Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

A jak go lutować?
Że kierunkowo to wiem ale która żyła ma być gorąca?


LampowY

Nie mam bladego pojęcia.
Nie znam tego kabla od środka. Pierwszy raz go wczoraj dotknąłem ale konfekcjonowany.

cdt

#728
a ja nie pamietam ale racze różnią się tylko kolorem izolacji :) są ekstremalnie cienkie . Albo jedna jest cienka hm . I tą jest u mnie gorąca . Luknij sobie  ;D

rudy-102

Żyły są identyczne i sam decydujesz która będzie gorąca.

Ten kabel to jest straszny sztywniak i ciężko się go lutuje. Trzeba do niego cierpliwości.

LampowY

Kupiłem wtyki Amphenola. Będzie drut budżetowy ale podoba mi się jego działanie w miejscu, którym jest.

cdt

No to bedzie troche inaczej te co masz teraz są rodowane . Ja mam z amphenolem teraz pod dekiem i też jest zajebiście .

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2018, 17:43No to bedzie troche inaczej te co masz teraz są rodowane
Nie słyszę wtyków  8)

rudy-102


LampowY

Pół życia grałem na Sonus Olivie na Bulletach Eichamna.

Do drutu za 150 zł nie dam wtyków za 600zł  ;D
Tzn już nie. Przeszła mi grająca biżuteria. Teraz muzyka mi najlepiej gra  8)



LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2018, 17:48
https://www.ebay.com/itm/Carbon-Rhodium-Plated-Tellurium-Copper-RCA-Plugs-2-Pair/123516526177?hash=item1cc2289e61:g:gqIAAOSwQJhUkN1E:rk:19:pf:0

No ale sam widziałeś, że żeby wetknąć je do Naka trzeba w piczu wywalić te piękne "karbonitowe" ozdóbki  ;D
Amphenole są chude i bez problemu wlizą.

cdt

Ale jo z tyłu nie widać  ;D ;D . A jak się drutem chwalisz to zakręcasz  ;D . Wszak przyniosłem zakręcone  ;D
ps. Amphenole są zajebiste bardzo je lubie .

LampowY


LampowY

A poza tym do magnetofonu cza kabli z epoki!


cdt

Mam jeszcze oryginały od technicsa  . Na marginesie do najwyższego modelu CDP który miałem dołozyli grubszy .



LampowY

Ja się pytam co to jezd?  :o

cdt

Zanim kupilem Dragona to zakupiłem tego kenwooda  ;D za 50 dolców  ;D . Jest uszkodzony . Ale sama skrzynka w PL jest warta okoł 700 zeta . Jak tylko zląduje jedzie do Marka do Wrocławia . Miałem go kiedyś . KX 830 . Pieknie grał . A jak sie pytasz co to jest to Ci odpowiem . Sentyment  :) Tak to wyglądało u mnie 4 lata temu .
Z tej aukcji https://www.ebay.pl/itm/Vintage-Kenwood-Stereo-cassette-Deck-Model-KX-830/223209524065?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

LampowY

Wysyłka i opłaty to jakie  3 x tyle co sam kręcioł   :o
Zaczynam bać się o siebie bo wiem, że to szybciej się roznosi niż odra  ;D

rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2018, 21:58Z tej aukcji
I ile zapłaciłeś za wysyłkę bo u mnie pokazuje się 108$ za wysyłkę + 15$ opłat importowych?

rudy-102

Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 22:07Wysyłka i opłaty to jakie  3 x tyle
O. Był szybszy w pisaniu :).

cdt

Problem z kaseciakami jest taki że można się zatracić bo dużo miejsca nie zajmują  ;D . Przystopowałem nie oglądam aukcji  ;D . Dziś słuchalem kaset nagranych właśnie na KX 830 . Pisałem o tym . W tamtym systemie na budrzetowych BW on grał na pozimie Akai GX 630 D . Tak mi to w głowie zostało że go poszukałem . Jak na lepszych kolumnach zagra to licho wie . Był od niego wyższy model KX 1030 . Już 3 głowicowy . Jest jeden na ebay bez skrzynki ale twardo się trzymam i nie zaglądam . Chyba że się sprzedał