Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Porównań listwy nie robiłem . Przy kablach Yarbo to za dużo zabawy . Spadku jakości grania końcówki nie stwierdziłem . Może jest nawet lepiej a może to złudzenie . W każdym razie to zajebisty produkt w tej cenie .
Drago nie był tani . 2k ojro . Paypal rozmowa ze sprzedającym i opis mnie przekonał
I sell from my collection :

Nakamichi Dragon

3-head autoreverse high end tapedeck

The item is in mint condition and is fully restored in 2018 !


The complete mechanism was dismantled, cleaned, fits with new belts, idler gum and was new assembled and adjusted.
All electrolyt caps of power supply were replaced.
The complete item was recalibrated with a Nakamichi T100 service computer and original Nakamichi Calibration-Tapes

Piterski

Darku jak coś jest dobre, a do tego zadbane to lepiej dać trochę drożej niż się potem bujać z naprawami i kombinowaniem. Ty jesteś zarażony taśmą w sposób trwały  ;D więc jestem przekonany, że to dla Ciebie lepsze rozwiązanie niż drugi gramofon. Gratuluje i fajnie że się udało, niech jeszcze cało i bezpiecznie dojedzie  :np:.

O listwę zapytałem z Ciekawości bo kiedyś tam będę musiał o czymś takim pomyśleć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: frywolny trucht w Listopad 28, 2018, 20:25... ale to i tak Wacław. Wygląda, że TEAC nie zaprzestał w ogóle produkcji kaseciaków: https://www.teac-audio.eu/en/CD-Player-Recorder-Tape-84561.html

chyba zaprzestal, jakis czas temu wrocili z deckami do oferty
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


cdt

A dlaczego miała by nie wiedzieć ?
Sprzedawca się odezwał . Hmm cieszyć się czy wnerwiać . W sumie to chyba cieszyć . Na swieta chyba bedzie  ::)

Hallo,

vielen Dank für den Kauf meines Nakamichi Dragon.
Ich habe das Gerät heute nochmal komplett durchgecheckt, dabei ist mir aufgefallen, das es manchmal etwas Höhen verliert, dies kommt nach Prüfung von den Andruckrollen des Gerätes. Ich werde die Andruckrollen (pinch roller) deshalb vor dem Versand für Sie kostenfrei erneuern, dann ist alles perfekt. Es wird deshalb ca. 3-5 Tage dauern bis ich das Gerät schicken kann, ich hoffe das ist ok für Sie.

Viele Grüße
Stefan

moon

niemal 9000 pln za decka?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

A jak by  bylo 9 koła za kable to by nie przeszkadzało ;) . Albo za listwę czy inne voodo  ;D

moon

e, to nie o to chodzi, po prostu nie dalbym wiecej, nawet jakby mial:), 1.5k za decka, za ulomny format to dla mnie, moj Pioneer wystarczy do moich tasm:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

To jest ten ze Springair?
Jak rano u nich kupisz to masz w domu następnego dnia do południa  :D
Tak Rohmanny mi jechały.

LampowY

Cicho tera  ???
Właśnie mój dowieźli  :o

Teraz pytanie, czy cały i działa czy... jak zawsze  ;D ;D ;D

cdt

Nie to nie jest ten ze springair . Ten jest normalnie z ebaya . Wymienialiśmy sie wiadomościami zanim go kupiłem . Opis i te rozmowy mnie przekonały że to bezpieczniejszy zakup niż od pośrednika jakim jest springair choć 100 euro drożej  ::)

rudy-102

Cytat: LampowY w Listopad 29, 2018, 12:00
Cicho tera  ???
Właśnie mój dowieźli  :o

Teraz pytanie, czy cały i działa czy... jak zawsze  ;D ;D ;D
Daj mu postać w ciepłym z godzinę zanim włączysz.

cdt

Cytat: moon w Listopad 29, 2018, 11:581.5k za decka, za ulomny format to dla mnie, moj Pioneer wystarczy do moich tasm:)
No i po co te teksty o ułomnym formacie  . Słuchałeś Ty kiedyś pożądnego deka czy tak sobie dolisz żeby pi dolić

cdt

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 12:08Daj mu postać w ciepłym z godzinę zanim włączysz.
Są tacy co czekają 12h . Nie wiem czy ja wytrzymam tyle

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: cdt w Listopad 29, 2018, 12:09No i po co te teksty o ułomnym formacie  . Słuchałeś Ty kiedyś pożądnego deka czy tak sobie dolisz żeby pi dolić

baw sie dobrze.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: cdt w Listopad 29, 2018, 12:11
Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 12:08Daj mu postać w ciepłym z godzinę zanim włączysz.
Są tacy co czekają 12h . Nie wiem czy ja wytrzymam tyle
To zależy od temperatury. U mnie jest w tej chwili -1. W pocztowym dostawczaku będzie pewnie +5 do +10 na pace to godzinka powinna wystarczyć, żeby nic się nie skropliło.

cdt

Zapewniam cie że zamierzam sie dobrze bawić , czego i tobie życzę

Piterski

Cytat: moon w Listopad 29, 2018, 11:581.5k za decka, za ulomny format
Arturze ja tam się obawiam, że posłuchanie tego Dragona może spowodować pewne spustoszenia w spojrzeniu na kasety.
Oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić by mieć i dużo płyt i droższy lepszy sprzęt dlatego jest coś za coś.
Jak ktoś się w moim przypadku dziwił, że te urządzenia którymi się interesowałem kosztują po kilka tysięcy to się zawsze pytałem, a co to za różnica wydać kilka tysięcy na telewizor czy na wzmacniacz. Po prostu każdy ma inne priorytety.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: cdt w Listopad 29, 2018, 12:11
Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 12:08Daj mu postać w ciepłym z godzinę zanim włączysz.
Są tacy co czekają 12h . Nie wiem czy ja wytrzymam tyle

No właśnie, jest cały zaszadziały od wilgoci.
Godzina to stanowczo za mało. Przecież w środku na płytkach musi byc taka kondensacja pary, że strach myśleć. Minimum do godziny 18 (na 6 godzin go zostawiam).

Stan wizualny baaaardzo pyszny. Wszystkie gały i guziory som na miejscu, klapa sie łotwiera.
No to już jest nieźle jak na moje szczęście.  :o
Wieczorem obaczym czy elektryka działa  ;D

Wtyczka oczywiście porąbana  ;D Mam przejściówkę ale docelowo kabel wymienię.


moon

Cytat: Piterski w Listopad 29, 2018, 12:18Arturze ja tam się obawiam, że posłuchanie tego Dragona może spowodować pewne spustoszenia w spojrzeniu na kasety.

nie o to chodzi, Ale nie zamierzam [wulgaryzm], zeby tylko [wulgaryzm], jak sie kolega wyrazil. EOT z mojej strony.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 29, 2018, 12:08Daj mu postać w ciepłym z godzinę zanim włączysz.

Lepiej ze dwie godziny nie rozpakowywać i trzymać w ciepłym.

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 29, 2018, 12:19Mam przejściówkę ale docelowo kabel wymienię.
A po co kabel? Samą wtyczkę. Są takie, które wyglądają niemal jak oryginał.

LampowY

W sumie jeszcze lepiej. Poszukamy.

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 29, 2018, 13:46
W sumie jeszcze lepiej. Poszukamy.
Są w sklepie 300m od mojego domu (bodajże sześćpięćdziesiąt). Mogę Ci kupić i wysłać razem z preampem w paczce. Z założeniem sobie raczej poradzisz.