/auction/detail/1001537
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Tylko spokojnie!Policz do 10 i powinno pomóc  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 24, 2015, 09:56Tylko spokojnie!Policz do 10 i powinno pomóc

Będę sie smażył za to co pomyślałem i powiedziałem :(

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

500 rubli?  Jesteś pewien?

"Продаю за 5000$  по курсу ЦБ"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Wrzesień 24, 2015, 12:03500 rubli?  Jesteś pewien?
Ufff....
Życie mi przywróciłeś.
Zerknąłem tylko na ostatnią linijkę: Цена:  5000   
Czy to by było 500 czy 5000 rubli to już bez znaczenia. (26zł lub 260zł)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Cytat: Piterski w Wrzesień 24, 2015, 08:58
Cytat: miniabyr w Wrzesień 23, 2015, 20:47
Jej ale to trudne będzie. Ja bym chciał aby do mnie przybyli ludzie ,którzy nie znaja brzmienia obu tych urządzeń i szczerze ,bez krepowania powiedzą swoją opinię . Jeśli zechcą się z nią Tu podzielić to będzie super. Ja nie czuje sie w pełni wiarygodny ze względu na moją przyjaźń z Pawłem.

Czy to jest oficjalne zaproszenie?

Na razie preamp jedzie z wizytą do mnie  :P..
Podłączymy go do koliberka, a potem do estradowych głosników. Może cos z tego będzie ;).
Aaaaaa ... zapomniałem o starych kablach od prodiża.

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Wrzesień 24, 2015, 14:07Podłączymy go do koliberka, a potem do estradowych głosników. Może cos z tego będzie ;).
Aaaaaa ... zapomniałem o starych kablach od prodiża.

;) ;D

pmcomp

Niestety na tak dobre brzmienie nie liczę.

miniabyr

Widzę ,że koledzy popijają sobie  nieźle, ale ja ten wieczór poswięcam na ostatnie odsłuchy  Audio Tekne . :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( jutro odjeżdża ode mnie w sina dal.Było miło zaprawdę powiadam Wam.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Wrzesień 25, 2015, 20:23
Widzę ,że koledzy popijają sobie  nieźle, ale ja ten wieczór poswięcam na ostatnie odsłuchy  Audio Tekne . :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( jutro odjeżdża ode mnie w sina dal.Było miło zaprawdę powiadam Wam.

Paweł, nie żałuj. Weź tę przygodę miej już za sobą i zmierzaj ku nastepnej :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

To doszło w końcu do bezpośredniego porównania z pre Zontek czy nie?
Jakoś nie mogę relacji znaleźć :-\

Nie ma co beczeć, nie ta to będzie inna.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Wrzesień 25, 2015, 20:27
To doszło w końcu do bezpośredniego porównania z pre Zontek czy nie?
Jakoś nie mogę relacji znaleźć :-\

Nie ma co beczeć, nie ta to będzie inna.
Niestety nie. Ale nic straconego! Po powrocie Zontka z Audioshow które jest w Niemczech takie porównanie będzie zrobione. Alleluja.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 25, 2015, 20:31Po powrocie Zontka z Audioshow które jest w Niemczech takie porównanie będzie zrobione.
To znaczy że węglowa ślicznota zawita jeszcze raz?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Nie ma innego wyjścia.Wczoraj przed przekazaniem pre mieliśmy okazje posłuchać Audio Tekne u księcia ciemności sprzętu vintage Pmcompa ;D . Zgadnijcie jak grało? Pożytek z wizyty u Piotra był taki,że gospodarz nagrał mi na taśmę materiał z winylu Nat King Kole'a  (wersja płyty na 45 obrotów)  Tor audio zaczynał się od wkładki VdH Colibri + ramie i gramofon Zontek+ AudioTekne + taśma szpula Emteck. Fajnie no nie? Taka pamiątka z wakacji ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !