Menu główne

ecc82

Zaczęty przez bubusia, Marzec 01, 2015, 17:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

bubusia

witam wszystkich

Moze opisze moja sprawe, w koncu dopasowalem lampy w GMce, jest naprawde good, jest replica WE, i jest 6f8g Tungsol nos, w pre(tez Waldka) jest amperex ecc88(co mi b. pasi) i jest ecc82 rca black plate.

Probowalem psvane zamiast rca, jest precyzyjnie i przestrzennie, ale tez jakos sterylnie, jakos bez ciala/fajnej barwy w stosunku do rca, co byscie polecili z cechami wspomnianego rca plus jeszcze lepsza gora, moze przestrzen.

Myslalem o amperex bb lub jakis brimar,czy to dobry kierunek?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

masza

#1
Hallo!

Jeśli nie mylę nicka z osobą to chyba mieliśmy okazje porozmawiać o WLMach? :)

bubusia, GMki robiłeś bezpośrednio u Waldka czy wziąłeś od Wojtka?

bubusia

Witam

Tak, to ja, jakos sie rozminelismy z tymi WLMami:)

Co do GMek to robione przez Waldka, czyli bezposrednio, mam inne kondy, duelundy zalatwione przez Wojtka:)

pozd.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

masza

Cytat: bubusia w Marzec 01, 2015, 19:11Tak, to ja, jakos sie rozminelismy z tymi WLMami:)
Trafiły w dobre ręce :)

Słyszałem kilka konstrukcji Waldka.
Bardzo dobre granie!


Żeby nie ten... clipping :D

bubusia

U mnie nie ma tego zjawiska, ja mam dobre kolumny, tzn w miare-xavian 250:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

masza

Cytat: bubusia w Marzec 01, 2015, 19:22U mnie nie ma tego zjawiska
U starego też nie słyszałem :)

bubusia

Coz, ja tez nie:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

elem

#7
Co wybralibyście z tej oferty?  Ma byc trójwymiarowo,planktonik, piękne wokale, pod jazz i jazzik :) 
Basu ma dość, do rocka też juz kwartę  mam.


http://www.dbtubes.com/tube-result.php

niestety link nie kieruje bezposrednio, trzeba wpisac typ lampy do wyszukiwarki.

Może być tez typ z innego źródła oczywiście.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Z ktorego roku moze byc ten Mullard ?


stary audiofil

58 rok
mam takie.

wojtek41

Dzieki. Tez mam -) 

elem

Fajne? Jaki charakter? Koszt? Musze mieć cztery :(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Niech sie Piotr wypowie. Ma wieksze doswiadczenie z lampami.. ;)
Mnie nic nie kosztowaly. Dostalem gratis...Ale tylko 2... :(  Musze dokupic jeszcze dwie.

kangie

Cytat: elem w Marzec 06, 2015, 16:55
  Ma byc trójwymiarowo (...)
Trzaby XYZ-a zapytac ;)

stary audiofil

To jest Blackburn
Long-17mmm gray ladder plates
double bar square getter-to takie dwa druciki pod getterem obok siebie sa.
Tak aby nie skłamać to trza wydać 400usd......na kwadrę tych mullardów.
Swoja droga mullard to najlepszy jest jako el84,a dlaczego ?.........bo nie ma lepszej 84-ki
Ale osobiście bym kupował cos z czarna anoda np. hytron,albo nieznane pope to tez heerlen -gra jak amperex a może lepiej nawet ,oczywiscie w niespapranym układzie....tu mowa o ecc82
Zapolował bym na General Electric też z czarnymi długimi anodami.
Natomiast najlepsze ecc82 to są w/g mnie pisze to subiektywnie 5687 tungsole z lat 30-tych.
Ale co tam nie znam się i tak niech inni się otworzą-poczytam z zaciekawieniem.

wojtek41

Cytat: stary audiofil w Marzec 18, 2015, 17:50Natomiast najlepsze ecc82 to są w/g mnie pisze to subiektywnie 5687 tungsole z lat 30-tych.
Pewnie cena zabija... :o

elem

Sylvanie, które mam to grey plate, D-getter, lata 60-70? Brzmienie mi odpowiada, jest żywe, z mięsem.
Gitary w rocku mają iście marshallowy sound.

