Parada starych odbiorników radiowych

Zaczęty przez frywolny trucht, Wrzesień 04, 2014, 21:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Nowy nabytek.  Niestety trafił do naprawy. 

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

W radiu głośnik Luxor Briljant 8,9/35cm

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Mikut1982

Musiałem zrobic włącznik i potencjometr, przylutowac kabel głośnikowy. Kupiłem w ciemno za 40zł.  Teraz sobie gra.   Na początku było kicha, jak zrobiłem potencjometr  to zaczęło grac i nawet przyzwoicie.  Takiego głośnika jeszcze nie widziałem.  Szwedzka firma ale nic o niej nie wiem.

maniek67

#81
Moje jedyne analogowe źródło to Kenwood KT-615. Stary jak węgiel, ale jak gra.... Wymieniona jedynie przepalona żarówka podświetlenia skali.


Mikut1982


kefas

Taka ,,Sabinka'' bidulka

Mikut1982


Mikut1982

Przed chwilką kupiłem. 1957r Philips

kefas

A tu no name?

Mikut1982

Cena 100zł myślę że się opłaciło.  Całe w orginale tylko niewiem czy gra.  Troche brudne ale bardzo ładny stan. Lampa i magiczne oko, ciekawe czy będzie  świecić. Jutro przetestuje.

kefas

Cudny ten Philips , a powiedz ile za takie radio  jak ten Philips można dać bo nie raz spotykam takie i ceny od 200 do 400 i to niesprawdzane czy sprawne i do odnowienia.

Mikut1982


Mikut1982

Philips kupilem z ciekawosci. W ciemno niewiem czy sprawne.  Chce sprawdzic jak gra lampa, pokazać żonie.  Bo u spalon lampowe saba grało super.

kefas

Czaję się aby jakieś podobne kupić ale wolałbym sprawne. Niektóre wyglądają cudnie kiedyś się potarguję to może coś spuszczą.

- lecę do pracy, na razie.

Mikut1982

Jutro je odpalam i sprawdze czy gra. Najpier wyczyszcze wszystko,   jutro test.

maniek67

Cytat: Mikut1982 w Lipiec 13, 2019, 11:42
Piękne.  Zbiera dobrze stacje?
Na widelec zbiera wszystko;) Naprawdę byłem zaskoczony jak gra ten tunerek. Bardzo plastyczny dźwięk.

Mikut1982

Odpalilem. Musialo długo nie grać.  Ale jest sprawne, za tą kasę to się opłaciło.   Jedną stacje złapało . Musze podłączyć antene. Pogram, sprawdze i pujdzie do znajomego.

wiki

Cytat: maniek67 w Lipiec 13, 2019, 08:23
Moje jedyne analogowe źródło to Kenwood KT-615. Stary jak węgiel, ale jak gra.... Wymieniona jedynie przepalona żarówka podświetlenia skali.


Piękne są te stare Kenwood-y....
I jak grają.... 😀
Ja mam w głównym systemie KT1100.... i też zadziwia jakością dźwięku... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

maniek67

Mam jeszcze w innym systemie KT- 990D. Także świetny tunerek. Kenwood miał wiele takich perełek ;)

kefas

Takie piękności

kefas

...i jeszcze takie


GB

Czy takie odbiorniki radiowe mają szanse odtworzenia muzyki z eteru?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz