Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

neomammut

Chciałbym kiedyś posłuchać obok siebie jednego i drugiego :)

Chodzą jednak słuchy, że nie ma aż takich różnic, nie dziwie się :)

merlin1973

Zawsze byłem ciekawy jak to gra???
Pozdrawiam S.CH.

neomammut

To chyba ostatni magnetofon jaki był produkowany, mało jest danych na jego temat, ciekawe jak wygląda mechanizm :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Znalazł ja taką opinię:

H11 nie jest tak naprawdę w ogóle Revox, to Philips FC-60, MARANTZ SD-60 .
Jak wspomniano, nawet w pobliżu klasy i jakości mechanizmów jak w B710 / B215 / H1

merlin1973

Taki w takim stanie dostac ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

discomaniac71

Cytat: kangie w Luty 04, 2015, 09:32Akajca GX nie chcesz? Wziąłbym najwyższy model 95, ale póki co dwugłowicówka GX-52 mi wystarcza. Myślę o szpuli, ale skąd brać taśmy...

GX przegrał z kretesem z Pioneerem. Miałem nawet kupować 75mkII z pilotem i instrukcją. Dla mnie nie warto.

pmcomp

Cytat: kangie w Luty 04, 2015, 09:32
Myślę o szpuli, ale skąd brać taśmy...

jak to skąd? ... z Polskiego Radia.
Tyle, że grubasy, 50um ale mi te EMTECki bardzo pasują.

pozdro

Pozdro

discomaniac71


kangie

Cytat: discomaniac71 w Luty 05, 2015, 12:47GX przegrał z kretesem z Pioneerem. Miałem nawet kupować 75mkII z pilotem i instrukcją. Dla mnie nie warto.
Różne są gusta. Znam takich, co daliby się pokroić za GX-95 w idealnym stanie technicznym.

Cytat: discomaniac71 w Luty 06, 2015, 10:51Piękny ten CR-7.
Jeśli podoba się to brać :) Ja w takim stanie kupiłem niedrogo swojego Akai GX-52. Po serwisie. Gra całkiem znośnie. Mam tylko 250 kaset magnetofonowych z lat młodości i z sentymentu po nie sięgamy z żoną. Wolę go niż jakiś wypasiony model w kiepskim stanie technicznym. Wiesz, czasami lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu ;)

Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 15:26jak to skąd? ... z Polskiego Radia.
Tyle, że grubasy, 50um ale mi te EMTECki bardzo pasują.
Korci, korci, ale musze przemyśleć sprawę.

merlin1973

Ten też w stanie.... ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

neomammut

No, pograłem trochę na magnetofonie Pioneer CT-9R. Ciekawa średnica, tzn. trochę wychodzi przed orkiestrę, ale da się słuchać. Czysto, układ kalibracji działa perfekcyjnie. Miałem zrobić recouping, ale chyba sobie daruje i pogram jeszcze z dwa tygodnie. Może musi się rozegrać, dawno nie odpalany :)

kangie

Dobra, wkleję fotki swojego Akai GX-52. Po przeglądzie, wymianie oponek idlerów. To "oracz" mojej kolekcji kaset. Kupiony od fanatyka firmy Akai -serwisanta sprzętu. Miał też wyższe modele, ale trzeba było więcej wydać. Piękny stan zachowania. Na początku bawiłem się w nagrywanie z winylu na kasety, ustawiałem bias, odsłuchiwałem. Dwugłowicówka czyli nie dało się odsłuchiwać w czasie nagrywania. Potem dałem sobie spokój z nagrywaniem.
Na fotkach niestety widoczny kurz. Na nic zdały się ściereczki antystatyczne.


rudy-102


wojtek41

460 euro + ewentualne clo... :o 

rudy-102

OK. Przegapiłem koszty wysyłki. Zapomnij.

masza


rudy-102

To da się akurat zrobić.

rudy-102

To była moja największa porażka kasetowa w mojej karierze.

neomammut

Ale przewijał dobrze? :)

neomammut

Coś temat przymarł, ja dzisiaj męczę Technics`a RS-M88 :)

rudy-102

Bardzo ładny. U mnie stoi taki


Kiedyś kosztował majątek. Przynajmniej jak na moje warunki z tamtych lat.

spalon

Ładny egzemplarz , kiedyś byłem bliski by sobie dokupić do zestawu Technicsa ale już nie mam zestawu a kasety jakoś mnie na dobre nie wciągnęły . 

neomammut

Jaki to jest model Rudy?

Ja poluję na RS-B100 i RS-M95 :)

il cattivo

Cytat: rudy-102 w Marzec 06, 2015, 16:19Bardzo ładny. U mnie stoi taki


Kiedyś kosztował majątek. Przynajmniej jak na moje warunki z tamtych lat.

Mam podobny, niższy model (RS-B555). Zakupiłem we Wrocławiu na giełdzie, z torów kolejowych dosłownie go podniosłem ;) Za cenę na tyle śmieszną, że nie bałem się ryzyka.
Jest z nim jeden problem, dźwięk jest dość "zamulony", zbasowany i niewyraźny. Wydaje mi się, że należy wyregulować głowicę, ale nigdy tego nie robiłem.
Możecie im naświetlić temat? Czy dobrze rozumiem, że bez specjalnej taśmy testowej się nie obędzie?

rudy-102

Ten mój to RS-B565 PXS CAP (jak na obrazku). Przywieziony z Berlina Zachodniego w 1990 roku. Jakoś w pamięci mialem, ze kosztował 499 DM, ale dziś sprawdziłem w internecie i okazało się, że było to 599 DM. Dorwałem wtedy "prywatną fuchę" i całą kasę od razy wydałem na magnetofon. To był odpowiedznik prawie rocznej pensji nauczyciela.

Według mnie nie koniecznie potrzebujesz kasetę testową. Weź po prostu taką, której jesteś pewny że jest dobrze nagrana. Kręć delikatnie śrubą do justowania głowicy aż trafisz w taki dźwięk jaki Ci pasuje. Przynajmniej kiedyś tak się robiło.