Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hubertrs

Cytat: McGyver w Grudzień 16, 2018, 17:51
Gratulacje.
Ja jednak jestem jak male dziecko, upierdzieli sie cos w glowce i koniec, aczkolwiek mam nadzieje ze bedzie radocha.

McGyver

Wczoraj wyciągnąłem z czeluści magazynu jeden z moich magnetofonów. Pobawiłem się dziesięć minut, po czym go z powrotem schowałem. Jedyny pożytek z tego taki, że teraz jest wyczyszczony. Szczerze mówiąc, to dłużej go czyściłem niż się później bawiłem. To fajne maszyny, ale ich czas przeminął. Chyba wszystkie wyprzedam, zwolnię trochę miejsca na półkach.


Hubertrs

Ja tez sie pobawie i jesli mi cos nie podejdzie to nagram kilka usypianek i kaseciak wyladuje w sypialni.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Hubertrs

#1455
Cytat: GregWatson w Grudzień 16, 2018, 18:27
Śliczny a jak świeci?
Sie okaze jak dojedzie, na razie to zdjecia z jebaja, koles twierdzi, ze stan sklepowy, nowka sztuka nie smigana

Na fali szalenstwa kupilem jeszcze kilkanascie kaset typu clanad, enya,
mam to wszystko na vinylach takze bedzie co porownywac

Melepeta

Ja się pytam, czy na to jest jakaś szczepionka? Bo to już epidemia. 3910 i inne takie, to przy tym jak lekki katarek :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Hubertrs

#1457
Tez mam nadzieje ze odpowiedzialny za to, zostanie odpowiednio ukarany

Wlasnie kupilem za £17, 18 kaset z klasyka, wydanie deutsche grammopfhon i decca, psia mac, naprawde trzeba sie zaczac leczyc

LampowY

Cytat: Hubertrs w Grudzień 16, 2018, 20:54Tez mam nadzieje ze odpowiedzialny za to, zostanie odpowiednio ukarany
Kawosz, uważaj na pluton egzekucyjny  ;D

cdt

Ja siem winny nie czuje  :P . Ja tylko wpadłem do Ciebie z DRką bo chciałeś  :P .
I jakoś poszło  ::) ;D
Rozreklamowałeś  ;D :P

Hubertrs

Wpadlem w szalenstwo zakupowe a tak naprawde nikt mnie nie uswiadomil czy to nie lepiej kupic czyste i nagrywac??

frywolny trucht

Zahamuj i sprawdź jak przyjdą. Nigdy nie miałem do czynienia z kasetą nagraną przez prawdziwą, legalną, światową firmę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Czyli lepiej polowac na dziewice??

frywolny trucht

Brakuje mi doświadczenia z prawdziwymi. Można by się zastanowić nad japońskimi, oni zawsze mieli piertolca w temacie jakości. No i źródło. Nie mam skąd wziąć paru starych tytułów na innym nośniku niż kaseta. Jeśli masz, to pewnie lepiej samemu nagrać. Masz spory wpływ na to co wyjdzie. Jesteś kucharzem. Możesz posolić, posłodzić... Magnetofon, który wybrałeś jest z pierwszej serii, nie wiem czy to źle czy dobrze, wygląda jak ze sklepu. Gratuluję strzału.


To co? Rozkminiamy jak geometrię gramofonu?  ;D ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Kasetka singiel . Fajna jakość .

cdt

Cytat: Hubertrs w Grudzień 16, 2018, 21:51Czyli lepiej polowac na dziewice??
Ja nie lubie nagranych . Przeważnie to szrot jest . Te naprawdę dobre krzaki są drogie . Kup czyste . Prawdziwa radocha to nagrywanie .

frywolny trucht

Niby wyszło na CD, ale punk ( no dobra, post punk) to audiofilska muzyka, by szukać latami potencjalnie lepszej opcji? A kasetę mam :)
https://www.discogs.com/Opozycja-Krew-Bohaterów/release/2797465

https://www.youtube.com/watch?v=gOUISGBBMA8



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Abo to:

https://www.youtube.com/watch?v=jrtjk8RU6xM

Nie mówię, że tak ma być garażowo, ale czasem taka była prawda. Zanosiło się kasetę demo do stacji radiowej, do jakiegoś magika typu Ivo Russel...  i czekało czy jesteś boskim objawieniem muzycznym, czy wracasz do technikum, zawodówki, liceum.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Cytat: cdt w Grudzień 16, 2018, 22:06Ja nie lubie nagranych . Przeważnie to szrot jest . Te naprawdę dobre krzaki są drogie . Kup czyste . Prawdziwa radocha to nagrywanie
O glupi ja, moglem spytac kilka "kup teraz" wczesniej 😖

merlin1973

Cytat: muda44 w Grudzień 16, 2018, 13:57
JVC - ciekawe decki . To nie najwyższe Sony ES ale warte interesowania.
TDK ARX - też . Jedna z najlepszych żelazówek :)
Jutro mojego posłucham :) dziś go wyczyściłem.
Pozdrawiam S.CH.

cdt

Cytat: Hubertrs w Grudzień 16, 2018, 22:43😖
Nie ma regóły . Może trafiłeś naprawdę dobre wydania . Bez paniki . W pewnym sensie przecierasz szlaki . ECM ma fajen kasety . Mam jedną od Sony Music też gra fajnie .

merlin1973

 ;)
Pozdrawiam S.CH.

moon

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 16, 2018, 21:29Zahamuj i sprawdź jak przyjdą. Nigdy nie miałem do czynienia z kasetą nagraną przez prawdziwą, legalną, światową firmę

ja mam przez mala wytwornie amerykanska wydane tasmy wspolczesnie, ale to sie pewnie nie liczy;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Hubertrs

Cytat: moon w Grudzień 17, 2018, 09:48ja mam przez mala wytwornie amerykanska wydane tasmy wspolczesnie, ale to sie pewnie nie liczy;)
Jak z jakoscia??

rudy-102

W ostatnim tygodniu byłem w Polsce, żeby odwiedzić rodziców i uratowałem przed moją mamą szufladę pełną kaset. Nawet nie wiedziałem, że tam jeszcze jakieś były. Właśnie włączyłem "Tubular Bells II" wydane przez Polton :). Fajnie to gra. Jest nawet ładna scena.