Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY


moon

Cytat: Piterski w Grudzień 12, 2018, 08:26Byłem w plecy różnice kursową bo USD zostało natychmiast przeliczone na PLN

najlepiej placic w danej walucie, bez przewalutowania, teraz tak robie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

Mógł bym walczyć o zwrot za wysyłkę ale chytry dwa razy traci . Dobra kasa to szybka kasa .
Czyli z 300 zeta umoczyłem . Jaką firmę wybrać ? dpd mam po domem .

LampowY

Pocztex bym brał w tym wypadku.

elem

Weź taką firmę, która ubezpieczy Ci paczkę do pełnej wartości.

PayPal gwarantuje refundację kosztów odsyłki. Zadzwoń do nich, wszystko wytłumaczą.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

O ubezpieczeniu już Darkowi mówiłem.

elem

Cytat: moon w Grudzień 12, 2018, 14:27najlepiej placic w danej walucie, bez przewalutowania, teraz tak robie

Czyli jak? PayPAl PL nie przyjmuje wpłat własne na konto w walucie. Korzystasz z karty w walucie?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Cytat: elem w Grudzień 12, 2018, 15:49Czyli jak? PayPAl PL nie przyjmuje wpłat własne na konto w walucie. Korzystasz z karty w walucie?

tak, podpieta mam karte Revolut, kiedy potrzebuje, zasilam ja waluta, jakiej akurat potrzebuje, po korzystnym kursie i place potem Paypalem
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: elem w Grudzień 12, 2018, 15:49
Cytat: moon w Grudzień 12, 2018, 14:27najlepiej placic w danej walucie, bez przewalutowania, teraz tak robie

Czyli jak? PayPAl PL nie przyjmuje wpłat własne na konto w walucie. Korzystasz z karty w walucie?

Przelewasz złotówki na konto paypala, a potem na paypalu zamieniasz złotówki na żądaną walutę, i tą walutą dopiero płacisz.
Jeżeli masz nieprzewalutowane złotówki na koncie paypal, a płacisz walutą, to automatycznie Ci przewalutuje i wychodzi nieco drożej. Kartą też wyjdzie drożej bo z karty Ci ściągnie złotówki a nie walutę.

moon

Mac, nigdy tak nie robilem, ale z pewnoscia przewalutowanie na PP bedzie po zlodziejskim kursie. Moja metoda jest na pewno intratniejsza
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Alexander

Można też w PP posługiwać się kartą rozliczana w walucie. Trzeba zgłosić w jakiej walucie karta jest rozliczana  wtedy nie będzie kosztów przewalutowania.

elem

McGyver, wewnetrzne wcześniejsze przewalutowanie nic nie daje, ułamki grosza oszczędności.

moon, Revolut oferuje zbliżony kurs do kantorów internetowych?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

#1187
Cytat: Alexander w Grudzień 12, 2018, 16:07Można też w PP posługiwać się kartą rozliczana w walucie. Trzeba zgłosić w jakiej walucie karta jest rozliczana  wtedy nie będzie kosztów przewalutowania.

mam karte w Euro podpieta, i zawsze przewalutowuje, na zarejestrowany w Polsce adres Paypala moim zdaniem zawsze musi przewalutowac na PLN. Revolut zalatwia wszystkie moje problemy, korzystasz na luzie ze 150 walut, wiec raczej do zakupow w necie nadaje sie w 100%
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: elem w Grudzień 12, 2018, 16:08
McGyver, wewnetrzne wcześniejsze przewalutowanie nic nie daje, ułamki grosza oszczędności.

moon, Revolut oferuje zbliżony kurs do kantorów internetowych?

Jeżeli rozważasz same kursy, to masz rację, ale paypal jeszcze bierze prowizję. Z tego co się kiedyś dowiadywałem to przy automatycznym przewalutowaniu jest 4% a przy "manualnym" nie pamiętam dokładnie, ale 1,5 albo 1,8%, tak mi sympatyczna pani na infolinii wytłumaczyła, i jak to wtedy liczyłem to się zgadzało.
No chyba że od tamtego czasu coś się zmieniło.

moon

Cytat: elem w Grudzień 12, 2018, 16:08
McGyver, wewnetrzne wcześniejsze przewalutowanie nic nie daje, ułamki grosza oszczędności.

moon, Revolut oferuje zbliżony kurs do kantorów internetowych?


zdecydowanie, bardzo dobre kursy, nadaje sie tez bardzo dobrze na wyjazdy.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

muda44

PRZESTAŃCIE KUSIĆ !


;D

Alexander

Cytat: moon w Grudzień 12, 2018, 16:16mam karte w Euro podpieta, i zawsze przewalutowuje, na zarejestrowany w Polsce adres Paypala moim zdaniem zawsze musi przewalutowac na PLN.
Zwróć uwage co napisałem" trzeba  zgłosić" telefonicznie lub mailowo z podaniem cvv w jakiej walucie karta jest rozliczana!

elem

Cytat: McGyver w Grudzień 12, 2018, 16:17paypal jeszcze bierze prowizję

Prowizję płaci kupujący, jest zależna od kraju wpłaty, waluty, wielkości obrotu w poprzednim miesiącu i rożnych kruczków PayPala pisanych małym druczkiem w siedemnastym poziomie zakładki załączników szczegółowych :)  Fajni są ale słono sobie za to każą płacić.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Jestem po dodatkowej rozmowie z konsultantem PayPal . Zwracają koszty wysyłki do 120 zl . Ja się nie załapie . DPD ubezpiecza do 5k - odpada . Zobacze pocztex ale zapewne skończy się na DHL . Mam 10 dni na wysłanie paczki

moon

Cytat: Alexander w Grudzień 12, 2018, 16:28Zwróć uwage co napisałem" trzeba  zgłosić" telefonicznie lub mailowo z podaniem cvv w jakiej walucie karta jest rozliczana!

szukalem kiedys info na ten temat i wszedzie, ze sie nie da. ale skoro mowisz, ze sie da, jakkolwiek przy lataniu transakcjami, dolar, euro, funt, wielowalutowa karta zalatwia sprawe
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Alexander

Sprawdziłem jak się naciąłem - mam zarejestrowane karty do rozliczeń w € i w $ , lecz i tak je rozliczali jak złotowe, dopiero po zapytaniach i przeczytaniu "drobnych maczków" się dowiedziałem, że muszę im to zgłaszać dodatkowo, bo jak Polska, to złotówki i finał  >:(

https://www.paypal.com/pl/smarthelp/article/czy-jest-mo%C5%BCliwe-obci%C4%85%C5%BCanie-mojej-karty-w-innej-walucie-ni%C5%BC-pln-faq3579

moon

czyli z grubsza sie zgadza, gdyby nie drobny maczek, cwaniaczki;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Alexander

Korzystam mimo kosztów z ich usług, bo....bo patrz przypadek cdt z Dragonem powyżej  - ubezpieczają transakcję  :)

elem

Cytat: moon w Grudzień 12, 2018, 16:39wielowalutowa karta zalatwia sprawe

raczej komplikuje wg regulaminu PayPal.  w jakiej walucie masz określonego Revoluta w PayPal?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomekkk1

Przyszedł drugi, czyli AD-F800. Czeka w kolejce do SPA:




Przy okazji wyszło, że jest ponad 1cm wyższy od AD-F880 i za "uja" by nie wszedł na półkę z z CD  :o