Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

W Wawie jak ktoś słuchał italodisco to była kultowa firma BW . Mieli przyczepy na pasażu w centrum .  ;D

LampowY

QJP ach te okładki. Piękne były  ::) 8)

frywolny trucht

A teraz wstrzymujemy oddech. Ile kosztuje pilot do Akajca wyłowiony z helmutowego stawu? Dużo  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Gdzie to jest to nie mam pojęcia . Ale pamiętam że tak było  ;D

muda44

Podobnie ładny co CT-93 który też u mnie stał .

cdt

Kasetka jako znany piracki nośnik skłoniła mnie do zajumania zdjęcia z grupy FB . Piratłem sobie  ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

A takie mieliśta?


Takie u moich rodziców kręciło się w takim

LampowY

Potem pamiętam był taki


muda44


cdt

Chyba nie miałem . A jak miałem to nie pamiętam . Stilony pamiętam . Arek po co Ci pilot . Wkładasz i słuchasz całą stronę a nie nervosa jak z CD  ;D . Kaseta i szpula wracają nas do normalnego egzystowania . Bez nervosa  i pośpiechu . Tak jak i winyl

LampowY

Wychodzi na to, że ojciec był audiofilem  :o
bo któregoś dnia przytargał do domu takiego Poloneza

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 12, 2018, 19:52
A takie mieliśta?
Takie u moich rodziców kręciło się w takim
Miałem. I decka też. Jeno że czerwonego.
Cytat: LampowY w Grudzień 12, 2018, 19:53Potem pamiętam był taki
Też miałem.

cdt

Czas się rozgladać za wolkmenem  :o

cdt

Cytat: LampowY w Grudzień 12, 2018, 19:56bo któregoś dnia przytargał do domu takiego Poloneza
A może kupił bo rzucili :D . Wiesz ile ja miałem w domu rodzicow Trylogi Sienkiewicza czy Krzyżaków . No to może faktycznie był audiofilem . Mój sprzętów nie znosił . Lubił książki a jak sobie golnął to i psiaka mu się zdarzało przyprowadzić .

LampowY

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2018, 20:00A może kupił bo rzucili :D
A to całkiem możliwe jest  ;D


frywolny trucht

Gdy w 94 zacząłem studia na drugim końcu Polski, walkman był moim najwierniejszym towarzyszem. Godziny spędzone w pociągu, w trasie z akademika na uczelnie. To wtedy nakupiłem najwięcej nagranych kaset. W 99 roku przeprowadziłem się do wynajętego mieszkania z moją przyszłą połówką i kupiłem zupełnie schizofreniczny zestaw. Kolumny Esa Ostinato, i klocki Onkyo. Amplituner kina domowego za zupełnie normalną kasę i przecenione w jakimś dziwnym sklepie magnetofon jednokasetowy i CD. Podstawowe modele. Zalegały bo sprzedawca twierdził, że ludzie myślą, że to podróba Sanyo i gówno warte. Do tego jeszcze dobrałem z lombardu gramofon Bernard i ze 30 płyt zdążyłem kupić. Tymczasem w 2000 roku los tak się ułożył, że trzeba było wracać na stare śmieci. Oddałem gramofon i winyle za free, zacząłem składać kasety. Wyszła calusieńka, olbrzymia walizka  :o Roniąc łzy do wiadra zostawiłem sobie z 30 sztuk- dla mnie- najważniejszych. Resztę wypierdzieliłem na śmietnik. Rozumiecie ten ból?

Teraz sobie słucham to co mi zostało. Świetliki. Cacy Cacy Fleischmaschine. Gra dobrze, a ile wspomnień.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1


frywolny trucht

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2018, 19:56Wkładasz i słuchasz całą stronę a nie nervosa jak z CD

Z jednej strony traktuję temat nostalgicznie, z drugiej strony patrzę, żeby- jak zejdę- korzyści dla potomków były maksymalne ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93



LampowY

Weź no czymaj fasona  :)




frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93