Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

No dobra. Wygrałeś  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: LampowY w Listopad 24, 2018, 18:24Suffolk, UK
Ja ostatnio wysyłałem paczkę do Rosji a dokładnie do Moskwy i szło..... 10 dni :)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: McGyver w Listopad 24, 2018, 18:24A ja mam siedem decków i jeden radiomagnetofon.
Pokaż :) 
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Mam kaseciaki bo.... sobie kaset słucham  ;)
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Sławek, jesteś Królem!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomekkk1

To był mój pierwszy. Miał radio i nawet wejście słuchawkowe. O mikrofonie nie wspomnę ;)


GregWatson

Kasety teraz można dostać prawie za grosze. Jest sporo jeszcze podróbek, które byłe w latach 80i 90 tych. Przynajmniej ja trochę takich mam zakupionych w pseudo sklepikach. Jednych jakość jest dobra a w innych strasznie kiepska. Cóż takie czasy - były.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Cytat: tomekkk1 w Listopad 24, 2018, 18:41
To był mój pierwszy. Miał radio i nawet wejście słuchawkowe. O mikrofonie nie wspomnę ;)


Z radiem :) a ja z Tarabana przez kabel nagrywałem :(
Pozdrawiam S.CH.

cdt

A mnie na FB ostatnio zaciekawiło jak chłopaki rozmawiali o Japońskich kasetach . Ponoć nagrywane bez przyśpieszenia na solidną taśmę . Prawda czy opowieści z mchu i paproci ?

tomekkk1

Cytat: merlin1973 w Listopad 24, 2018, 18:43
Cytat: tomekkk1 w Listopad 24, 2018, 18:41
To był mój pierwszy. Miał radio i nawet wejście słuchawkowe. O mikrofonie nie wspomnę ;)


Z radiem :) a ja z Tarabana przez kabel nagrywałem :(

Miałem Tarabana. Od nowości przy przełączaniu wyskakiwały przyciski. Potem przyszedł "Zodiak" i to był Hi-End wśród znajomych :D

LampowY

Cytat: merlin1973 w Listopad 24, 2018, 18:39Mam kaseciaki bo.... sobie kaset słucham  ;)

Łał!!!!!
:np: :np: :np:




McGyver



Cytat: merlin1973 w Listopad 24, 2018, 18:29
Cytat: McGyver w Listopad 24, 2018, 18:24A ja mam siedem decków i jeden radiomagnetofon.
Pokaż :) 

o matko, mam je zmagazynowane bo nie używam. Nie chce mi się teraz odkopywać. Mogę wymienić:
Akai GX75,
Sony TCK515,
Pioneer CT-S550S,
Pioneer CT-S430,
Aiwa ADF410,
Marazm SD-52
Teac R-H500
Onkyo K-185
jakiś radiomagnetofon Panasonica.
No i wychodzi na to że nie umiem liczyć, bo decków jest osiem.

cdt

Cytat: McGyver w Listopad 24, 2018, 18:49Mogę wymienić:
My ci wierzymy ale Merlin wkleił foty . Merlin jest nadal królem tego wątku Adamie ;D ;D :P

LampowY

Cytat: cdt w Listopad 24, 2018, 18:44A mnie na FB ostatnio zaciekawiło jak chłopaki rozmawiali o Japońskich kasetach . Ponoć nagrywane bez przyśpieszenia na solidną taśmę . Prawda czy opowieści z mchu i paproci ?
Kupisz, przegramy, zobaczymy  ;D

merlin1973

Kolejność od najlepszego?  ;)
Akai GX75 nie tak dawno kolega sobie kupił  :)
Pozdrawiam S.CH.


cdt

Na magnetofonowej grupie FB jest fajna zabawa . Zgłaszają się chętni i nagrywają swoje składanki . Póżniej losują komu wysyłają . Zapisałem się do zabawy . Może jakiś klon zabawy tutaj . Tyle że ja sie nie nadaję na dowódcę i prowadzacego .

GregWatson

Fajny pomysł.  :) Lekka modyfikacja żeby coś po naszemu było i jedziemy. Np. tylko nagrania z placków (taką mam koncepcję).

A może coś innego?
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Ale jaki to ma sens?  :o
Przepraszam ale zdążyłem się winkiem znieczulic i nie nadanżam  ;D

cdt

Zabawa poznanie zabicie nuda fun . Do gardeł sobie chyba nie skoczymy . Co ty żesz mi tam nagral ty taki i owaki  >:D

cdt


GregWatson

Taka za pomocą której poznamy swoje gusty i guściki, co nas męczy i co lubimy. Zabawa jak zabawa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

A, czyli dla fanu  ;D
OK, wchodzę w to  8)


dino

Cytat: McGyver w Listopad 24, 2018, 14:03Znam ten model. Mechanika na elektromagnesach mnie zawsze wkurzała bo się toto mocno trzaskało.
Nie "trzaskało" tylko subtelnie klikało  :P

A mój pierwszy ..poniżej.
Po kilku latach został przerobiony na decka grającego w internacie (nie pozwalali na drogi sprzęt w pokoju).
Głowica i elektronika była z Emersona a napędzało to ..wzmacniacz lampowy z jakiejś radioli na EL84 (wszystko pięknie przytwierdzone do kawałka sklejki)+ kolumny od Elizabeth Stereo.

LampowY

Kaseta nowa, 180 zł.
Sprzedawca z Wrocławia.

Mam węża w kieszeni ale cholernie jestem ciekawy jak to gra...