DJ Pre II - usterka ?

Zaczęty przez Andrzej eF, Marzec 16, 2016, 11:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Andrzej eF

Witam. Mam serdeczną prośbę o pomoc. Gramofon Dual 1237 , wkładka Shure 75 , wzmacniacz Onkyo 609. Dokupiłem w/w pre i porażka. Dźwięk jest czysty , ale żeby można było słuchać zarówno pre jak i wzmak muszą być rozkręcone prawie na maksa co daje straszne buczenie. Nie wiem co jest nie dopasowane , ale popsuło mi to humor już na początku zabawy z winylem. Pre jest świeżo kupiony i nie wiem czy wymienić na nowy czy zmienić firmę. Pomóżcie proszę, bo w serwisach nie chcą rozmawiać bez dowozu zestaw (szaleństwo jakieś !!!).

christo

Skąd jesteś Andrzeju? Najprostszym rozwiązaniem jest podpięcie w/w pre pod inną wkładkę (gramofon) lub inne pre pod twój zestaw. Sprawdź też czy przypadkiem nie masz pozamienianych kabelków między ramieniem a wkładką.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię

A co z masą?podłączyłeś gdzieś gramiaka?

Andrzej eF

Raczej nie chodzi o wkładkę gdyż gramofon kupiłem od człowieka serwisującego gramofony i przed sprzedażą sprawdzał. Nie bardzo mam skąd wziąć  drugi pre żeby sprawdzić. Ciekawe jest , że  kiedy ramię gramofonu podnosi się  do góry  po zakończeniu grania (wyłączeniu) buczenie ustępuje a kiedy wraca na podpórkę pomimo że gramofon jest już  wyłączony z sieci buczenie wraca. Stąd  wysnułem wniosek , że to wina pre. A jestem z Łodzi. Nie uziemniałem , bo nie bardzo mam do czego , ale dotykając różnych części graniaka buczenie się  nie zmienia więc to chyba nie o ładunki chodzi....

christo

Jeśli jesteś z Łodzi, mogę ci to pre sprawdzić - odezwij się na PW.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię

To chyba nie pre,tylko układ masy,ale niech zobaczy fachowiec.

christo

Cytat: jamówię w Marzec 16, 2016, 12:43To chyba nie pre,tylko układ masy,ale niech zobaczy fachowiec.
Gdyby to chodziło tylko o masę byłoby buczenie ale Andrzej pisze, że prawie nic nie słychać mimo odkręconego wzmacniacza na max...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jamówię

Cytat: christo w Marzec 16, 2016, 13:04
Cytat: jamówię w Marzec 16, 2016, 12:43To chyba nie pre,tylko układ masy,ale niech zobaczy fachowiec.
Gdyby to chodziło tylko o masę byłoby buczenie ale Andrzej pisze, że prawie nic nie słychać mimo odkręconego wzmacniacza na max...



No to zobaczysz i będzie wiadomo :))

Andrzej eF

No i po kłopocie. Zagadka rozwiązana. Dzięki wielkie za zainteresowanie  moim kłopotem i pomoc. Przyczyna okazała się prozaiczna. Przedłużałem przewód uziemniajacy od gramofonu , ale chowając go w listwę przerwałem i powodem buczenia było wadliwe uziemienie. Dzięki  jeszcze raz. Temat niaktualny.

vasa

Cytat: Andrzej eF w Marzec 16, 2016, 23:14Przedłużałem przewód uziemniajacy od gramofonu , ale chowając go w listwę przerwałem i powodem buczenia było wadliwe uziemienie.
Ale pisałeś też o niskim wzmocnieniu. Czy to też się wyjaśniło?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: Andrzej eF w Marzec 16, 2016, 23:14
No i po kłopocie. Zagadka rozwiązana. Dzięki wielkie za zainteresowanie  moim kłopotem i pomoc. Przyczyna okazała się prozaiczna. Przedłużałem przewód uziemniajacy od gramofonu , ale chowając go w listwę przerwałem i powodem buczenia było wadliwe uziemienie. Dzięki  jeszcze raz. Temat niaktualny.



A nie mówiłem? :))

Andrzej eF

Cytat: vasa w Marzec 16, 2016, 23:19Ale pisałeś też o niskim wzmocnieniu. Czy to też się wyjaśniło?

W momencie kiedy nic nie buczy nastawienia wzmacniacza można zdecydowanie zredukować. Dźwięk jest teraz czysty i nie biczy nawet przy przesterowaniu. Swoją drogą dziwna zależność , że kiedy "wróciła" masa zestaw gra głośniej ..  ?  :) 

Andrzej eF

Cytat: jamówię w Marzec 17, 2016, 06:51A nie mówiłem? :))
Mówiłeś , mówiłeś .. :) Zwiodło mnie to , że końcówki były właściwie podpięte. Nie wziąłem pod uwagę , że strata będzie "po drodze"

elem

Cytat: Andrzej eF w Marzec 17, 2016, 10:35kiedy "wróciła" masa zestaw gra głośniej ..  ?   

może przy okazji miałeś gdzieś zwarcie sygnału do masy?  Ahaja jak poczyta, to może nam tu coś na odległośc objasni :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe