Monitor Audio ET 500

Zaczęty przez GregWatson, Listopad 19, 2015, 16:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

A co ma z ty darkul wspólnego?  :o

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Takie mi się trafiły nóżki do tego gramofonu - z regulacją rzecz jasna. Dodatkowo od spodu będą podklejone warstwą gumy amortyzującej. Na razie widok na "sucho".



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#54
No i takie kabelki na ramionach. Van den Hul M.C.  D 501 S HYBRID

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i na obu ramionach będą takie właśnie kabelki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Możesz coś więcej napisać o tych stopkach. O ich budowie itp?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

#57
Jeśli chodzi o kolce to są te:

http://allegro.pl/4szt-kolec-czarny-alu-hi-end-39x33-regulowany-fv-i5512533885.html

natomiast podstawki pod kolce można znaleźć na alle, w tej chwili nie widziałem ale są w dwóch kolorach srebrne i złote fi-40 idealnie pasują do tych kolców są dodatkowo polerowane i stosunkowo tanie. Można je podkleić filcem/gumą lub innym materiałem amortyzującym. W realu prezentują się bajecznie.


Ooo już znalazłem. Można kupować także pojedynczo bądź na sztuki.

http://allegro.pl/podkladki-pod-kolce-glosnikowe-40mm-8-szt-w04-i6082293028.html
Trochę tego i trochę tamtego też.

Przemo

Wreszcie dotarł...  ;D

vasa

Cytat: Przemo w Kwiecień 12, 2016, 13:30Wreszcie dotarł... 
Wygląda na całego, łącznie z pokrywą.
A kręci prawidłowo?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Przemo

Z tyłu ma pękniętą pokrywę przy zawiasie... będę musiał to jakoś podkleić, choć nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia, co się sprawdza najlepiej... - gdybym mógł prosić o radę.. ?
Poza tym wszystko na swoim miejscu, oczywiście wizualnie, bo aż wstyd przyznać, że jeszcze nie odpaliłem..

Muszę go najpierw wyczyścić, bo cały poklejony od taśm, no i potrzeba trochę czasu - wczoraj mi zabrakło  :-\.

Dziś wieczór będę miał luzik, to się nim zajmę  :).

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: Przemo w Kwiecień 12, 2016, 13:47Z tyłu ma pękniętą pokrywę przy zawiasie...
Pierwsze co powinieneś zrobić to wywiercić niewielki otworek w miejscu gdzie pęknięcie się kończy. To zapobiegnie dalszej propagacji rysy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Przemo

Cytat: vasa w Kwiecień 12, 2016, 15:10
Cytat: Przemo w Kwiecień 12, 2016, 13:47Z tyłu ma pękniętą pokrywę przy zawiasie...
Pierwsze co powinieneś zrobić to wywiercić niewielki otworek w miejscu gdzie pęknięcie się kończy. To zapobiegnie dalszej propagacji rysy.

Dzięki za podpowiedź :) ! - logiczne, ale nie wpadł bym na to...
A całą resztę ? Zalać np. kropelką ?
Zielony jestem...

jamówię

Cytat: Przemo w Kwiecień 12, 2016, 13:30
Wreszcie dotarł...  ;D






No ładne cacko :))
Niech Ci służy :)

Przemo

Cytat: GregWatson w Kwiecień 12, 2016, 14:36
A jakie ramię?

Jest bez ramienia, ale z otworem dopasowanym do SME.
Mam właśnie jedno takie, ale muszę się poważnie zastanowić, czy to właśnie montować, czy też inne...
I nie ukrywam Grzegorz, że czekam na Twoją "robótkę", bo pomysł, jaki masz na swój model jest mocno kuszący :).

Na jakim jesteś etapie ?

Przemo

Cytat: jamówię w Kwiecień 12, 2016, 15:21
Cytat: Przemo w Kwiecień 12, 2016, 13:30
Wreszcie dotarł...  ;D


A dziękować - dziękować :)

Ma docelowo zostać ze mną...
Ale najpierw muszę zakończyć projekt z Lenco..   





No ładne cacko :))
Niech Ci służy :)


vasa

Cytat: Przemo w Kwiecień 12, 2016, 15:19A całą resztę ? Zalać np. kropelką ?
Do akrylu jest celowany klej: http://sklep-artcop.eu/kleje/81-acrifix-116-100g-klej-do-plexi-pmma-i-poliweglanu-pc.html
Kropelka strasznie żrąca jest, trochę bym się obawiał.
Najlepiej byłoby podkleić od wewnątrz pasek cienkiego akrylu.
Jeżeli chcesz to kawałek jakiegoś akrylu gr 2mm mogę poszukać i Ci wysłać.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Przemo

Dzięki Vasa za namiary na klej - kupię - takie rzeczy się przydają..
I poproszę kawałek akrylu - adres zaraz puszczę na priv.. - dzięki wielkie :)

GregWatson

Co do kleju to mam taki:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=382.0
mogę wysłać Ci jeden cały bo kupiłem dwa ale wykorzystałem tylko jeden. Oczywiście gratis, rzuć tylko namiar gdzie.

Co do plinty to 23 kwietnia jadę po odbiór. Sam jestem ciekaw jak wyszło. Oczywiście puszczę jakieś fotki to zobaczysz co i jak. Miałem teraz taką reorganizację w pracy i nie bardzo mogłem się tym zająć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Przemo

Grzegorz - dzięki - chętnie skorzystam Twojej uprzejmości :).
Ciekaw jestem Twojego projektu - nie ukrywam, że będę czerpał wzór  ;).

Wczoraj testowałem swój pod kątem sprawności technicznej - i muszę przyznać, że mało wiele jest w porządku - trzyma obroty bez kłopotu (kręciłem talerz ok 1,5 h), o ile oczywiście wiarygodne są aplikacje na smartfon do weryfikacji tych parametrów.
Mankamenty, jakie zauważyłem to:
- lekkie pływanie talerza - plus minus 1 mm - slip mata jest na szczęście gruba i trochę niweluje, jak położę płytę to pływanie jest praktycznie minimalne.
- delikatne brumienie z zasilacza - ciekawe, czy to będzie miało wpływ na dźwięk (najwyżej zasilacz będzie na osobnej półce)
- jak przełączam prędkość obrotową to słyszę delikatne stuknięcie, jakby pracował mechanizm, a nie elektronika... - w poprzednim tego nie zauważyłem, ale to jeszcze sprawdzę u Macieja :).
- no i kurka, pęknięcie pokrywy jest mocniejsze, niż mi się wczoraj wydawało - na zdjęciu zaznaczyłem miejsce, gdzie się kończy. Otwór zrobić da się, ale podejrzewam, że będzie trzeba raczej podkleić nieco większym kawałkiem pleksi..
Mariusz - czy na takie rozległe pęknięcie nie trzeba będzie większych kawałków ?

vasa

Cytat: Przemo w Kwiecień 13, 2016, 10:12Mariusz - czy na takie rozległe pęknięcie nie trzeba będzie większych kawałków ?
Przymierz to co Ci wysłałem. Jeżeli nie wystarczy to wyślę większe. Tylko wywierć ten otwór żeby zatrzymać postęp :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

lian

Przemek, widzę, że w Bydzi będziemy mieli klub tych ET500 :)
Zastanawiam się nad zmianą ramienia...

GregWatson

To widzę, że jest nas cała zgraja.  :) To fajnie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Przemo

Cytat: lian w Kwiecień 17, 2016, 11:26
Przemek, widzę, że w Bydzi będziemy mieli klub tych ET500 :)
Zastanawiam się nad zmianą ramienia...


No trochę Ci pozazdraszczałem... :)
I ciekaw jestem, jak się sprawi z SME - tam ma siedzieć moja pierwsza MC..

Jakie ramię chcesz założyć - czyżby Victora ?? - to byłby miód :)