A  w drugą stronę co wybrać? Powiedzmy, że ma byc tylko mały skład jazzowy, ewentualnie z wokalem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Piotr, z ktorego roku najlepszy Mullard EL 84.
Taki maly off...)

elem

a takie? słyszeli?  12AU7 JHS Black Plate SYN

najdroższe 12au7 w ofercie  dbtubes, NIB 44 USD

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

stary audiofil

Cytat: wojtek41 w Marzec 18, 2015, 18:05
Piotr, z ktorego roku najlepszy Mullard EL 84.
Taki maly off...)

muszą a przynajmniej powinny mieć tyle lat co ja.
Najważniejsze,to aby kupić nie wyjarane i  z 50-tych lat sa najlepsze w/g mnie.
U mnie we wzmacniaczu push-pull na 2a3,czyli 6b4g jest tak-na wejsciu ecc82 potem dwie EL84 jako prowadzace
6b4g siedza rca,rozpietość sceny i paleta barw coś wspaniałego-wygryzły bezapelacyjnie telefunkeny.
Świetne tez sa amperexy bugle boy..........sam nie wiem co bym wybrał,bo moga w róznych systemach
zabrzmieć róznie ale inaczej,a co najgorsze oba rodzaje brzmienia mogą sie podobac i bądż tu madry.

jamówię

Cytat: stary audiofil w Marzec 18, 2015, 17:50
To jest Blackburn
Long-17mmm gray ladder plates
double bar square getter-to takie dwa druciki pod getterem obok siebie sa.
Tak aby nie skłamać to trza wydać 400usd......na kwadrę tych mullardów.
Swoja droga mullard to najlepszy jest jako el84,a dlaczego ?.........bo nie ma lepszej 84-ki
Ale osobiście bym kupował cos z czarna anoda np. hytron,albo nieznane pope to tez heerlen -gra jak amperex a może lepiej nawet ,oczywiscie w niespapranym układzie....tu mowa o ecc82
Zapolował bym na General Electric też z czarnymi długimi anodami.
Natomiast najlepsze ecc82 to są w/g mnie pisze to subiektywnie 5687 tungsole z lat 30-tych.
Ale co tam nie znam się i tak niech inni się otworzą-poczytam z zaciekawieniem.


Stary i to jest gitarrra,tak trzymaj Byku :))

elem

Cytat: stary audiofil w Marzec 18, 2015, 17:505687 tungsole

5687 to jest bezpośredni zamiennik 12au7/ECC82?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

stary audiofil

Włożyc mozna ,ale to nie jest bezposredni zamiennik.
5687 tunsola akurat to wkładało takie tam Kondo do swych konstrukcji.
Duzo jest jeszcze 82-jek na rynku najlepsze to długie anody są i lampy usa i holandia.
Moze byc tez czarny brimar i w/w mullardy,ale długie anody to jest to ;D ;D ;D

elem

ok, dzięki. A pytania o lampy wyżej, dasz radę zaopiniować te bańki?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

stary audiofil

#24
Cytat: elem w Marzec 18, 2015, 18:54
ok, dzięki. A pytania o lampy wyżej, dasz radę zaopiniować te bańki?

Czy dam radę-napisze tylko taka ciekawostkę.
Sporo mcintosha przerzuciłem w życiu licze to w tonach...........pisze powaznie całkiem.
Jest taki wzmacniacz mcintosha 275 w ktorym te lampki wystepują.
W roku ubiegłym taki jeden Pan miał taki wzmacniacz kupił takie lampki włozyl i mu sie niedługo popaliły.
Miał 275,ale nie wiedział co ma,bo miał 275 ale model commemorative Gordon Gow-czyli po smierci G.Gow ten
wzmak powstał i ku pamięci,a całkiem inny układ zdziełany jest i lampki 12bh7 zastapiono 12az7-tylko po to,
aby zwiekszyć poziom sygnału na wyjsciu po xlr-ach do bodajże 2,5 volta-taki układ tam jest.
Stare lampki miały stare napisy,a 275 to 275 i lampy gość na pałe tam wpakował a tu pomyłka.
Jeszcze powiem,ze zamiast 12au7 siedzi tam 12ax7-takie zmiany wymógł układ.
Gość taki starszy Pan był niezwykle kontent gdy pomogłem........ot taka historyjka mila dla mnie.

Elem
wiem,ze bodajże te 12 bh7 siedza w preampie reimyo........ale to sa jj-dzej-dzejki.
nie znam tych lamp,ale mówia ,że tungsole były najlepsze-to tyle co mogę napisać.
jednemu panu tez te tungsole polecilem do reimyo,ale stwierdził po 5 godz grania,że dzej-dzejki są lepsze.
Także widac juz stary jestem i niedosłyszę-taki swiat :P

Głuchy i ślepy-musze jeść dużo kapusty i sałaty,a wiecie dlaczego?