Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Dragon odpalony . Gra ślicznie . To jest jednak prawdziwe hi endowe żródło . To trzeba posłuchać .
Poza tym mechanizm chodzi za głośno . Były jeszcze dwa problemy . Otworzyłem spór w PayPal . Zaproponowałem częściowy zwrot kosztów w wysokości 500 euro . Za to co zapłaciłem miał być prefect a nie prawie perfect . Niemiec zresztą się chyba poczuwa bo mi napisał że czegoś tam nie posmarował . W każdym razie mam filmy jako dokumentacje . Spokojnie sobie słucham i czekam co dalej . Pay daje mi 180 dni . Chce ten magnetofon. Ale  tak jak pisałem nie za 2k euro . Jak się nie zgodzi na częściowy zwrot to mu go odeśle zgodnie z harmonogramem paypal i kupie sobie następnego . Nie ma odwrotu od DRAGONA

frywolny trucht

To mówicie, że ile czasu trzeba, żeby odtajał? 2-3h? Wygląda z zewnątrz poza małym dziabnięciem nad MEMORY, że nic mu nie jest. Nie było żadnego manipulowania zdjęciami, malowania flamastrem ubytków. Czyżby kolejny fuks? Tfu, tfu, żeby nie zapeszyć. Czas do odpalenia poświęce na wydłubywanie styropianu. To co wygląda na rysy na górze, to paproszki. Jakiś taki przyszedł zapaproszkowany.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


LampowY


cdt

Na razie to pan Bahrami musi się ustosunkować . Szkoda  bo dźwiękowo  gra wybornie .

frywolny trucht

Sądzisz, że się zgodzi zdjąć 1/4 ceny? Wątpię.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Dlaczego szkoda? Przynajmniej wiadomo jaka jest słuszna droga.

Piterski

Darku weź pod uwagę w kalkulacji i negocjacjach, że przy kwocie 2000euro w razie zwrotu będziesz do tyłu jakieś 800,= Pln + koszt wysyłki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Darek, a Ty spróbuj pogadać z tymi gośćmi z Retrospekcji z Łodzi?
Masz ich i sprzęt na miejscu. Zakup na fakturę od firmy. Blisko, można dotknąć, powąchać, polizać i wszystko posprawdzać. Wymusić gwarancję.
A cenę przypuszczam, że można zbić do tańszej niż u Niemca  :o

sonus_fan

Przecież oni mają ceny z księżyca. Przypomina mi się taka firma z Berlina, która kiedyś wystawiała sprzęt na allegro. Ich ceny były też zupelnie oderwane od rzeczywistości.

LampowY

Cytat: sonus_fan w Grudzień 11, 2018, 13:29
Przecież oni mają ceny z księżyca. Przypomina mi się taka firma z Berlina, która kiedyś wystawiała sprzęt na allegro. Ich ceny były też zupelnie oderwane od rzeczywistości.

Dlatego myślę, że jest duży margines na negocjacje.
10k zł a 2k Euro to nie jest przepaść tylko ten margines, który wg mnie spokojnie da się wynegocjować.
Albo nawet więcej.

Wielkim plusem jest, że to firma więc jest spory konsumencki parasol ochronny nad kupującym.

sonus_fan

Niby tak. Nie wiem jakie są u nich teraz zwyczaje i ceny. Zawsze kojarzyli mi się z fantastami typu Nomos, Audio-Vintage albo Vintege Audio Shop ;)

Totalne oderwanie od rzeczywistości.

LampowY

Raz kupowałem w Nomosie droższą zabawkę (Denona DP59L) i margines na negocjacje w stosunku do wystawionej ceny okazał się być nie mały więc... Może po to tak absurdalne ceny żeby było z czego schodzić  :)

Jak się nie sprawdzi to się nie będzie wiedziało.
Ale wszystko zależy od tego co Darka Niemiec zdecyduje z tym pasztetem zrobić.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

To co wy tam na tym pejsie za kasety kupujecie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

Nie widziałem, nie kojarzę. Dobrze nagrywajo? Czaiłem się wydać 3 stówy za 10 sztuk, ale tu jakby można nieźle przyjanuszyć, nowe, sensowne chromy- koło 30 zł sztuka. Do metalowej bez stówki nie ma co.

Co on pisze, że koszta wysyłki mu drogo wychodzą?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

To są autentycznie raz nagrane taśmy. Bardzo dobrze nagrywają.
Przepłacisz za wysyłkę to ci albo nadwyżkę w moniakach do paczki dorzuci albo kaset nadmiarowo.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

#1070
Mr Bahrani chce postępowania wg Ebay a ja wg PayPal .
O ile rozumiem - translatro to nie chce zwracać kasy lub zarządałem za dużo . Muszę poczekać na Żonę . Na nią jest paypal i ze mną nie bardzo chcą gadać . Najpierw każą ją poprosić do telefonu .
Ja mu wyślę magnetofon dopiero jak mi Paypal napisze wysyłaj . Może ktoś zna Niemiecki bo ja nie i nie wiem czy jest sens negocjować czy od razu zmieniać spór w roszczenie .

Vorab wird kein Geld zurückerstattet. Auch eine Minderung stimme ich def. nicht zu. Bitte halten Sie sich an die EBAY Standards zur Rückabwicklung und die sehen vor, das Sie das Gerät zurücksenden und dann das Geld zurückbekommen.


cdt

Mr Bahrani twierdzi ze na moich filmach magnetofon działa . Przesłałem mu miedzy innymi ten .
https://www.youtube.com/watch?v=btlf7OLj0z4

cdt

Ten jest dobry . Tak nie ma prawa napinać kaset . Nawet najbaedziej podłych . Konsultowałem z dragonowcami . Wg nich to do wymiany jest jakaś rolka przy idlerze .

https://www.youtube.com/watch?v=RU-c3XM4p0Y&t=19s

cdt

Trzeba włożyć słuchawki ale przy odtwarzaniu cały czas jest ciuchy stukot którego nie ma prawa być . Tak jak by albo system NAK szukał azymutu albo właśnie ten nieszczęsny idler czy jakaś inna część .
Z racji skomplikowania tego napędu każde grzebnięcie kosztuje . Poza tym Pan Marek tego nie zrobi . To musi być servis Naka . Najbliżej Holandia . Od 300 euro w góre
https://www.youtube.com/watch?v=hHfsLuS5g1M

cdt

A poza tym gra  ślicznie  ;D .