Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Cytat: elem w Grudzień 12, 2018, 16:49raczej komplikuje wg regulaminu PayPal.  w jakiej walucie masz określonego Revoluta w PayPal?

nie wiem, mozliwe, ze funt, bo to angielska karta. co z  tym regulaminem?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

karta może byc przypisana tylko do jednej waluty - przeczytaj link od Alexandra.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

wiec pewnie jest, skoro udalo sie ja autoryzowac?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

no ok, skoro wydana w UK, to moze z automatu jest w GBP. ale jak płacisz w EUR czy USD, to opłata za przewalutowanie jest pobierana przez PayPal. Tak czy nie?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Alexander

Jest pobierana i jedna karta = jedna waluta dla PP  :(

moon

Cytat: Alexander w Grudzień 12, 2018, 17:07no ok, skoro wydana w UK, to moze z automatu jest w GBP. ale jak płacisz w EUR czy USD, to opłata za przewalutowanie jest pobierana przez PayPal. Tak czy nie?

nie. zasilasz karte Revoluta dowolna waluta (na pewno 150 roznych), placisz nia bez zadnego przewalutowania,
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY

PANIE TO JEST KIOSK RUCHU, TU SIĘ MIĘSO SPRZEDAJE!!!


Bardzo proszę kolegów o otworzenie wątku banksterskiego   :P

A MODERACJE O RYCHŁE OSWOBODZENIE WĄTKU TAŚMOCIĄGOWEGO Z PAYPALA I KART KREDYTOWYCH!!!

frywolny trucht

Zestaw na dziś  8) Trochę wybuchowa mieszanka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Cytat: LampowY w Grudzień 12, 2018, 17:18
PANIE TO JEST KIOSK RUCHU, TU SIĘ MIĘSO SPRZEDAJE!!!


Bardzo proszę kolegów o otworzenie wątku banksterskiego   :P

A MODERACJE O RYCHŁE OSWOBODZENIE WĄTKU TAŚMOCIĄGOWEGO Z PAYPALA I KART KREDYTOWYCH!!!

+1  :np:

muda44

Pioneer CTS910 , 959 i 979 oraz Sony 870ES .
Świetne maszyny i każdy na swój sposób wyjątkowy .

frywolny trucht

Zostawiłeś sobie któregoś?

Tymczasem KORN gra jak z dupy słonia. Hologram, że oryginalna nic nie znaczył :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Nagrane kasety to przeważnie dziadostwo . Marnej jakości taśma plus przyśpieszone nagrywanie . Wyjątkiem są krzaczaste Japonce i to pewnie też nie wszystkie . Na grupie byś się dowiedział  ;) . Ale one drogie są .

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 12, 2018, 17:41
Zostawiłeś sobie któregoś?

Tymczasem KORN gra jak z dupy słonia. Hologram, że oryginalna nic nie znaczył :)
Nie , miałem jeszcze inne decki Pioneera , Sony , Technics i inne :)

Co do nagrań i kaset to wg mnie odtwarzać kasety na tym co się nagrywało , tylko metalki nagrywane bez redukcji szumów i jak się da bez HXPRO i jak najgłośniej .

frywolny trucht

Ja je kupiłem w sklepie jak były w bieżącej sprzedaży. Część to początek lat 90-tych. Panie! Kto wtedy słyszał o zakrzaczonych?  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 12, 2018, 18:02Początek lat 90-tych
To jezdeś wielki że  ich nie wywaliłeś ;D . Też kupowałem ale moje z tamtych lat to już się gdzieś rozkładają .

LampowY

Nie kupowałem nigdy gotowych kaset.
Miałem chyba jedną Police - Regetta ale ją dostałem od wujasa z Finlandii. Pamiętam, że była jakościowo kiepska.
Wszystkie kasety jakie miałem były nagrywane z radia lub przegrywane od kolegów, którzy nagrywali z radia  ;D

cdt

W latach 80 ych kupowalem np Beatlesów na wolumenie . Okładka ze zdjęcia itd . Sprzedawali ze stolików turystycznych . Odtwarzali na przenośnych  JVC czy Sony . Zazdrościłem tych bomboxów bo miałem za dzieciaka zk coś tam z radiem . Monofoniczny radiomagnetofon .
W latach 90 miałem w poloneze radio z kasetą blaupunkta  ;D ze zdejmowanym panelem . Na przeciwko Muzeum Wojska Polskiego był wielki sklep z CD i kasetami . Pamiętam że kupowałm i CD i kasety właśnie do samochodu .

cdt

A i miało to sens . Pamiętam że chciałem iść z duchem czasu i kupiłem odtwarzacz CD do samochodu . Był chyba 1992 rok . Fajnie grał jak auto stało  ;D . Każda dziura w jezdni czy ostrzejsze hamowanie powodowało przeskakiwanie płyt . Sprzedałem odtwarzacz CD i wróciłem do odtwarzacza kaset :) . Perfect ,, jestem ,, miałem najpierw na kasecie .

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2018, 18:14Na przeciwko Muzeum Wojska Polskiego był wielki sklep z CD i kasetam
A był, był.

frywolny trucht

#1219
Przełom lat 90-tych był bardzo ciekawy. Była taka firma takt, która cięła piraty, ale ponieważ inni też cięli z jej materiałów i jeszcze podrabiali znak firmowy ( tact), to się pierwsi wkurzyli i zaczęli oznaczać swoje kasety hologramem. Firma, która piratowała oznaczała swoje produkty jako takt oryginał. Chyba, że coś popieprzyłem, źle pamiętam. W późniejszym czasie- tak druga połowa lat 90-tych- jakość nagrań się poprawiła, wtedy już Europa wymusiła na nas jakieś, choć symboliczne, oznaki szacunku do praw autorskich  ;D Dla kogoś kto miał Grundiga, Klaudię, Toscę, Radmora, Diorę, Altusy- to było aż nadto. Korektor w V wszystko załatwiał.


Ale tak, Spiritchaser się jakoś broni, Korn powinien lecieć śmietnik. Dramat, kaseta haczy w kieszeni, w stanie totalnej nieważkości nagrałbym to lepiej. Jakbym miał z czego  ::) W bonusie ile makulatury.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

W latach 90tych kolega miał serię fabrycznie nagranych składanek z muzyka bodajże Italo Disco na chromówkach ale nie pamiętam ani firmy ani co to były za kasety .
Za to pamiętam Zieloną Górę , studio Śmiałkowie i Music Johny gdzie nagrywano kasety .
Kupowało się gdzieś albo u nich kasety a na półkach stały głównie kupiujące Technicsy :)
To były czasy .

I 1995r kiedy kupiłem swojego nowiutkiego RSBX 646 :)

elem

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 12, 2018, 18:23Chyba, że coś popieprzyłem, źle pamiętam

No, całkiem nowa, ciekawa historia :)  Takt był najwiekszym piratem. Mieli najlepsze maszyny. Jako pierwsi (z piratów)  poszli w produkcję legalną i współpracę z majorsami. Dziś to wielka fabryka, tłocząca CD na cały świat dla największych firm.. Maszynę do winyli tez chyba już mają. 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Za to ta gra baaaardzo dobrze. Albo inaczej. Bardzo żywo i świeżo. Świetna przestrzeń, wokale, niektóre instrumenty. Przy czym sądzę, że materiał źródłowy był taki nie do końca audiofilski. Fajnie się słucha. Jest siła.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: muda44 w Grudzień 12, 2018, 18:51studio Śmiałkowie i Music Johny gdzie nagrywano kasety .
W Warszawie takim miejscem był bazarek przy hali mirowskiej . Był tam pawilon . Nagrywali z CD na zachodnie kasety chyba chromówki . Można też było oddać im swoją kasetę do skopiowania . Zawsze się wtedy pytali jakie dolby :)

MartinS

Cytat: muda44 w Grudzień 12, 2018, 18:51Kupowało się gdzieś albo u nich kasety a na półkach stały głównie kupiujące Technicsy
To były czasy .
No nie powiem, były czasy... łezka się w oku kręci  :'(
Ja pamiętam z czasów studenckich takie miejsce w Łodzi przy ul. Zachodniej. Też "kręciło się" kilka Technics'ów.
Na początku lat '90 bardzo dobrze nagrane kasety były od "JAM" i "ECHO". Mam takich kilka, m.in. Petera Gabriela, Stinga i The Police  :D