Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Jest klasa w tej brzydocie  ;D

McGyver

Cytat: rudy-102 w Grudzień 04, 2018, 07:27Masz rację. Wnętrzności to gx-75
Akurat mam serwisówkę GX75/95. Bebechy różnią się bardzo niewiele, a wglądem to już wcale. PCB są te same, trochę inne części powsadzane. Ale nie to tu jest ważne, ważne że tego trupa poskładano z fragmentów kilku innych trupów.

LampowY

Odebrałem z poczty paczkę z kolejnymi kasetami  8) >:D


Może do tego jakiś filmik z VHSa?  ;D

cdt

#828
Dość miło się czyta . http://highfidelity.pl/@numer--82&lang=  Łechce ambicje kasetomaniaków

Jeśliby założyć, że będą firmy, nagrywające kasety z analogowych taśm-matek, albo że sami mamy do takich dostęp, wówczas mielibyśmy w ręku źródło dźwięku ultra-wysokiej jakości z zaletami źródła analogowego, bez wad gramofonu i w cenie wielokrotnie niższej niż w przypadku taśm szpulowych

Kaseta magnetofonowa, byle dobrej jakości, odtwarzana na dobrym magnetofonie, może być fantastycznym źródłem dźwięku. Same magnetofony to mechaniczne cudeńka, a ich obsługa przynosi wiele satysfakcji. Dosłownie ,,obcujemy" z muzyką, namacalnie z nią współistniejemy. Jeżeli tylko zdajemy sobie z ograniczeń tej techniki, to można się nią cieszyć przez całe życie.


LampowY

No to w takim razie zapuszczam sobie Ballady Coltranea z kasety  8)  :np:


LampowY

Cytat: McGyver w Grudzień 04, 2018, 15:32Wygląda jak wentyl dętki rowerowej od Wigry 2 z PRL
Brawo!
Wygrywa Pan talon na balon i pompkę do kompletu  ;D

https://soundrebels.com/acoustic-revive-rst-raf-riq-spu/


rudy-102


LampowY

W tym przypadku "audiofilskie powietrze" sami zaganiamy do wewnętrza tego cudaka za pomocą czarodziejskiej pompki  ;D

LampowY


frywolny trucht

#835
Jak się coś nazywa Acoustic Revive RST-38H,RAF-48H, RIQ-5010 & RIQ-5010W, SPU8 to musi kosztować. Ja bym dodał :Acoustic Revive RST-38H,RAF-48H, RIQ-5010 & RIQ-5010W, SPU8, 1,9TDI, ESP, MultiJet, OLED, 4K, HDCD, Crossover, Bass Reflex i wołał- bez kozery po 20 tysi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


LampowY

Podobno w komplecie jest jeszcze rower  :o
Gdyż albowiem nie w każdym domu ulokowane jest audiofilskie powietrze.
Cza wówczas wsiąść na rower i pizgnąc się do takiego... np elberotha czy innego pacuła! Nadymać pompkę i popierda...popedałować do domu i spuścić z pompki do platformy.
I tak do pełnego napompowania  :o

cdt

To dziś nagrywam  ;D

cdt

Kolejne płyty w kolejce jak dojadą . Popowe szaleństwo trwa  ;D    Madonna -Who's That Girl,  LPSpandau Ballet-True, LP  Whitney Houston-Whitney, LP .
Gorzej że Niemiec wycofał się z tranzakcji na KX 1030  :( .

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 04, 2018, 18:34Gorzej że Niemiec wycofał się z tranzakcji na KX 1030
Bo... ?
Nie bo nie?  :o

LampowY


cdt

Napisał do Dawida że odda mu kase i że nie może już mu sprzedać magnetofonu .  Jest jeszcze jeden . Dawid znalazł . Napisałem czy wyśle . Ale nie mam ciśnienia . Nie uda się to się nie uda . Zacznę odkładać na dobre ramie . Jak wytrzymam rok odkładania to se szczele  :o sme V

cdt


rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 04, 2018, 17:24
Jak się coś nazywa Acoustic Revive RST-38H,RAF-48H, RIQ-5010 & RIQ-5010W, SPU8 to musi kosztować. Ja bym dodał :Acoustic Revive RST-38H,RAF-48H, RIQ-5010 & RIQ-5010W, SPU8, 1,9TDI, ESP, MultiJet, OLED, 4K, HDCD, Crossover, Bass Reflex i wołał- bez kozery po 20 tysi.
To można bardzo tanio zrobić sobie samemu. Trzeba położyć na stół lekko napompowaną dętkę od składaka Wigry, przykryć płytą drewnianą, wiórową lub kamienną (co kto lubi) i gotowy stół antywibracyjny. Jak ktoś chce to można jeszcze ładną ramkę dać i mamy RAF/RST/PCV/TVP i nawet LOT. :)

frywolny trucht

Tina Turbina nam troszkę zniknęła z oczu, ale najwyraźniej ma się dobrze. Za rok stuknie jej osiemdziesiątka  :o Czas pędzi... Mieszka z niejakim Erwinem Bachem ( mężem od 2013 roku) w Szwajcarii. Buźkę oddała pod opiekę lepszym specjalistom jak Bogumiła Wander i wygląda dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=PTzb9lfd6gA&t=606s

Cytat: rudy-102 w Grudzień 04, 2018, 18:40RAF/RST/PCV/TVP i nawet LOT


RAF/RST/PCV/TVPKORONAKRÓLÓW

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 04, 2018, 18:38Napisał do Dawida że odda mu kase i że nie może już mu sprzedać magnetofonu .
Jak Boga kocham, część wątków (zwłaszcza tych, w których się na coś napalamy) należy głęboko ukryć przed obcym internetem  ;D

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

O ile PRL- owskie gramofony potrafią kosztować dwa koła, to magnetofony tego okresu nie są cenione. Acz bywają wyjątki. Tutaj niezły śmieszek:
https://allegro.pl/oferta/radmor-5430-ostatnia-sztuka-7605882269
Cena to jedno (950 zł), ale tekst: mam tylko jeden, ale tego drugiego też mogę sprzedać... no miszcz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Watek poczytny to zadam pytanie w nim . Ciekawe co może Was najbardziej zainteresować w tym zdjęciu  :P